Cafédirect - BIO Espresso zrnková káva, 1 kg

Kód: 11180
€25,43
Skladom (3 ks)

Výberová peruánska BIO Arabika (80%) doplnená výberovou BIO Robustou (20%) z regiónu východnej Afriky. V káve ucítite tóny kakaa. Silne pražená káva s výraznou delikátnou chuťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cafédirect - BIO Espresso zrnková káva, 1 kg

Chuť: v káve ucítite tóny kakaa. Silne pražená káva s výraznou delikátnou chuťou.

Odporúčaná príprava: na 1 espresso použite 6,5 - 8 g kávových zŕn (v závislosti od spôsobu prípravy). Odporúčaná doba extrakcie 22-24 sekúnd. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa, do prekvapkávača, kafetiér a filtra.

Sila praženia: 5. stupeň z 5.

Zloženie: 80% BIO Arabika zrnková káva pražená, 20 % BIO Robusta zrnková káva pražená. Suroviny nie sú geneticky modifikované.

Krajina pôvodu: vybrané kávové zrná z Peru a Tanzánie. Káva sa zbiera ručne presne v momente, keď sú kávové čerešne perfektne zrelé.

Nadmorská výška pestovania: 1000 m. n. m.

Podiel Fairtrade: 100%

Kávu skladujte v suchu a chlade. Po otvorení zamedzte prístupu vzduchu.

Balenie

1000 g

Mletie

Zrno

Prečo si vybrať značku Cafédirect?

Spoločnosť Cafédirect vznikla v roku 1989 ako prvá spoločnosť predávajúca Fairtrade produkty na britskom trhu. Spolupracuje so 40 poľnohospodárskymi družstvami v 14 krajinách. 50% ziskov spoločnosti sa vracia družstvám.

Všetky produkty spoločnosti majú Fairtrade certifikáciu. Cafédirect nielenže podporuje spravodlivý obchod, ale tiež pomáha miestnym farmárom financovať rozvoj fariem, ich manažment a udržateľnosť. Vďaka tomu si môžete vychutnať šálku tej najkvalitnejšej kávy.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=qf0xWosW69g

Za šálkou kávy Cafédirect Machu Picchu nie je len lahodná chuť prvotriednej kávy, ale aj úsilie a vôle všetkých, ktorí sa podieľajú na tom, aby ste si mohli túto kávu vychutnať. A tí si zaslúžia za svoju kávu spravodlivú cenu. Vďaka systému Fairtrade a Cafédirect dostanú ale ešte niečo navyše - vaše uznanie.

Dodatočné parametre

Kategória: Čaj a Káva
Hmotnosť: 1 kg
Typ: Zrno
Velikost balení: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: