Akcia "Stmievanie"! 15% zľava na produkty pre blokáciu modrého svetla! Zakúpite TU

Casa Organica kefa na riad a zeleninu s držadlom

Kód: 6386
€3,08 –13 %
0e7fec836ffbe20ab5b22d9020189e78 kartac na zeleninu a nadobi s madlem (1)
€3,08 –13 % €2,69
Skladom (3 ks)

Zbavte sa umelých produktov v kuchyni a používajte prírodné alternatívy. Kefa z kokosových vlákien je drsná ku špine, a napriek tomu šetrná k povrchom. Skvelo poslúži ako drôtenka, ale jej použitie je oveľa univerzálnejšie. Doma ju využijete na špinavý riad, spálené hrnce, zaschnutú špinu, ale aj čistenie ovocia a zeleniny. A keď by dostala málo priestoru, hodí sa aj na upratovanie kúpeľne a kuchyne, takže sa rozhodne nemusíte báť, že by bola doma nazvyš.

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica kefa na riad a zeleninu s držadlom

Z kokosových vlákien a dreva.
Zbavte sa umelých produktov v kuchyni a používajte prírodné alternatívy. Kefa z kokosových vlákien je drsná ku špine, a napriek tomu šetrná k povrchom. Skvelo poslúži ako drôtenka, ale jej použitie je oveľa univerzálnejšie. Doma ju využijete na špinavý riad, spálené hrnce, zaschnutú špinu, ale aj čistenie ovocia a zeleniny.

A keď by dostala málo priestoru, hodí sa aj na upratovanie kúpeľne a kuchyne, takže sa rozhodne nemusíte báť, že by bola doma nazvyš.

Je to skrátka perfektný pomocník do vašej kuchyne, ktorý nahradí umelohmotné kefy a drôtenky. Kefa z kokosového vlákna na seba neviaže nečistoty a je odolná voči baktériám a zápachu.

 

Pár slov o kokosovom vlákne

Kokosové vlákno je získavané z obalu nedozretých plodov kokosovej palmy, teda kokosových orechov. Ide teda o 100 % prírodný a rozložiteľný materiál, navyše prirodzene antibakteriálny.

Aby sme získali dostatočne kvalitné a dlhé vlákna, ktoré dosahujú dĺžku až 30 cm, kôra plodov sa niekoľko mesiacov máča v slanej morskej vode, čím sa zväzky vlákien uvoľnia od pektínového obalu. Tieto zväzky sa potom ďalej rozčlenenia na jednotlivé vlákna, ktorá sa využívajú v textilnom a čalúnnickom priemysle.

Charakteristickým znakom kokosového vlákna je jeho drsnosť, je podstatne hrubšie než vlákno bavlnené. Hoci je vlákno duté (obsahuje asi 65% vzduchu), je najpevnejšie zo všetkých celulózových vlákien a veľmi odolné proti mechanickému namáhaniu.

Využíva sa nielen na výrobu kief, ale aj na netextilné výrobky, ako sú výplne na čalúnenie sedadiel a nábytku alebo izolácie. Spracováva sa tiež na priadze na výrobu tkanín, lán, povrazov alebo viazaných kobercov.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologické zlo?

V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálnej výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktoré sa sústredia najmä na kategóriu zero waste produktov, vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už v Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšej cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce sa zaujímať o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Či ponúka svojim pracovníkom   férové podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak tomu tak je, považujeme aj produkty z Ázie za zhodné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkovej alebo všeobecne ekologickej stopy je potom, podľa nás, jednoznačne pozitívna.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde s. r. o., ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup, je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu". To, že to s šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni ekodrogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: