Pomôžte nám! S jarným upratovaním skladu! Viac: ZDE

Cafédirect - BIO Machu Picchu SCA 82 zrnková káva, 227 g *CZ-BIO-001 certifikát

Kód: 23117
€8,07
Skladom (> 5 ks)

Bohatá a jemná chuť s tónmi horkej čokolády a orieškov. Pestované v extrémnych nadmorských výškach v srdci inkskej oblasti peruánskych Ánd, v blízkosti posvätného miesta hory Machu Picchu. 100% Arabika.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cafédirect - BIO Machu Picchu zrnková káva, 227 g

Chuť: bohatá a jemná káva s príjemnými tónmi horkej čokolády a orieškov.

Odporúčaná príprava: odporúčame minimálne 7 g kávových zŕn na jednu šálku. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa, do prekvapkávača, kafetiérií a filtra.

Sila praženia: 4. stupeň z 5. (silné praženie, bez kyslosti).

Odroda: Bourbon, Typica, Caturra

Zloženie: 100% BIO Arabika. Ručne zbieraná.

SCA skóre: > 82 (výberová káva) podľa Specialty Coffee Association.

Výberová káva (z angl. Specialty coffee) je vyrábaná z kávových zŕn tej najvyššej kvality a najčastejšie sa jedná o druh Arabika. Podľa stanov asociácie Specialty Coffee Association (SCA) je termínom výberová káva označená taká káva, ktorá pri degustácii získa v celkovom súhrne minimálne 80 a viac bodov. Pre porovnanie, bežné kávy dostupné v obchodoch dosahujú skóre medzi 50 - 79 bodmi.

Krajina pôvodu: Peru. Suroviny nie sú geneticky modifikované. Pestované v extrémnych nadmorských výškach v srdci inkskej oblasti peruánskych Ánd v blízkosti posvätného miesta hory Machu Picchu.

Poľnohospodárske družstvo: HUADQUINA

Nadmorská výška pestovania: 1500 - 1900 m. n. m.

Podiel Fairtrade: 100 %

Kávu skladujte v suchu a chlade. Po otvorení zamedzte prístupu vzduchu.

Balenie

227 g

Mletie

Zrno

Aké je to v Peru?

Vysoké hory, strmé svahy, divoké rieky a hlboké údolia. Peru, centrum ríše Inkov je dych berúce miesto plné histórie, ktorá siaha až do obdobia 20 000 rokov pred naším letopočtom. Zem sa rozkladá v severozápadnej časti Južnej Ameriky, pozdĺž pobrežia Tichého oceánu. Zo severu susedí s Ekvádorom a Kolumbiou, z východu s Brazíliou, z juhovýchodu s Bolíviou a na juhu s Čile. Vysoké Andy tiahnuce sa pozdĺž pobrežia klesajú smerom na východ do úrodných nížin Amazonského pralesa.

Vďaka sopečnému pôvodu pohoria Ánd a unikátnej mikroklíme vznikli, najmä potom v oblasti Machu Picchu, ideálne podmienky pre pestovanie prémiovej kávy s charakteristickým nádychom kakaa a orieškov.

Prečo si vybrať Cafédirect Machu Picchu?

Kávové čerešne na túto kávu ručne zozbierali farmári z peruánskeho družstva HUADQUINA presne v momente, keď perfektne dozreli. Z čerešní sa kávové zrnká získavajú prepieraním v pramenitej vode (tzv. "washed"), následne sa sušia na veľkých plátnach vonku na slnku. Celý proces pestovania, zberu aj spracovania spĺňa vysoké nároky na kvalitu, môžete si teda vychutnať vynikajúcu BIO kávu.

Podľa hrubosti mletia môžete kávu použiť na ľubovoľný spôsob prípravy. Vynikajúca je najmä na espresso, ktoré nechá vyniknúť jej podmanivú vônu. Výborne sa hodí aj na French press. Silnejšie praženie potláča prirodzenú kyslosť Arabiky. V prípade kávy Machu Picchu ide o kávu jemne plnej chuti s nádychom kakaa a orieškov, bez horkého záveru. Za kakaovo-orieškový tón vďačí táto káva práve špecifickému zloženiu vulkanickej pôdy v oblasti Machu Picchu.

Družstvo HUADQUINA

Družstvo HUADQUINA sa nachádza v peruánskom regióne Cusco v blízkosti Machu Picchu (dedičstva UNESCO). Kávovníky, o ktoré sa farmári ručne starajú, rastú v najlepšej možnej klíme na strmých svahoch Ánd, vo vysokých nadmorských výškach, obklopené tropickými údoliami.

Cafédirect odoberá kávové zrná priamo od kooperatívy HUADQUINA, s ktorou priamo spolupracuje už od roku 1996. Cafédirect odvádza cez 50% svojich ziskov späť priamo družstvám, s ktorými spolupracuje. V prípade družstva HUADQUINA trvá spolupráca už cez 20 rokov. Družstvá vďaka tomu školia farmárov v oblasti kontroly kvality, riadenia prírodných zdrojov, chuťových testov kávy, správnej žatvy, manažmentu kávových fariem, obnovy kávových výsadieb tak, aby bola zaistená dlhodobo udržateľná vysoká kvalita kávy.

Za šálkou kávy Cafédirect Machu Picchu nie je len lahodná chuť prvotriednej kávy, ale aj úsilie a vôle všetkých, ktorí sa podieľajú na tom, aby ste si mohli túto kávu vychutnať. A tí si zaslúžia za svoju kávu spravodlivú cenu. Vďaka systému Fairtrade a Cafédirect dostanú ale ešte niečo navyše - vaše uznanie.

Dodatočné parametre

Kategória: Čaj a Káva
Hmotnosť: 0.227 kg
Typ: Zrno
Velikost balení: 227 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie