Vyskúšajte Blight Recovery belt. Riešenie bolestí a zápalov bez liekov a chémie. Zakúpite TU

Green Cane - kuchynské utierky z cukrovej trstiny - 2 rolky

Kód: 4454
€4,20 –9 %
green cane kuchynske uterky z cukrove trtiny 2 role zelenadomacnost 1
€4,20 –9 % €3,82
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Veľmi savé a pevné utierky z cukrovej trstiny. 70 % tohto výrobku je zmes cukrovej trstiny (bagasy) a zvyškov bambusových vlákien.

Detailné informácie

Podrobný popis

Green Cane - kuchynské utierky z cukrovej trstiny

  • Veľmi pevné a savé papierové utierky zo zvyškov z cukrovej trstiny a bambusu.
  • V rolkách (80 ks na rolku - 2 rolky).
  • Rýchlo a 100 % rozložiteľné.
  • Bez farbív, vôní, ropných látok a GMO.

Veľmi savé a pevné utierky z cukrovej trstiny. 70 % tohto výrobku je zmes cukrovej trstiny (bagasy) a zvyškov bambusových vlákien. Bagasa sú vylisované zvyšky stebiel trstiny, čo je vedľajší produkt rafinácie cukru. Jej zásoby sú prakticky neobmedzené po celom svete a používa sa aj pri výrobe biopalív. Pre zaistenie dostatočnej jemnosti a pevnosti výrobku je pridávanej cca 30 % certifikovanej buničiny pestovanej udržateľným spôsobom.

Ideálne aj pre ČOV a septiky - 100 % a rýchlo rozložiteľné. Obal neobsahuje plasty a je kompostovateľný. Bez farbív, vôní, ropných látok a GMO.

Cukrová trstina, ktorá je hlavnou surovinou pre výrobu je typ rýchlo rastúcej tropickej trávy, ktorá sa zberá 1x ročne. Zbiera sa ručne, prípadne strojovo, kedy sa usekáva iba nadzemná časť trstiny. V porovnaní s výrubom stromov má pestovanie a zber veľmi malý ekologický dopad. Vyrúbanie lesa spôsobuje eróziu a ohrozuje množstvo živočíchov na les viazaných. Nehovoriac o ťažkej mechanizácii a nákladných autách, ktoré les rúbu a prevážajú na spracovanie. Výrobný závod je v Južnej Ázii. Papiereň je akreditovaná normou ISO 14001 a Environmental Choice Australia, čo znamená, že je továreň pravidelne kontrolovaná externými audítormi.

Pre bielenie tohto papiera nebol použitý chlór. Vzhľadom k vlastnostiam materiálov sa používa oveľa menej bielidiel ako pri papiere (aj recyklovaného). Výrobok je vyrobený zo zvyškových materiálov, ktoré sú 100 %-ne rozložiteľné. Na rozdiel od papierových výrobkov nedochádza k výrubu stromov s následkom odlesňovania krajiny (na výrobu 1 tony bežného papiera sú zvyčajne potrebné 2-3 tony dreva).

Čo je to cukrová trstina a viac o výrobe výrobkov Green Cane

Cukrová trstina je viacročná rastlina. Ide o mohutnú trávu s masívnymi steblami. Steblo je vyplnené mäkkou dreňou, ktorá obsahuje až 20 % cukru. Pestuje sa predovšetkým v tropických oblastiach. Zberá sa buď špeciálnymi strojmi, alebo ručným zberom pomocou mačiet. Po zbere sú steblá trstiny odvážané do cukrovarov, kde sa lisujú a z vytekajúcej šťavy sa vyrába cukor. Okrem cukru majú stále väčší význam aj vedľajšie produkty, ako sú melasa a bagasa (zvyšky stebiel po vylisovaní). Vylisovanými steblami sa väčšinou kúri (biomasa) a v súčasnej dobe sa začína surovina využívať aj na výrobu papierových výrobkov.
Vlákno z cukrovej trstiny neobsahuje drevinu, kvôli ktorej sa zvyšuje potreba chemických látok pri spracovaní ako u bežného papiera. Oproti bežnému papieru je výroba tiež menej energeticky náročná. Zo surovej cukrovej trstiny sa tiež vyrobí viac papiera než v prípade drevnej suroviny. Proces výroby papiera z tohto odpadu je technologicky veľmi dobre ošetrený. Zaobíde sa bez použitia chlóru a veľkého množstva vody vďaka moderným šetrným technológiám. Výrobný závod spolupracuje s farmármi, ktorým zaisťuje odbyt odpadového produktu z procesu výroby cukru.

Fakty

Viac ako 95 % používaných papierov je z dreva. V súčasnosti je celosvetové odlesňovanie jedným z najväčších environmentálnych problémov. Odhaduje sa, že každé 4 roky miznú z našej planéty lesy s rozlohou Nového Zélandu. Takmer ¼ vyrúbaných stromov slúži na výrobu papiera. 1 tona papiera recyklovaných vlákien z cukrovej trstiny zachráni 17 stromov.

Špecifikácia

  • 2 rolky - 80 ks na rolku
  • 70 % - cukrová trstina (bagasa) a bambus
  • 30 % - certifikovaná buničina
  • obal z recyklovaného papiera, priehľadná časť z kukuričného škrobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Utierky, Handričky
Hmotnosť: 0.1 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: