NOVINKA: BrainMax Astaxanthin! Viac: ZDE

Casa Organica náhradná hlavica pre drevenú kefu na riad

Kód: 6164
€3,19
Skladom (2 ks)

Výmenná hlavica pre drevenú kefu na riad. Štetinky sú rastlinného pôvodu, a to z vlákien agáve tampico. Pozadu nezaostáva ani telo kefy. Certifikát FSC zaručuje, že drevo pochádza z lesa, ktorý sa obhospodaruje ekologicky šetrne, sociálne prospešne a ekonomicky životaschopne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Casa Organica Náhradné hlavice drevená kefa na riad 

Výmenná hlavica pre drevenú kefu na riad. Štetinky sú rastlinného pôvodu, a to z vlákien agáve tampico. Pozadu nezostáva ani telo kefy. Certifikát FSC zaručuje, že drevo pochádza z lesa, ktorý sa obhospodaruje ekologicky šetrne, sociálne prospešne a ekonomicky životaschopne.

Výmena je veľmi jednoduchá - použitú hlavicu opatrne vyberte z kovového držiaka a namiesto nej vsaďte novú hlavicu. Použité hlavice môžete kompostovať.

Pár slov o agáve

Agáve sú typické polopúšťové rastliny subtrópov. Ich využitie je rôzne, z niektorých druhov sa páli tequila a z niektorých sa zasa vyrába sisalové vlákno či šnúry, štetce alebo kefy. Podstatné je však to, že vlákna agáve sú veľmi významnou náhradou umelých vlákien.

Táto štetka je vyrobená z listových rebier rastliny agáve tampico. Jej vlákna majú proti ostatným materiálom špecifické vlastnosti. Sú veľmi odolné, a napriek tomu majú jemnú textúru. Sú tiež odolné voči vysokým teplotám, kyselinám a alkalickým prostriedkom.

Vedeli ste, že rohože, siete, tašky plietli z agáve už starí Mayovia? Teraz je čas vrátiť sa späť ku koreňom a začať tieto udržateľné alternatívy opäť využívať.

Musia byť výrobky vyrobené v Ázii vždy len ekologické zlo?

V ideálnom svete by sa všade predávali iba produkty lokálnej výroby a z lokálnych surovín. K takémuto ideálu je ale ďaleko a trh a ekonomika nejako fungujú. V tom všetkom nikdy nie je nič len čiernobiele. My za svoje poslanie považujeme hľadať a ponúkať alternatívy, ktoré niečo skutočne zlepšujú, sú v niečom udržateľnejšie a ekologickejšie.

Snažíme sa českých výrobcov vyhľadávať a podporovať. Pokiaľ ale chceme ponúkať naozaj širokú škálu produktov vo všetkých segmentoch, musíme siahnuť aj do cudzích vôd. Aj drvivá väčšina európskych firiem, ktoré sa sústredia najmä na kategóriu zero waste produktov, vyrába na nejakom mieste v Ázii. Či už v Číne, Taiwane či Indii. Prečo? Predovšetkým kvôli dostupnejšej cene a veľkým kapacitám.

Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Určite je teda žiaduce sa zaujímať o to, ako konkrétne ázijská továreň funguje. Či ponúka svojim pracovníkom   férové podmienky, či dbá na ekologické faktory, alebo či zaručuje vysokú kvalitu.
Ak to tak je, považujeme aj produkty z Ázie za schodné. Obzvlášť preto, že si kúpite jeden produkt, ktorý potom nahradí stovky, ak nie tisíce jednorazových. Bilancia uhlíkovej alebo všeobecne ekologickej stopy je potom, podľa nás, jednoznačne pozitívna.

O firme Tierra Verde, majiteľovi značky Casa Organica

Tierra Verde s. r. o., ktorá vyrába prostriedky Yellow & Blue a Catz & Dogz, a pod vlastnou značkou dováža tašky, vrecká a uteráky Casa Organica alebo Mama Natura a tiež menštruačné kalíšky Gaia Cup je rýdzo českou firmou s mottom: "Nepracujeme, aby sme zarábali peniaze. Zarábame peniaze, aby sme mohli slúžiť svetu". To, že to so šetrnosťou svojich výrobkov myslí vážne, nevyjadruje počtom environmentálneho označovania a iných certifikátov, ale najmä tým, z čoho a ako svoje produkty vyrába. Vo svojej výrobni ekodrogérie v Brne zamestnáva zdravotne znevýhodnených ľudí a obalové materiály od surovín používa na výrobu ďalších užitočných produktov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kefy na riad
Hmotnosť: 0.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie