NOVINKA! Prémiový Grass-Fed kolagén! Viac: TU
NOVINKA! BrainMax Omega 3 - Olej z tresčej pečene! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU

Ekolife Natura - Liposomal Glutathione, 30 kapsúl

Kód: 17057
€31,20 –1 %
LiposomalGlutathione30cps
€31,20 –1 % €30,75
Skladom (3 ks)

Prémiový produkt s obsahom suchých lipozómov v kombinácii s bioaktívnou formou L-glutatiónu ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Lipozómy v tomto doplnku sú pripravené špeciálnou patentovanou technológiou AKTINTM, ktorá vytvára tzv. suché lipozómy s optimalizovaným obsahom čistenej vody (aqua purificata) na 5 %.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Ekolife Natura - Liposomal Glutathione, 30 kapsúl

Prémiový produkt s obsahom suchých lipozómov v kombinácii s bioaktívnou formou L-glutatiónu ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Lipozómy v tomto doplnku sú pripravené špeciálnou patentovanou technológiou AKTINTM, ktorá vytvára tzv. suché lipozómy s optimalizovaným obsahom čistenej vody (aqua purificata) na 5 %. 

Glutatión známy tiež ako GSH je veľmi silný antioxidant, ktorý má tiež výrazné detoxikačné schopnosti. Jeho vlastnosti súvisia s prevenciou poškodenia spôsobenom na bunkovej úrovni vplyvom činnosti voľných radikálov. Ich činnosť a následný zvýšený oxidačný stres sa prejavuje pri intenzívnom športe, veľkej fyzickej záťaži, strese, chorobe, náročnom povolaí, nedostatku spánku alebo nezdravom životnom štýle.
 
Glutatión je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.
 
Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálna forma ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu najúčinnejší alternatívu k aplikácii vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečiska a do miesta určenia, teda bunky.
 

NAJÚČINNEJŠÍ ANTIOXIDANT v kombinácii so suchými lipozómami

Naše bunky prirodzene obsahujú glutatión, prírodnú látku skladajúcu sa z troch aminokyselín - cysteínu, glutamátu (kyseliny glutámovej) a glycínu. V tele táto látka zastáva pozíciu veľmi dôležitého antioxidantu - pôsobí proti činnosti voľných radikálov, ktoré vznikajú prirodzene počas látkovej výmeny. Pri nadmerných koncentráciách však môžu začať poškodzovať bunky, čo môže viesť k autoimunitným, kardiovaskulárnym a onkologickým ochorením. Preto je žiaduce činnosť voľných radikálov neutralizovať. Vlastnosti glutatiónu ďalej súvisia s detoxikáciou tela od nežiadúcich látok - od tých, čo produkuje samo, ale tiež od toxínov a jedov z okolia.
 
Glutatión je označovaný ako najsilnejší antioxidant, pretože dokáže sám seba regenerovať v pečeni a opäť sa aktivovať. Vďaka pozitívnemu vplyvu v oblastiach oxidačného stresu, detoxikácie a zápalu súvisia vlastnosti glutatiónu s celkovou kondíciou, imunitným systémom, spomalením starnutia a ďalšími oblasťami.
 
Profesor Dr. dr. Borut Strukelj, M. Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálna metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokých koncentrácií v krvi.

V ČOM JE ROZDIEL?

 • OBSAHUJE lipozómy VO FORME PRÁŠKU s optimalizovaným obsahom čistenia vody NA 5 %.
   
 • PATENTOVANÁ PRODUKČNÁ TECHNOLÓGIA aktínuTM.           
   
 • Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek.
   
 • Vyrobené v Európe (GMO free).
   
 • Farmaceutická kvalita produktov vyrábaných v režime "clean room" (vedecký výskum a následná produkcia).
   
 • Výroba lipozómov prebieha v súlade s normami kvality: HACCP, ISO 17021.
   
 • Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek.
   
 • Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline.
   
 • Lipozómy Ekolife Natura sú vstrebávané miazgovými systémom.
   
 • Lipozómy Ekolife Natura nie sú metabolizované pečeňou (odlišná cesta vstrebávania).
   
 • Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie).
   
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ).
   
 • Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie).
   
 • Bez obsahu umelých farbív.
   
 • Glute.n free (bez lepku)
   
 • Soya free (bez sóje).
   
 • Sugar free (bez cukru).
   
 • Vegan.
 
 
ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ
 
Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako Matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.
 
Hlavným benefitom využitia lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkoch stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne ich skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.
 
Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodom prestupujú priamo do krvného riečiska. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.
 
Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami, ako je napríklad bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómov (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.
 
O ZNAČKE Ekolife NATURA
 
Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšiu záruku kvality by sme nenašli. Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálneho možného účinku.

Balenie

30 kapsúl
 
Dávkovanie:  
 
1 kapsula denne. Užívajte pred večerou, zapite pohárom vody.

Upozornenie:

Nie je vhodné pre deti. Skladujte pri izbovej teplote do 20 °C, v suchu, mimo dosahu detí. Po otvorení spotrebujte do 2 mesiacov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Vhodné pre vegánov. Bez lepku.
 

 
 
Počet dávok v balení: 30 x 1 kapsula
1 kapsula*
Redukovaný L-Glutatión (GSH)
200 mg
*1 kapsula zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 30 dávok.

Zloženie

Plnidlo (maltodextrín, celulóza), emulgátor sójový lecitín (GMO free), redukovaný L-glutatión (GSH), stabilizátor oxid kremičitý, HPMC kapsule (hydroxypropylmethyl celulóza).
 

 
Doplnok stravy so sladidlom.

Dodatočné parametre

Kategória: Ciele
Hmotnosť: 0.05 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JM Avatar autora | 22.9.2021
Výborný v lipoz. forme.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: