Vplyvom preťaženie dopravcov sa môžu v nasledujúcich dňoch predĺžiť doby dodania objednávok o 3 až 4 dni. Ospravedlňujeme sa a ďakujeme za pochopenie.

Hydrophil Bambusový kartáček (medium) - červený

Kód: 3530
€3,75
Skladom

Udržateľne vyrobené produkty nemusia byť nudné. Dokazujú to aj tieto bambusové zubné kefky hydrophila, ktoré sú vyrobené s maximálnym ohľadom na životné prostredie a s originálnym dizajnom. Vyzerajú naozaj skvele a vynímať sa budú nielen vo vašej kúpeľni. Skúste ich pribaliť do batohu, ktorý si beriete na festival či víkend strávený pod širákom. Zaručene vzbudíte pozornosť!

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydrophila Bambusová kefka (medium) - červená

100% z obnoviteľných zdrojov

Udržateľne vyrobené produkty nemusia byť nudné. Dokazujú to aj tieto bambusové zubné kefky hydrophila, ktoré sú vyrobené s maximálnym ohľadom na životné prostredie a s originálnym dizajnom.

Vyzerajú naozaj skvele a vynímať sa budú nielen vo vašej kúpeľni. Skúste ich pribaliť do batohu, ktorý si beriete na festival či víkend strávený pod širákom. Zaručene vzbudíte pozornosť!

Kefka je vyrobený zo 100% obnoviteľných zdrojov. Jeho telo je z bambusu a stredne mäkké štetinky z ricínového oleja. Domov vám samozrejme dorazí v ekologickej a recyklované papierovej krabičke. Ak sa pre neho rozhodnete, aj vy prispejete k zníženiu výroby a spotreby plastových produktov.

Ku kefkám odporúčame dokúpiť aj praktický bambusový stojan. Buď menší na jeden kefku alebo väčšie na 3 - 4 kefky. A samozrejme tiež jednu z našich skvelých zubných pást (prípadne tých detských) alebo 100% prírodný prášok na bielenie zubov s aktívnym uhlím. K dôkladnej ústnej hygiene patrí tiež čistenie jazyka, ktoré už dávno nie je len očistnou jogínskou technikou. Jej prínosy už dnes uznáva aj moderná medicína. Pomocou tejto jedinečnej škrabky to pôjde samo!

Prečo bambus?

Bambus má rad výhod. Je ho veľa a rastie rýchlo (v správnych podmienkach zvládne až 1 meter / deň). To znamená viac kyslíka a viac spracovaného CO2. Na svete pokrýva asi 32 mil. Ha (naozaj veľa futbalových ihrísk) a k jeho pestovanie netreba žiadnych pesticídov, pretože je prirodzene antibakteriálny. A to sa prenáša aj do kefiek - antibakteriálne látky vie hubiť najrôznejšie zárodky baktérií, ktoré by nám inak robili v ústach neplechu. No a okrem toho všetkého je bambus naozaj pevný a príjemný do ruky.

Naviac je rozložiteľný a tak najjednoduchším riešením je (až doslúži) vrátiť ho späť Zem - proste je niekde v lese zakopať. Nebude to dlho trvať a rozloží sa. Druhou možnosťou je jednoducho ho spáliť.

Čo je to vlastne ten ricínový olej?

Ricínový olej je rastlinný olej pochádzajúci zo semien ricínu obyčajného, ktorý rastie predovšetkým v Indii, Číne a Brazílii. Skladá sa asi z 80% z olejových kyselín, ktoré sú používané na výrobu polyamidových vlákien, teda nylonu, na štetinky kefky. Lenže! Aj napriek tomu, že sa jedná o látku čisto prírodné, neznamená to, že ak z nej vyrobíte (bio) plast, tak že je biodegradabilné. Až teda kefka doslúži, hlavu so štetinkami odlomte a hoďte to zmesového odpadu. Telo kefky potom môžete zakopať alebo vyhodiť v lese, rozloží sa.

A čo farby?

Asi dáva zmysel, že keď už si hydrophila zakladá na 100% čistote svojich výrobkov, nebude používať žiadne chemické farby. A je to tak. Spolupracujú s firmou AURO, ktorá sa už vyše 30 rokov venuje výrobe farieb z prírodných látok. Ich farby sú ľahko odbúrateľné, nezaťažujú životné prostredie a navyše sú, aspoň podľa nás, fakt pekné.

A budú mať pandy čo žrať?

Na bambusové kefky a puzdra sa používa odroda moso bambusové čiže Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), ktorú pandy nežerú. Pandy veľké, ktorých je vo voľnej prírode len asi 1.700 jedincov, sa živia predovšetkým odrodami Pseudosasa japonica (Bambus Metakem), Phyllostachys nigra (Čierny bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Rovnako tak pandy červené. Nemusíte teda mať obavy, že by ste brali pandám bambus od tlamiček.

A zase tá Čína!

Áno, je to tak. Aj tieto kefky sú vyrábané v Číne. Ale zodpovedne. Chlapci z hydrophila továreň poznajú, pravidelne ju navštevujú a majú neustály prehľad o tom, čo sa v továrni deje a ako prebieha samotný proces výroby. Chcete vedieť, kde sa narodil váš kefku? Potom pozrite na toto video:

 Ako správne čistiť je potrebné zistiť!

"Rob všetko tak, ako najlepšie vieš", hovorí jedno z toltéckých príslovie. Aj to čistenie zubov sa dá robiť správne a zle. Tak si zopakujme zásady:

 • čistí sa od ďasien k zubom, jemnými krúživými pohybmi (žiadne drhnutie ako ryžákom),
 • žuvacie plochy až nakoniec,2-3 x denne,
 • jednou z toho používajte medzizubnú kefku a / alebo zubná niť,
 • pomaly a dlho je lepšia ako rýchlo a zbesilo,
 • po jedle s čistením počkajte 30 minút,

Pár tipov na záver

 • Kefka meňte ideálne raz za 3 mesiace - až sa štetinky začnú štiepiť.
 • Ak ste chorí (chrípka / kašeľ / nádcha ...) počkajte až sa neuzdravíte a potom kefku vymeňte.
 • Meňte aj pasty - mikroflóra v ústach si zvyká rýchlo a je potrebné ju neustále prekvapovať :-).Vyberte si farbu, ktorá vás práve baví a urobte si z čistenia zubov rituál.
 • A pretože je hydrophila o vode, tak vedzte, že kefka stačí namočiť a potom prepláchnuť. Voda nemusí tiecť celú dobu, čo si čistíte zuby.
 • Buďte pri čistení zubov hydro-usilovní, vyplatí sa to. :-)

Farba

modrá

Dĺžka štetiniek

12 mm

Materiál

 • telo: udržateľne pestovaný bambus
 • štetinky: nylon z ricínového oleja

Počet radov štetín

4

Počet štetiniek

cca 800

Hrúbka vlákna

7 mil = 0,1778 mm

Trieda jemnosti štetín

Medium

Krajina pôvodu

Vyrobené zodpovedne v Číne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: