Pomôžte nám! S jarným upratovaním skladu! Viac: ZDE

Casa Organica Kefa na poháre a fľaše s držadlom

Kód: 6385
€3,60
Skladom (2 ks)

Zbavte sa umelých produktov v kuchyni a používajte prírodné alternatívy. Kefa z kokosových vlákien je drsná ku špine, a napriek tomu šetrná k povrchom. Využijete ju nielen na čistenie pohárov a hrnčekov, ale aj ako neoddeliteľnú súčasť starostlivosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica Kefa na poháre a fľaše s držadlom

Zbavte sa umelých produktov v kuchyni a používajte prírodné alternatívy. Kefa z kokosových vlákien je drsná ku špine, a napriek tomu šetrná k povrchom. Využijete ju nielen na čistenie pohárov a hrnčekov, ale aj ako neoddeliteľnú súčasť starostlivosti.

Je to skrátka perfektný pomocník do vašej kuchyne, ktorý nahradí umelohmotné kefy. Kefa z kokosového vlákna na seba neviaže nečistoty a je odolná voči baktériám a zápachu.

Pozor, má širšie zakončenie a tak nie je vhodná pre fľaše s užším hrdlom (napr. ReTap).

Pár slov o kokosovom vlákne
Kokosové vlákno je získavané z obalu nedozretých plodov kokosovej palmy, teda kokosových orechov. Jedná sa teda o 100% prírodný a rozložiteľný materiál, navyše je prirodzene antibakteriálny.

Aby sme získali dostatočne kvalitné a dlhé vlákna, ktoré dosahujú dĺžku až 30 cm, kôra plodov sa niekoľko mesiacov máča v slanej morskej vode, čím sa zväzky vlákien uvoľnia od pektinového obalu. Tieto zväzky sa potom ďalej rozčlenia na jednotlivé vlákna, ktoré sa využívajú v textilnom a čalúnnickom priemysle.

Charakteristickým znakom kokosového vlákna je jeho drsnosť, je podstatne hrubší než vlákno bavlnené. Hoci je vlákno duté (obsahuje asi 65% vzduchu), je najpevnejšie zo všetkých celulózových vlákien a veľmi odolné proti mechanickému namáhaniu.

Využíva sa nielen na výrobu kief, ale aj na netextilné výrobky, akými sú výplne na čalúnenie sedadiel a nábytku alebo izolácie. Spracováva sa tiež na priadze na výrobu tkanín, lán, povrazov alebo viazaných kobercov.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologicky zle?
V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálnej výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktoré sa sústredia najmä na kategóriu zero waste produktov vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšej cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce zaujímať sa o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Ak ponúka svojim pracovníkom férové ​​podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak to tak je, považujeme aj produkty z Ázie za schodné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkovej alebo všeobecne ekologickej stopy je potom podľa nás jednoznačne pozitívna.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde s.r.o., ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu". To, že to so šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni eko drogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie