NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU

HáHáCé - hexahydrokanabinol - nová hviezda vo svete kanabinoidov

Kanabinoidy sú skupinou látok nájdených v rastline konope. Sú zodpovedné za mnoho liečivých účinkov rastliny, pričom každá zlúčenina má svoje charakteristické vlastnosti. Úplnou novinkou je pritom kanabinoid s názvom HáHáCé. Jedná sa o kanabinoid, o ktorom ste dosť možno ešte nepočuli. Avšak vo vedeckých kruhoch je HáHáCé už dobre známy. My sa s jeho účinkami zoznámime v dnešnom článku.

Čo je Hexahydrokanabinol - skrátene HáHáCé?

Hexahydrokanabinol je polosyntetická zlúčenina, ktorá bola prvýkrát vytvorená v 40. rokoch 20. storočia chemikom menom Roger Adams, procesom zvaným hydrogenácia. Adams pridal dve molekuly vodíka (angl. hydrogén) mierne poupravil štruktúru TéHáCé, primárnej psychoaktívnej zlúčeniny konope, a prvá molekula HáHáCé bola na svete.

HáHáCé je jedným z najnovších kanabinoidov. Aj keď sa HáHáCé prirodzene v konope vyskytuje, bohužiaľ iba v stopovom množstve - o to pracnejšia je jeho extrakcia. Avšak dnes už sa z legislatívnych dôvodov HáHáCé neextrahuje priamo z TéHáCé - o konkrétnej metóde extrakcie si povieme za chvíľu.

cb1-cb2-vyskyt-brainmarket-sk

Kanabinoidný systém tela a jeho funkcie

HáHáCé, rovnako ako iné kanabinoidy, účinkuje cez endokanabinoidný systém tela (EKS). Čo je to? Tento zložitý systém je tvorený receptormi na povrchu buniek, ktoré pomáhajú regulovať zdravie a homeostázu (vnútorné prostredie) v celom tele – a práve s týmito receptormi kanabinoidy (vrátane HáHáCé) reagujú. Vedci identifikovali receptory EKS takmer vo všetkých orgánových systémoch, od mozgu a miechy až po gastrointestinálny trakt. Konzumáciou kanabinoidov aktivujeme receptory, ktoré tak môžu ovplyvniť kľúčové procesy v tele, vrátane nálady, pamäti, chuti do jedla a bolesti. 

HáHáCé ako nová hviezda na nebi kanabinoidov - bez psychotropných účinkov!

Aj keď sa zdá, že sa HáHáCé dostáva do centra pozornosti až v poslednej dobe, nejedná sa o úplne novú látku. Podobne ako u iných známych kanabinoidov ako je napríklad CéBéDé, ani HáHáCé nemá psychotropné účinky. A to je výborná správa, pretože v skutočnosti má HáHáCé veľmi podobné účinky ako TéHáCé, avšak bez jeho psychoaktívnych vlastností. Vďaka mierne odlišnej štruktúre je HáHáCé stabilnejšiu zlúčeninu ako TéHáCé a je tak odolnejší voči teplu a UV žiareniu. Vďaka tomu majú produkty HáHáCé dlhšiu trvanlivosť.

  • HáHáCé má sedatívne a relaxačné účinky.
  • Navodí pocit eufórie.
  • Značne znižuje bolesť.
  • Analgetické a proti***ové vlastnosti.
  • Napomáha kvalitnejšiemu spánku.

ucinky oleje háhácé infografika brainmarket sk

Za všetkým hľadaj výrobu!

Výroba HáHáCé nie je úplne jednoduchá. Ide o viacstupňový výrobný proces HáHáCé, ktorý zahŕňa tzv. hydrogenáciu. Ten sa používa napríklad pri výrobe margarínov z rastlinného oleja. Tento proces v minulosti prevádzal TéHáCé na hexahydrokanabinol (HáHáCé). Dnes výroba prebieha inak. A to z kanabinoidu CéBéDé. Najprv sa CéBéDé extrahuje zo surového konope, destiluje a izoluje v práškovej forme. Dôvod je veľmi prostý. Hoci finálny produkt neobsahuje TéHáCé, tak v rámci legislatívy sa za vstupnú ingredienciu nesmie použiť žiadny konopný produkt s obsahom vyšším ako 1% TéHáCé.

Kanabinoidy sú citlivé na teplo a UV žiarenie a ich účinnosť sa časom znižuje, pokiaľ sú vystavené kyslíku. Toho sa pri HáHáCé obávať nemusíme, pretože jednou z pozoruhodných výhod HáHáCé je, že má oveľa dlhšiu skladovateľnosť ako iné kanabinoidy.

BrainMax HáHáCé!

Účinky HáHáCé sú ďalej podrobované ďalším výskumom, avšak už teraz je jasné, že na nebi kanabinoidov sa rozhodne nestratí. BrainMax HáHáCé sa získava na úplne prírodnej báze extrakcií z konope, konkrétne z kanabinoidu CéBéDé. Podobne ako u iných kanabinoidov je to z najväčšej časti z kvetov konope. Vďaka tomu sa jedná o úplne prirodzený a legálny produkt. Ako to už býva u kanabinoidov, u každého môžeme pozorovať trochu iný efekt. BrainMax HáHáCé je vhodný pre tých, ktorí hľadajú úľavu od akútnej bolesti alebo pre tých, ktorí si chcú len užiť účinky legálneho konope na relaxáciu. Podobne ako CéBéDé má HáHáCé relaxačné a sedatívne vlastnosti. Ako nosný olej sme použili MCT olej.

BrainMax HáHáCé je vhodný pre tých, ktorých trápi:

  • Stres
  • Zlý spánok
  • Nervozita
  • Úzkosti

BrainMax HáHáCé môžete vyskúšať v podobe vaporizéra. Vapovanie je ideálny spôsob ako HáHáCé vyskúšať, pretože inhaláciou sa zvyšuje rýchlosť abosorpcie. HáHaCé tak obchádza gastrointestinálny trakt, metabolizmus pečene a zlepšuje sa tak biologická dostupnosť. Na plné pocítenie účinkov si navyše stačí vychutnať iba pár potiahnutí. Odporúčam užívať naozaj s rozvahou. Účinky sú pomerne silné a pri každom sa môžu dosť líšiť. Preto spočiatku zvoľte ideálne 1 potiahnutie za deň. Akonáhle budete vedieť, ako na Vás HáHáCé pôsobí, môžete zvoliť dávkovanie podľa svojho uváženia a dávkovanie navýšiť.

Záver

HáHáCé sa používa pre jeho euforické, relaxačné a povzbudzujúce účinky, ktoré niektorí prirovnávajú k TéHáCé. Avšak užívanie HáHáCé neodporúčam, ak užívate niektoré z liekov benzodiazepínov, antikonvulzíva, opioidné lieky alebo lieky proti arytmii.

 

Veronika Halusková

 

***slovo zápal sa nesmie používať.

Ak ste v článku zaznamenali chybu alebo preklep, dajte nám, prosím, vedieť na mail  korektura@brainmarket.sk. Ďakujeme!