NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyzkoušejte zdravé snídaně v podobě granoly ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Hampstead Tea London BIO Green Chai detoxikačný čaj s orientálnym korením, 20 ks *GB-ORG-06 Certifikát

Kód: 10000
€4,80 –19 %
Hampstead Tea London BIO Chai zeleny caj s orientalnim korenim 20ks
€4,80 –19 % €3,90
Produkt byl vyřazen

Osviežujúci silný zelený čaj z indickej provincie Darjeeling doplnený povzbudzujúcou zmesou orientálnych byliniek a aromatického východného korenia. Zmes na prípravu tradičného orientálneho čaju masala.

  • osviežujúce účinky
  • orientálna vôňa
  • BIO kvalita

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Hampstead Tea London BIO Chai zelený detoxikačný čaj s orientálnym korením, 20 ks

Lahodný zelený čaj najvyššej kvality z indickej provincie Darjeeling, oblasť Makaibari. Vyniká svojimi osviežujúcimi účinkami a korenistou orientálnou vôňou.

Kde sa pestujú čajovníky pre čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásu začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna - nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná, továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.

V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je, vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.

Biodynamický pôvod produktov zastrešuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.

Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín - také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvý čaj s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995.

Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít, s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.

Príprava

Vrecúško prelejte čerstvo uvarenou horúcou vodou a nechajte 3 minúty lúhovať. Najlepšie si tento čaj čaj vychutnáte samotný.

Zloženie

Zelený čaj, zázvor, škorica, sladké drievko, citrónová tráva, pomarančová kôra, klinčeky. Všetky suroviny sú zbierané ručne a pochádzajú z produkcie ekologického poľnohospodárstva od drobných lokálnych pestovateľov.

Balenie

20 x 2 g

Skladujte v suchu.

Dodatočné parametre

Kategória: Zelené čaje
Hmotnosť: 0.07 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: