Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU

BrainMax Coffee Mexico, zrnková káva, BIO, 1000 g *CZ-BIO-001 certifikát

Kód: 43683
€33,75
Skladom (>5 ks)

Ikonka BIO

Mexiko je vo svete kávy symbolom kvalitnej Arabiky, ktorá je až z 90% odrodou, ktoré sa v klimatických podmienkach Mexika veľmi darí. Káva pochádza z pestovania kávovníka v oblasti medzi 1500-1700 m.n.m. Toto miesto pôvodu dáva zrnám kávy svoje jedinečné vlastnosti a plnú vysoko aromatickú chuť. 100% organická pražená Arabica má vyváženú chuť s nie príliš výraznou kyslosťou a jemnejšou chuťou a je vhodná pre všetky typy prípravy kávy, špeciálne espressa. Káva je balená v tmavom, dobre tesniacom obale, ktorý je 100% recyklovateľný.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

100% organická Arabica

100% organická pražená Arabica má vyváženú chuť s nie príliš výraznou kyslosťou. Je vhodná pre všetky typy prípravy kávy, špeciálne espressa. Káva je pestovaná nadmorskej výške 1500-1700 m.n.m.

káva
kava priprava

Ako kávu pripravovať?

Pre chuť čerstvo mletej kávy nameľte množstvo zŕn podľa potreby na okamžité použitie. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa alebo filtrovanej kávy. Odporúčame uchovávať vo vzduchotesnej nádobe, pretože vzduch káve škodí a káva tak prichádza o svoju arómu. Káva má tendenciu absorbovať všetko, čo sa nachádza v jej okolí, preto ukladajte mimo ostatné potraviny, predovšetkým korenie a iné aromatické potraviny.

Najvhodnejší čas na kávu?

Ak máte kávu ako jeden zo zdrojov energie počas dňa zamerajte sa na konkrétnu hodinu. Počas dňa totiž dochádza ku kolísaniu hladiny kortizolu a v prípade, že si dáte kávu vo chvíli, keď je hladina kortizolu na vrchole, môžete tým narušiť normálnu rannú produkciu kortizolu a zaťažovať nadobličky. Hladina kortizolu vyvrcholí okolo 8:30, potom začne klesať a okolo poludnia jeho hladina znova stúpne. Takže 9:30 až 11:00 je najvhodnejším časom na maximálne využitie kofeínu.

kedy si dať kavu

Organická káva

Za BIO kvalitu sú označené iba kávy, pri ktorých sa pri pestovaní používajú iba organické hnojivá bez použitia umelých chemických látok. A to ako v samotnej sezóne pestovania, tak ani v predošlých rokoch. Organické pestovanie kávy navyše prispieva k udržateľnému životnému prostrediu, pretože zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám. Káva je balená v tmavom, dobre tesniacom obale, ktorý je 100% recyklovateľný.

 
bio kava
 

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

Zloženie: 100% Arabica (Coffea arabica)

Krajina pôvodu: Taliansko

Skladovanie: Uchovávajte v suchu, chlade a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Hmotnosť: 1 kg

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax Pure
Forma: Zrno
Typ: Zrno, Káva, Stimulant
Určenie: BIO
Veľkosť balenia: 1000 g
Výrobca: BrainMax Pure

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: