NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Eco Cosmetics Baby detský opaľovací krém SPF 45 BIO, 50 ml

Kód: 23112
€14,55
Skladom (1 ks)

100 % prírodný opaľovací krém od Eco Cosmetics s faktorom SPF 45 poskytuje maximálnu ochranu pre jemnú pokožku bábätiek a detskú pokožku. Vďaka minerálnym filtrom okamžite po aplikácii ochráni pred UVA, UVB aj UVC slnečným žiarením.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Eco Cosmetics Baby detský opaľovací krém SPF 45 BIO, 50 ml

100 % prírodný opaľovací krém od Eco Cosmetics s faktorom SPF 45 poskytuje maximálnu ochranu pre jemnú pokožku bábätiek a detskú pokožku. Vďaka minerálnym filtrom okamžite po aplikácii ochráni pred UVA, UVB aj UVC slnečným žiarením.

Obsahuje BIO extrakty z granátového jablka, olív, rakytníka a tiež makadámiový olej, a vďaka tomu sa o citlivú pokožku stará a predchádza jej vysušeniu. Ľahko sa aplikuje a rozotiera, nezanecháva žiadnu viditeľnú stopu. A tiež príjemne, jemne vonia.

Je vodeodolný, takže je vhodný aj pre vašich malých vodníkov a vodníčky.

Žiadna chémia

Neobsahuje problematické súčasti bežných opaľovacích krémov, ako sú chemické filtre, umelé vône, deriváty z ropy, parafínu či silikónu, nanotechnológie, soli hliníka, parabény ani PEGy alebo GMO.

Na rozdiel od obvyklých chemických opaľovacích krémov nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre vodné organizmy.

Bežným opaľovacím krémom sa radšej vyhnite

Väčšina opaľovacích krémov v regáloch supermarketov či lekární nie je nič iné ako chemický koktail. Obsahujú parabény (konzervačné látky), často hliník, umelé vône (najčastejšie alergény) a chemické filtre (napr. oxybenzon, benzofenón, oxyphenone a ďalšie). Na chemické filtre pozor. Niektoré chránia iba proti UVB žiareniu, nie však proti UVA (napríklad octinoxate, octisalate, cinoxate, aminobenzoic acid, amiloxate či enzacamene). Na krabičke teda vždy hľadajte, či je tam označená aj ochrana proti UVA žiareniu. Fyzikálne (minerálne) filtre, ktoré sa používajú v skutočne prírodných opaľovacích krémoch, všeobecne fungujú najlepšie a odrážajú najviac slnečného žiarenia. Chemické filtre navyše produkujú voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky. Môžu spôsobovať i narušenie hormonálnej rovnováhy.

Pre lepšiu roztierateľnosť sa vo výrobku vyskytujú čiastočky, aby sa krémy ľahko rozotierali. Z mikro sa tak stane nano. Nanočastice sú už tak malé (menšie ako 100 nm), že prinášajú problémy. Je možné sa im vyhýbať.

Bežné krémy sú tiež úplne nevhodné pre vodný život, takže keď sa natrení kúpeme, tak prispievame k toxicite vôd a morí.

Voľte minerálne filtre

V prírodných opaľovacích prostriedkoch sa pre ochranu pred UV žiarením používajú zlúčeniny, ktoré možno získať z minerálov, čiže nerastov. Najčastejšie sú oxid titaničitý (titanium dioxide, TiO2) a oxid zinočnatý (zinc oxide, ZnO). Tie nemôžu pokožku dráždiť ani alergizovať a sú úplne bezpečné. Fungujú na čisto fyzickom princípe - na pokožke vytvoria slabú vrstvu, ktorá UV žiarenie odráža.

Čo znamená ochranný faktor SPF/LSF?

V prvom rade - SPF a LSF znamenajú úplne to isté. SPF je skratka pre anglické Sun protection factor, kdežto LSF pre nemeckých Lichtschutzfactor. Oboje znamená slnečný ochranný faktor.

SPF udáva mieru ochrany pred slnečným žiarením. Zjednodušene povedané sa jedná o násobok bežnej doby, po ktorú môžete byť na slnku, bez toho, aby ste sa spálili. Najbežnejšia bezpečná doba na slnku pre bežnú pleť je asi 15 minút. Faktor 30 túto dobu predlžuje na 30-násobok, čo znamená 450 minút čiže 7,5 hodiny. 

Treba však mať na pamäti, že napríklad pri mori (kde dochádza k utieraniu uterákom) alebo v horských podmienkach, je intenzita vyššia.

Aký je rozdiel medzi ochrannými faktormi?

Medzi ochrannými faktormi nie je prekvapivo tak veľký rozdiel, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Experti na pôsobenie SPF uvádzajú, že SPF 30 blokuje najviac 97,4 % UVB žiarenia, zatiaľ čo SPF 50 blokuje 98 %. Rozdiel je teda naozaj veľmi malý.

Aké je percento ochrany pred UVB žiarením?

 • SPF 15 - 93 %
 • SPF 30 - 96,7 - 97,4 %
 • SPF 50 - 98 %
 • SPF 50+ - 98,3 %

Odporúčame teda používať ochranné krémy s minimálnou hodnotou SPF 30 a viac. Osoby s veľmi citlivou pokožkou by mali voliť prípravky s maximálnou možnou ochranou.

Pozor, veľmi vysoké SPF môže vytvárať pocit, že na slnku môžeme stráviť oveľa viac času a budeme dostatočne chránení. Hodnota SPF však nesúvisí s dobou strávenú na slnku, skôr udáva podiel blokovaných slnečných lúčov.

Opaľovacie krémy sú účinné len vtedy, ak sú aplikované v dostatočnom množstve a často, bez ohľadu na hodnotu SPF.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

UVB žiarenie je zodpovedné za spálenie kože, kdežto UVA preniká hlbšie a podieľa sa na starnutí pokožky. Obe žiarenia tak majú pri dlhšej expozícii na pokožku negatívny vplyv a v najhoršom prípade môžu spôsobiť aj rakovinu kože.

SPF faktor vyjadruje ochranu proti UVB žiareniu. Ak je na obale uvedené ešte UVA v krúžku (bez čísla), tak to znamená, že výrobok spĺňa normu, ktorá prikazuje, že UVA musí mať faktor aspoň vo výške 1/3 faktora pre UVB. Vyberajte teda vždy také krémy, ktoré buď jasne komunikujú aj UVA ochranný faktor, alebo majú aspoň UVA v krúžku.

Certifikácia EcoCert zaručuje najvyššiu kvalitu

Dnes už vieme, že telo absorbuje látky, ktoré na kožu, náš najväčší orgán, nanesieme. A preto sú všetky produkty 100 % prírodného zloženia a majú veľmi prísnu certifikáciu EcoCert, ktorá zaručuje suroviny v BIO kvalite, je svetovým štandardom a pre vás garanciou najvyššej kvality.

Čo presne znamená certifikácia EcoCert? Prísne stráži kvalitu surovín, ich pôvod a čistotu. Znamená to, že: 

 • minimálne 20 % surovín musí byť v BIO kvalite (po odpočítaní vody, ktorej všetky kozmetické produkty obsahujú vysoké množstvo - v parametroch vpravo uvádzame podiel bez odpočítania vody, tzn. z celkového objemu, takže číslo môže byť aj nižšie ako 20 %),
 • základné suroviny nesmú obsahovať ťažké kovy, chlorovodík, pesticídy, dioxíny, geneticky modifikované látky (GMO),
 • dusičnany, minimálne 95 % surovín musí byť prírodného pôvodu,
 • minimálne 95 % rastlinných zložiek musí byť v BIO kvalite, nie sú použité parabény, syntetické farbivá a konzervačné látky, umelé parfumy, antioxidanty, ropné deriváty a oleje, tuky alebo silikón,
 • spoločnosť čistí svoje emisie, nakladá zodpovedne s odpadmi a nesmie používať agresívne chemické čističe,
 • žiadne produkty neboli testované na zvieratách,
 • balenie nesmie obsahovať toxíny a musí byť recyklovateľné (napríklad je zakázané PVC či polystyrén).

Použitie

Pred použitím pretrepte. Pred pobytom na slnku naneste rovnomerne po celom tele.

Zloženie

Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricionoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Punica Granatum Extract*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract*, Olea Europaea Fruit Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oriza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum.
*z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Balenie

50 ml

Krajina pôvodu

Nemecko

O firme

Ako to celé s Eco Cosmetics vlastne začalo, a prečo nás tak zaujala

Dieter Sorge, zakladateľ Eco Cosmetics - to je ten, ktorý si robí starosti o naše zdravie (a zdravie planéty) a umožňuje nám sa oň starať pomocou svojej kozmetiky. Volá sa príznačne, myslíme si... (Áno, v nemčine znamená die Sorge starosť alebo starostlivosť). A ako to celé začalo?

Dieter pochádza južného Nemecka, z Karlsruhe - miesta obklopeného legendárnym Schwarzwald (Čiernym lesom). Jeho láska k horolezectvu, prírode a poznávaniu vecí do hĺbky spôsobili, že sa Dieter s prírodou zoznamoval ako na skalách, tak vo vzduchu ako pilot, až sa nakoniec vrátil späť na zem a začal sa viac venovať tomu, čo ho fascinovalo - rastlinám a bylinkám. Zamiloval sa ešte viac do ticha lesov a uvedomil si, že sila prírody je to, čo my ľudia potrebujeme najviac. Robte to, čo milujete, hovorí sa - Dieter sa stal terapeutom s víziou, že skrz prírodu a jej dary bude pomáhať ľuďom. Uvedomil si však, že ako terapeut má obmedzený záber - a v tom prišla ponuka na spoluprácu v novozaloženej firme zameranej na bio kozmetiku. Odtiaľto to bol už len krôčik k založeniu vlastnej firmy. Firmy, ktorá bude vyrábať najjemnejšiu kozmetiku pre alergikov a všetkých s naozaj citlivou pokožkou. Stalo sa tak v roku 1993 - najprv to boli iba oleje, od roku 2004 prvý kozmetický rad. A Dieter sa rozhodol ísť cestou naozaj 100 % čistoty. Preto sú produkty Eco Cosmetics úplne, ale úplne prírodné, bez umelých konzervantov, farbív a vôní a akejkoľvek inej syntetiky. Unikátna vec je, že podiel BIO surovín z rastlinných zložiek je z 95-100 % v BIO kvalite, čo u inej značky v tejto cenovej kategórii nenájdete. Zároveň jej to pohodlne zaručuje splnenie veľmi prísnych požiadaviek medzinárodnej certifikácie EcoCert.

Eco Cosmetics bola prvou značkou na trhu, ktorá získala certifikáciu celého kozmetického radu. Samozrejme, tiež neobsahuje žiadne živočíšne suroviny, ani nie je testovaná na zvieratách, ako dokladá certifikácia The Vegan Society.

Láska k čistej biokozmetike a ozajstná túžba po správnom postupe z Eco Cosmetics priamo srší. Používajú dokonca aj suroviny z unikátneho biodynamického poľnohospodárstva, certifikované Demeter. Rastlinné oleje (olivový, slnečnicový a sezamový) a rad čistých éterických olejov  - pomaranč, citrón, klementínka, mandarínka, aníz, bergamot a mnohé ďalšie. Všetky prípravky sú zároveň vyprodukované CO2 offsetovým programom vysádzania nových stromov v spolupráci s organizáciou Prima Klima e.V. 

Obalový materiál je tiež eticky produkovaný - v Portugalsku, Nemecku a Francúzsku. Neexistuje veľa značiek s takto kvalitným zložením v rovnakej cenovej hladine. Eco Cosmetics, trúfame si povedať, vysoko prevažuje na strane výkonu voči cene. Myšlienkou firmy totiž tiež je, aby táto kozmetika nebola dostupná len pre vyvolených - ale aby BIO a EKO mohlo používať maximum ľudí, a tým prispievali (nielen) k zlepšovaniu životného prostredia.

Obsahujú produkty Eco Cosmetics palmový olej? Nie. Priamo od výrobcu máme písomné potvrdenie, že sa v ich produktoch nenachádza žiadny palmový olej ani jeho deriváty. Suroviny sú volené tak, aby sa obišli celkom bez PO. To je aj vo svete vysoko kvalitnej prírodnej bio kozmetiky ešte stále veľmi vzácny úkaz, lebo to nie je vôbec ľahké dosiahnuť. Niektoré suroviny totiž môžu byť vyrobené z rôznych olejov a dodávatelia surovín obvykle nie sú schopní poskytnúť 100 % garanciu, že sa deriváty PO nemôžu v ingredienciách vyskytovať. Aj preto je nám značka Eco Cosmetics tak sympatická - sú naozaj dôslední.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Slnečná starostlivosť
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie