Vianoce sú za dverami! Mrknite do kategórie Vianoce, nakúpte a ušetrite TU

Casa Organica drevená kefa na zeleninu

Kód: 6167
€5,31
Skladom (2 ks)

Uľahčite si čistenie zemiakov, mrkvy, petržlenu, zeleru a ďalšej zeleniny s týmto udržateľným krásavcom z prírodných materiálov. Vďaka dvom druhom štetín, pre jemnejšie aj dôraznejšie nasadenie, to pôjde raz dva. Kefka má prepracované tvarovanie, dobre sedí v ruke a čistenie zeleniny s ňou pôjde jedna radosť. Hurá na prípravu báječných zeleninových pokrmov!

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica drevená kefa na zeleninu

S vláknami z agáve a lontaru
Uľahčite si čistenie zemiakov, mrkvy, petržlenu, zeleru a ďalšie zeleniny s týmto udržateľným krásavcom z prírodných materiálov. Vďaka dvom druhom štetín, vďaka jemnejšiemu aj dôraznejšiemu nasadeniu to pôjde raz dva. Kefka má prepracované tvarovanie, dobre sedí v ruke a čistenie zeleniny s ňou pôjde jedna radosť. Hurá na prípravu báječných zeleninových pokrmov!

Štetinky na kefke sú rastlinného pôvodu, a to z vlákien agáve a lontaru. Pozadu nezaostáva ani telo kefky. Certifikát FSC zaručuje, že drevo pochádza z lesa, ktorý sa obhospodaruje ekologicky šetrne, sociálne prospešne a ekonomicky životaschopne.

Aby vám kefa dlho vydržala, uchovávajte ju na suchom mieste.

Pár slov o agáve a lontare

Agáve sú typické polopúšťové rastliny subtrópov. Ich využitie je rôzne, z niektorých druhov sa páli tequila a z niektorých sa zasa vyrába sisalové vlákno či šnúry, štetce alebo kefy. Podstatné je však to, že vlákna agáve sú veľmi významnou náhradou umelých vlákien.

Táto štetka je vyrobená z listových rebier rastliny agáve tampico. Jej vlákna majú oproti ostatným materiálom špecifické vlastnosti. Sú veľmi odolné, a napriek tomu majú jemnú textúru. Sú tiež odolné voči vysokým teplotám, kyselinám a alkalickým prostriedkom.

Vedeli ste, že rohože, siete, tašky plietli z agáve už starí Mayovia? Teraz je čas vrátiť sa späť ku koreňom a začať tieto udržateľné alternatívy opäť využívať.

Lontary sú mohutné, tŕnité, dvojdomé palmy, dorastajúce do výšky od 15 do 25 metrov. Využívajú sa takmer všetky ich časti. Z dreva sa stavajú domy, kanoe či ohrady. Listy sa využívajú ako strešné krytiny a stonky slúžia práve na výrobu vlákien vhodných na metly, štetky či kefy.

Okrem iného, tieto palmy slúžia tiež ako potrava či zdroj pri výrobe cukru alebo alkoholu.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologické zlo?

V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálnej výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktoré sa sústredia najmä na kategóriu zero waste produktov, vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už v Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšej cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce sa zaujímať o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Či ponúka svojim pracovníkom   férové podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak tomu tak je, považujeme aj produkty z Ázie za schodné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkovej alebo všeobecne ekologickej stopy je potom, podľa nás, jednoznačne pozitívna.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde s. r. o., ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup, je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu". To, že to so šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni ekodrogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: