NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyzkoušejte zdravé snídaně v podobě granoly ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Hampstead Tea London BIO Chai zmes orientálneho korenia, 20 ks *GB-ORG-06 Certifikát

Kód: 9996
€4,80 –19 %
Hampstead Tea London BIO Chai smes orientalniho koreni 20ks
€4,80 –19 % €3,90
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Povzbudzujúci aromatický mix orientálnych indických byliniek a korenia. Prirodzene bezkofeínová zmes na prípravu lahodného voňavého orientálneho čaju masala z indickej provincie Darjeeling.

  • povzbudzujúce účinky
  • orientálna vôňa
  • bez kofeínu

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Hampstead Tea London BIO Chai zmes orientálneho korenia, 20 ks

Lahodný čaj najvyššej kvality z indickej provincie Darjeeling, oblasť Makaibari. Vyniká svojimi povzbudzujúcimi účinkami a korenistou orientálnou vôňou.

Chuť

Povzbudzujúci aromatický mix orientálnych indických byliniek a korenia. Prirodzene bezkofeínová zmes na prípravu lahodného voňavého orientálneho čaju masala.

Kde sa pestujú čajovníky pre čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásu začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna - nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná, továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.

V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je, vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.

Biodynamický pôvod produktov zastrešuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.

Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín - také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvý čaj s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995.

Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít, s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.

Príprava

Pre klasickú prípravu vrecúško prelejte čerstvo uvarenou horúcou vodou, doslaďte a nechajte 3 minúty lúhovať. Vhodné pre prípravu samostatne alebo na ochutenie a rozvoňanie čierneho či zeleného čaju. Môžete pridať 1 dcl horúceho plnotučného mlieka a užiť si lahodnú plnú chuť ďalekého východu!

Zloženie

Zázvor, škorica, sladké drievko, citrónová tráva, pomarančová kôra, klinčeky. Všetky suroviny sú zbierané ručne a pochádzajú z produkcie ekologického poľnohospodárstva od drobných lokálnych pestovateľov.

Balenie

20 x 2 g

Skladujte v suchu.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné čaje
Hmotnosť: 0.07 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: