Akcia "Stmievanie"! 15% zľava na produkty pre blokáciu modrého svetla! Zakúpite TU

Eco Cosmetics opaľovací krém Neutral bez vône SPF 30 BIO, 100 ml

Kód: 23113
€17,11
Skladom (> 5 ks)

100 % prírodný opaľovací krém bez vône od Eco Cosmetics s ochranným SPF faktorom 30 je určený pre extra citlivú a detskú pleť. Obsahuje olivový olej, ktorý sa o pokožku stará a predchádza jej vysušeniu. Ľahko sa aplikuje a rozotiera, nezanecháva žiadnu viditeľnú stopu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Eco Cosmetics opaľovací krém Neutral bez vône SPF 30 BIO, 100 ml

100% prírodný opaľovací krém bez vône od Eco Cosmetics s ochranným SPF faktorom 30 je určený pre extra citlivú a detskú pleť. Obsahuje olivový olej, ktorý sa o pokožku stará a predchádza jej vysušeniu.

Ľahko sa aplikuje a rozotiera, nezanecháva žiadnu viditeľnú stopu.

Obsahuje 100 % prírodné minerálne filtre pre okamžitú ochranu pred UVA i UVB slnečným žiarením.

Je vodeodolný.

Žiadna chémia

Neobsahuje problematické súčasti bežných slnečných krémov, ako sú chemické filtre, umelé vône, deriváty z ropy, parafínu či silikónu, nanotechnológie, soli hliníka, parabény ani PEGy alebo GMO.

Na rozdiel od obvyklých chemických slnečných krémov nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre vodné organizmy.

Bežným opaľovacím krémom sa radšej vyhnite

Väčšina opaľovacích krémov v regáloch supermarketov či lekární nie je nič iné ako chemický koktail. Obsahujú parabény (konzervačné látky), často hliník, umelé vône (najčastejšie alergény) a chemické filtre (napr. oxybenzon, benzofenón, oxyphenone a ďalšie). Na chemické filtre pozor. Niektoré chránia iba proti UVB žiareniu, nie však proti UVA (napríklad octinoxate, octisalate, cinoxate, aminobenzoic acid, amiloxate či enzacamene). Na krabičke teda vždy hľadajte, či je tam označená aj ochrana proti UVA žiareniu. Fyzikálne (minerálne) filtre, ktoré sa používajú v skutočne prírodných opaľovacích krémoch, všeobecne fungujú najlepšie a odrážajú najviac slnečného žiarenia. Chemické filtre navyše produkujú voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky. Môžu spôsobovať i narušenie hormonálnej rovnováhy.

Pre lepšiu roztierateľnosť sa vo výrobku vyskytujú čiastočky, aby sa krémy ľahko rozotierali. Z mikro sa tak stane nano. Nanočastice sú už tak malé (menšie ako 100 nm), že prinášajú problémy. Je možné sa im vyhýbať.

Bežné krémy sú tiež úplne nevhodné pre vodný život, takže keď sa namazaní kúpeme, tak prispievame k toxicite vôd a morí.

Voľte minerálne filtre

V prírodných opaľovacích prostriedkoch sa pre ochranu pred UV žiarením používajú zlúčeniny, ktoré možno získať z minerálov, čiže nerastov. Najčastejšie sú oxid titaničitý (titanium dioxide, TiO2) a oxid zinočnatý (zinc oxide, ZnO). Tie nemôžu pokožku dráždiť ani alergizovať a sú úplne bezpečné. Fungujú na čisto fyzickom princípe - na pokožke vytvoria slabú vrstvu, ktorá UV žiarenie odráža.

Čo znamená ochranný faktor SPF/LSF?

V prvom rade - SPF a LSF znamenajú úplne to isté. SPF je skratka pre anglické Sun protection factor, kdežto LSF pre nemeckých Lichtschutzfactor. Oboje znamená slnečný ochranný faktor.

SPF udáva mieru ochrany pred slnečným žiarením. Zjednodušene povedané sa jedná o násobok bežnej doby, po ktorú môžete byť na slnku, bez toho, aby ste sa spálili. Najbežnejšia bezpečná doba na slnku pre bežnú pleť je asi 15 minút. Faktor 30 túto dobu predlžuje na 30-násobok, čo znamená 450 minút čiže 7,5 hodiny. 

Treba však mať na pamäti, že napríklad pri mori (kde dochádza k utieraniu uterákom) alebo v horských podmienkach, je intenzita vyššia.

Aký je rozdiel medzi ochrannými faktormi?

Medzi ochrannými faktormi nie je prekvapivo tak veľký rozdiel, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Experti na pôsobenie SPF uvádzajú, že SPF 30 blokuje najviac 97,4 % UVB žiarenia, zatiaľ čo SPF 50 blokuje 98 %. Rozdiel je teda naozaj veľmi malý.

Aké je percento ochrany pred UVB žiarením?

 • SPF 15 - 93 %
 • SPF 30 - 96,7 - 97,4 %
 • SPF 50 - 98 %
 • SPF 50+ - 98,3 %

Odporúčame teda používať ochranné krémy s minimálnou hodnotou SPF 30 a viac. Osoby s veľmi citlivou pokožkou by mali voliť prípravky s maximálnou možnou ochranou.

Pozor, veľmi vysoké SPF môže vytvárať pocit, že na slnku môžeme stráviť oveľa viac času a budeme dostatočne chránení. Hodnota SPF však nesúvisí s dobou strávenú na slnku, skôr udáva podiel blokovaných slnečných lúčov.

Opaľovacie krémy sú účinné len vtedy, ak sú aplikované v dostatočnom množstve a často, bez ohľadu na hodnotu SPF.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

UVB žiarenie je zodpovedné za spálenie kože, kdežto UVA preniká hlbšie a podieľa sa na starnutí pokožky. Obe žiarenia tak majú pri dlhšej expozícii na pokožku negatívny vplyv a v najhoršom prípade môžu spôsobiť aj rakovinu kože.

SPF faktor vyjadruje ochranu proti UVB žiareniu. Ak je na obale uvedené ešte UVA v krúžku (bez čísla), tak to znamená, že výrobok spĺňa normu, ktorá prikazuje, že UVA musí mať faktor aspoň vo výške 1/3 faktora pre UVB. Vyberajte teda vždy také krémy, ktoré buď jasne komunikujú aj UVA ochranný faktor, alebo majú aspoň UVA v krúžku.

Certifikácia EcoCert zaručuje najvyššiu kvalitu

Dnes už vieme, že telo absorbuje látky, ktoré na kožu, náš najväčší orgán, nanesieme. A preto sú všetky produkty zo 100 % prírodného zloženia a majú veľmi prísnu certifikáciu EcoCert, ktorá zaručuje suroviny v BIO kvalite, je svetovým štandardom a pre vás garanciou najvyššej kvality.

Čo presne znamená certifikácia EcoCert? Prísne stráži kvalitu surovín, ich pôvod a čistotu. Znamená to, že: 

 • minimálne 20 % surovín musí byť v BIO kvalite (po odpočítaní vody, ktorej všetky kozmetické produkty obsahujú vysoké množstvo - v parametroch vpravo uvádzame podiel bez odpočítania vody, tzn. z celkového objemu, takže číslo môže byť aj nižšie ako 20 %),
 • základné suroviny nesmú obsahovať ťažké kovy, chlorovodík, pesticídy, dioxíny, geneticky modifikované látky (GMO),
 • dusičnany, minimálne 95 % surovín musí byť prírodného pôvodu,
 • minimálne 95 % rastlinných zložiek musí byť v BIO kvalite, nie sú použité parabény, syntetické farbivá a konzervačné látky, umelé parfumy, antioxidanty, ropné deriváty a oleje, tuky alebo silikón,
 • spoločnosť čistí svoje emisie, nakladá zodpovedne s odpadmi a nesmie používať agresívne chemické čističe,
 • žiadne produkty neboli testované na zvieratách,
 • balenie nesmie obsahovať toxíny a musí byť recyklovateľné (napríklad je zakázané PVC či polystyrén).

Použitie

Dodatočné parametre

Kategória: Slnečná starostlivosť
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: