Novinka! BrainMax Zinc Complex! Zakúpite: ZDE

Casa Organica Drevená kefa na zeleninu

Kód: 6167
€5,35 –7 %
71e41cacd14a03ad89ff339f568a7c94 kartac na zeleninu 06430 0002 bile vari w
€5,35 –7 % €4,98
Skladom

Uľahčite si čistenie zemiakov, mrkvy, petržlenu, zeleru a ďalšie zeleniny s týmto udržateľným krásavcom z prírodných materiálov. Vďaka dvom druhom štetín pre jemnejšie aj dôraznejšie nasadenie to pôjde raz dva. Kefka má prepracované tvarovanie, dobre sedí v ruke a čistenie zeleniny s ním pôjde jedna radosť. Hurá na prípravu báječných zeleninových pokrmov!

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica Drevená kefa na zeleninu

S vláknami z agáve a lontaru
Uľahčite si čistenie zemiakov, mrkvy, petržlenu, zeleru a ďalšej zeleniny s týmto udržateľným krásavcom z prírodných materiálov. Vďaka dvom druhom štetín pre jemnejšie aj dôraznejšie nasadenie to pôjde raz dva. Kefka má prepracované tvarovanie, dobre sedí v ruke a čistenie zeleniny s ním pôjde jedna radosť. Hurá na prípravu báječných zeleninových pokrmov!

Štetinky na kefky sú rastlinného pôvodu, a to z vlákien agáve a lontaru. Pozadu nezostáva ani telo kefky. Certifikát FSC zaručuje, že drevo pochádza z lesa, ktorýju obhospodaruje ekologicky šetrne, sociálne prospešne a ekonomicky životaschopné.

Aby vám kefa dlho vydržala, uchovávajte ju na suchom mieste.

Pár slov o agáve a lontaru

Agáve sú typické polopúštnej rastliny subtrópov. Ich využitie je rôzne, z niektorých druhov sa páli tequila a z niektorých sa zasa vyrába sisal vlákna či šnúry, štetca alebo kefy. Podstatné je však to, že vlákna agáve sú veľmi významnou náhradou umelých vlákien.

Táto kefka je vyrobený z listových rebier rastliny agáve Tampico. Jej vlákna majú proti ostatným materiálom špecifické vlastnosti. Sú veľmi odolná a napriek tomu majú jemnú textúru. Sú tiež odolná voči vysokým teplotám, kyselinám a alkalickým prostriedkom.

Vedeli ste, že rohože, siete, tašky plietli z agáve už starí Mayovia? Teraz je čas vrátiť sa späť ku koreňom a začať tieto udržateľné alternatívy opäť využívať.

Lontary sú mohutné, otrněné, dvojdomej palmy dorastajúca do výšky od 15 do 25 metrov. Využívajú sa takmer všetky jej časti. Z dreva sa stavia domy, kanoe či ohrady. Listy sa využívajú ako strešné krytiny a stonky slúžia práve na výrobu vlákien vhodných na metly, štetky či kefy.

Okrem iného tieto palmy slúžia tiež ako potrava či zdroj pri výrobe cukru alebo alkoholu.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologické zlo?
V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálne výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktorá sa sústredí najmä na kategóriu zero waste produktov, vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšej cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce sa zaujímať o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Ak ponúka svojim pracovníkom férové ​​podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak tomu tak je, považujeme aj produkty z Ázie za schopné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkovej alebo všeobecne ekologickej stopy je potom podľa nás jednoznačne pozitívna.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde sro, ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup, je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu ". To, že to so šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni ekodrogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: