20 % zľava na Brainmax Pure Yerbu! Platí na všetky príchute len tento týždeň! Zakúpite TU

Indigo Herbs: Čistá sila prírody

Indigo Herbs: značka, ktorá ide svojou vlastnou cestou. Superpotraviny? Bylinkárske recepty na prípravky a tinktúry? Postupy overené generáciami a generáciami predkov nielen v Európe, ale po celom svete? Informácie, ktoré sa v poslednom storočí vytratili, ale teraz sú, našťastie, znovu objavené?

Pokiaľ je kvalita to, čo u vás znamená pozitívum, tak sa poďme pozrieť na to, čo Indigo Herbs ponúka.

Čo je to Indigo Herbs

Značka Indigo Herbs sa zrodila v hlave svojmu zakladateľovi Stevovi McKewonovi v roku 2004. Ten si teda všimol, že na trhu chýba množstvo prírodných produktov, ktoré poznal od svojich prarodičov, keď hľadal na podporu zdravia pre seba a svoju rodinu. Rozhodol sa teda získať bylinky priamo od pestovateľov a napadlo mu, že by ich mohol skúsiť predať na eBay. Tak sa zrodila značka Indigo Herbs.

Jeho partnerka Claire Kelly je nadšenkyňa holistického prístupu liečby, a pretože o kvalitné bylinky bol záujem, obaja sa rozhodli ísť touto cestou a svoj nový obchod a do istej miery svoj koníček ďalej rozvíjať. Kelly začala písať online príspevky a celý projekt sa tak stal oázou informácií pre ľudí, ktorí hľadali kvalitné produkty na prírodnej bázi a nechceli už byť v okovách farmaceutických gigantov.

IMG_4301

Byliny, adaptogény a superpotraviny v najrýdzejšej forme 

Hlavnou komoditou Indigo Herbs sú byliny a superpotraviny v najnaturálnejšej, teda pre organizmus v najlepšie využiteľnej forme. Indigo Herbs produkuje viac než 500 prírodných produktov pre zdravie, ktoré zakladatelia testujú na vlastnú kožu tak, aby na trh uviedli vždy len overené a fungujúce doplnky stravy či potraviny. 

,,Našim poslaním je poskytovať vynikajúcu kvalitu, čisté a prírodné zdravie, menovite byliny, superpotraviny a celozrnné potraviny a naďalej ich sprístupňovať ľuďom v prijateľnej cene. Sme tu, aby sme ľudí podporili na ich ceste k regenerácií ich zdravia a celkovej pohode", vyjadrili sa Steve a Claire.

Steve sa teraz venuje čisto rozvíjaniu know-how a získavaniu nových produktov z celého sveta. Bylinky Ajurvédy, Stredo a Juhoamerických Indiánov, čínskej medicíny  a ostatných východných kultúr rozšírili dnes už o bohaté vedomosti zozbierané z Európy. Sleduje a zhromažďuje všetky nové informácie a hľadá ďalšie a ďalšie znovuobjavené byliny a superpotraviny, ktoré by mohli mať pozitívny dopad pre ľudské zdravie.

,,Teraz je skvelá doba, rozvoľnenie politických systémov a demokratizácie v rôznych kútoch sveta spolu s prístupom na internet mi dali možnosť naučiť sa mnoho skvelých vecí, ktoré môžem spájať a ďalej zdieľať" , povedal Steve v jednom rozhovore na youtube.

 

IMG_4299

Indigo Herbs odoberá suroviny len od dodávateľov, ktorým záleží na planéte a zamestnancoch (FAIR TRADE)

Okrem kvality, pôvodu a čistoty zloženia je pre firmu Indigo Herbs z Anglicka dôležitý aj výber obchodného partnera.

Napríklad pôvod. Značka spolupracuje len s dodávateľmi, ktorí majú skutočný rešpekt k Zemi a hospodária teda v súlade s udržateľným rozvojom. To je jedna z vecí, ktorá nás presvedčila tiež v Brainmarkete k tomu, aby sme sa o Indigo Herbs začali zaujímať. Všetky suroviny pochádzajú len od dodávateľov, ktorí zmýšľajú rovnako či už sú z Ázie, Afriky alebo Strednej a Južnej Ameriky, Európy alebo Indie.

,,ľudia, ktorí si zakladajú na kvalite si zakladajú aj na pôvode, sú spojené nádoby"

Ďalším kritériom výberu dodávateľov je prístup dodávateľov k zamestnancom. Indigo Herbs spolupracuje len s tými, ktorí svojim zamestnancom nevyplácajú minimálnu mzdu, a ktorí nevyužívajú detskú prácu. A ešte len po splnení tohto všetkého môžu dodávatelia spolupracovať na celom projekte a prinášať produkty a superpotraviny až k nám.

IMG_4297

100% čistý organický pôvod surovín

Žiadne pesticídy, konzervanty, tepelné spracovanie. To je základ superpotravín. A tiež všetkých výrobkov z nich tvorených, ktoré Indigo Herbs prináša. Teraz si môžete Indigo Herbs kúpiť aj na Slovensku vďaka Brainmarketu.

IMG_4303_1

Skúšame a chválime

Boli sme sami zvedaví. Preto sme vyskúšali Chaga Mushroom tinktúru a Muira Puama tinktúru.

Tinktúry sme si kvapkali do pitia. To je asi najlepší spôsob, ako ich používať. V džúse, alebo čaji ich ani nespoznáte. Dobrou možnosťou je tiež nakvapkanie do smoothie. Do smoothie sa mimochodom tiež dobre hodia všetky práškové produkty od Indigo Herbs. Dávkovanie tinktúr je docela jednoduché, jedno plné zmačknutie kvapkadla je cca 20 kvapiek = 1 ml.  

Stotožňujeme sa s filozofiou Indigo Herbs

Okrem toho, že sme si chceli priviezť na náš e-shop ďalšie rýdzo prírodné produkty v najlepšej kvalite sme mali ešte jeden hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli pre Indigo Herbs. A to, pretože uznávajú rovnaké hodnoty  a majú rovnakú biznis filozofiu. Nejdú totiž cestou ,, len brať" a maximalizovať svoje zisky, ale cestou vyspelejšou. Robiť biznis, dávať späť, meniť svet smerom k lepšiemu, vzdelávať a snažiť sa o budovanie niečoho, čo bude lepším miestom pre život.

 

Matěj Veselý