Vianoce sú za dverami! Mrknite do kategórie Vianoce, nakúpte a ušetrite TU

Hydrophil pohár na vodu (0,3 l)

Kód: 4265
€5,86 –16 %
hydrophil kelimek na vodu 0 3 l
€5,86 –16 % €4,92
Skladom (1 ks)

Do kúpeľne, kuchyne aj na cesty.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydrophil pohár na vodu, 0,3 l

Kto chce byť naozaj udržateľný, ekologický a šetrný každým kúskom, má možnosť. V Hydrophil doladili svoje zubné sety do posledného detailu a nechali na mieru vyrobiť praktické vyplachovacie poháre.

Pohár má objem 0,3 l a dá sa používať ako v kúpeľni, tak v kuchyni alebo na cestách. Najzaujímavejšie je na ňom to, že je vyrobený v Nemecku zo 100 % recyklovateľného materiálu Arboblend, ktorý je bez BPA (bisfenol-A), a zároveň je bezpečný aj z hľadiska potravinárskeho.

Chcete o tom zázračnom materiáli vedieť viac?

Bio materiál Arboblend je známy tiež ako "tekuté drevo" a nevyrába sa z ropy, ale z látok, ktoré možno nájsť v stromoch. Konkrétne obsahuje prírodné vosky, lignín, polylactid, PHB, živicu, prírodné mastné kyseliny, celulózu, Bio-PA a organické aditíva - pomery sa môžu meniť. Zásadnou výhodou je, že sa dá 100 % recyklovať. Ako sa poháre vyrábajú si môžete pozrieť v tomto videu:

Čo viac dodať. Nie je to plast, zároveň je odolný voči pádu, je z prírodných materiálov a 100 % bezpečný, a keď už usúdite, že má svoje najlepšie roky za sebou, môžete ho poslať do Pinnbergu, kde ho zrecyklujú a vy si s čistým svedomím zaobstaráte nový. A samozrejme, dôležitá vec na záver, je jednoducho pekný.

Príbeh značky alebo prečo nás chalani z Hamburgu tak dostali

Moin Moin! To hovoria chlapci z Hydrophil hneď na úvod svojho webu. Tak teda Moin Moin, dobrý deň. Pozdrav bežný na severe Nemecka, ktoré už je blízko Dánsku a Frízskym ostrovom. A Christoph, Sebastian a Wanja a ich Hydrophil sú práve odtiaľto, z hanzového mesta Hamburg.

Voda ako hlavná téma

A v Hamburgu to všetko začalo! Chlapci mali najprv blog - blog o vode, pretože bez vody nie je život a je potrebné sa o ňu starať. A hovoriť o tom, že je potrebné sa o ňu starať! Ak vám to znie trochu zvláštne, že traja mladí chalani spolu písali blog na tému voda, zviedla ich dohromady práca v organizácii Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V., ktorá sa venuje práve všemožným vodným témam. V lete 2013 počas cyklovýletu začali tí traja vymýšľať, ako by sa dalo, a či by sa dalo vyvíjať produkty, ktoré budú nielen vegánske, ale tiež ideálne 100 % šetrné k vode. Napríklad vyrábané s minimom vody a s minimálnym znečistením - takže pre vodu neutrálne (ostatne, vypovedá o tom aj názov firmy, Wasserneutral). Či už v rámci výroby, alebo v rámci recyklácie.

Išlo to rýchlo...

A vyšlo to rýchlejšie, ako čakali!  Ohlas bol obrovský. Už v septembri 2013 mali prvý výrobok - tričko. Vzápätí vymysleli neutrálne mydlo, bambusovú kefku, tašky... a potom sa začali špecializovať na W. A. S. H. (Water. Sanitation. Hygiene), teda na segment hygieny a starostlivosti o telo. Oblasť každodenného používania. Pretože, ako hovorí ich motto: "Urobiť každý deň o trochu lepší." Či už pre seba, pre okolie alebo pre celý svet. Ono je to koniec koncov prepojené.

Neutrálny pre vodu, vegánsky a fair

A tak v roku 2014, ešte v trojici, založili značku Hydrophil. Dnes už je ich šesť, majú stážistov a študentov na kratšie úväzky. Rastú do výšky aj šírky, ale pevne a neochvejne sa držia svojich zásad. A vodu milujú. Koniec koncov, "hydrophil", teda hydrofilný, znamená vodu priťahujúci, vodu milujúci.

Neutrálne pre vodu: Hydrophil používa iba materiály (vrátane farieb bez minerálnych olejov a pridania umelej chémie), ktoré sú čisto prírodné (napríklad bambus), a zároveň je možné ich recyklovať alebo skompostovať bez nebezpečenstva pre pitnú alebo spodnú vodu.

A čo farby? Asi dáva zmysel, že keď už si Hydrophil zakladá na 100 % čistote svojich výrobkov, nebude používať žiadne chemické farby. A je to tak. Spolupracujú s firmou AURO, ktorá sa už vyše 30 rokov venuje výrobe farieb z prírodných látok. Ich farby sú ľahko odbúrateľné, nezaťažujú životné prostredie, a navyše sú, aspoň podľa nás, fakt pekné.

Vegánske: Všetky produkty, ktoré Hydrophil vyrába, sú vegánske, a samozrejme, nie sú testované na zvieratách.

Fair: Férové pracovné podmienky a mzda - bez kompromisov. Hydrophil vyrába svoje bambusové výrobky v čínskom Lishui a tiež tam každý rok jazdia na kontrolu. Zaujíma vás ako to v továrni vyzerá? Chlapci pre vás pripravili video z návštevy:

Zároveň spolupracujú s malými firmami v okolí Hamburgu, ktoré zdieľajú ich etické postoje. A aby to bolo fér úplne, tak 10 % zo zárobku venujú spomínanej Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V.

Veľké ciele, ktoré stoja za to nasledovať

"Našou túžbou je zvyšovať povedomie o udržateľnej spotrebe, férovej výrobe a ochrane životného prostredia", hovoria svorne. Preto (a nielen preto) si sami vyrábajú svoje produkty, aby mali istotu, že spĺňajú všetky kritériá.

Inými slovami: kázať vodu a vodu i piť. Hydrophil je transparentný a pravdivý, preto mu verí čoraz viac ľudí.

Objem

300 ml

Rozmery

Priemer v najširšej časti 8 cm.

Materiál

Arboblend

Krajina pôvodu

Nemecko

Dodatočné parametre

Kategória: Antiestrogénna kozmetika
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: