Novinka! BrainMax Zinc Complex! Zakúpite: ZDE

Casa Organica Drevená kefa na riad

Kód: 6161
€3,33
Skladom

Sú pripálené hrnce a panvice vašej nočnou morou? Máte od nikdy nekončiacich hôr špinavého riadu vysušené ruky? Hlavu hore, Casa Organica najskôr prišla na riešenie patálie spojených s umývaním riadu. Je ním tento drevený kefa s vymeniteľnou hlavicou a prepracovaným tvarom, ktorý uľahčuje umývanie. Dotyk drevené rukoväte je veľmi príjemný a celkom určite si ho obľúbite.

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica Drevený kefa na riad

Sú pripálené hrnce a panvice vašej nočnou morou? Máte od nikdy nekončiacich hôr špinavého riadu vysušené ruky? Hlavu hore, Casa Organica najskôr prišla na riešenie patálie spojených s umývaním riadu. Je ním tento drevený kefa s vymeniteľnou hlavicou a prepracovaným tvarom, ktorý uľahčuje umývanie. Dotyk drevené rukoväte je veľmi príjemný a celkom určite si ho obľúbite.

Štetinky kefy sú rastlinného pôvodu, a to z vlákien agáve Tampico. Pozadu nezostáva ani telo kefy. Certifikát FSC zaručuje, že drevo pochádza z lesa, ktorý je obhospodaruje ekologicky šetrne, sociálne prospešne a ekonomicky životaschopné.

Aby vám kefa dlho vydržala, uchovávajte ho na suchom mieste.

Až vám hlavica doslúži jednoducho ju vymeníte za novú.

Pár slov o agáve

Agáve sú typické polopúštnej rastliny subtrópov. Ich využitie je rôzne, z niektorých druhov sa páli tequila a z niektorých sa zasa vyrába sisal vlákna či šnúry, štetca alebo kefy. Podstatné je však to, že vlákna agáve sú veľmi významnou náhradou umelých vlákien.

Táto kefka je vyrobený z listových rebier rastliny agáve Tampico. Jej vlákna majú proti ostatným materiálom špecifické vlastnosti. Sú veľmi odolná a napriek tomu majú jemnú textúru. Sú tiež odolná voči vysokým teplotám, kyselinám a alkalickým prostriedkom.

Vedeli ste, že rohože, siete, tašky plietli z agáve už starí Mayovia? Teraz je čas vrátiť sa späť ku koreňom a začať tieto udržateľné alternatívy opäť využívať.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologické zlo?

V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálnej výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktoré sa sústredí najmä na kategóriu zero waste produktov, vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšie cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce sa zaujímať o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Ak ponúka svojim pracovníkom férové ​​podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak tomu tak je, považujeme aj produkty z Ázie za schodné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkové alebo všeobecne ekologickej stopy je potom podľa nás jednoznačne pozitívne.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde s.r.o, ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup, je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu ". To, že to so šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni ekodrogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: