NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU

Kombucha Tulsi (Bazalka posvätná), 330ml

Kód: 99262
€2,80
Skladom (>5 ks)

Tulsi čiže bazalka posvätná prepožičiava nápojmi hutnú bylinnú až zemitú chuť s nádychom tajomna. Je to kráľovná ajurvédskych bylín, jej zdravotné účinky sú známe po tisíce rokov.

Upozornenie

Tento produkt odosielame iba od pondelka do stredy. Objednávky vytvorené medzi stredou popoludní a nedeľou budú odoslané až nasledujúci pondelok. Tiež je možné použiť iba platbu predom (kartou, bankovým prevodom). Jedná sa o ochranu pred možným poškodením tovaru kvôli dlhému vystavovaniu vysokým teplotám počas prepravy.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Kombucha Tulsi (Bazalka posvätná)

Tulsi čiže bazalka posvätná prepožičiava nápojmi hutnú bylinnú až zemitú chuť s nádychom tajomna. Je to kráľovná ajurvédskych bylín, jej zdravotné účinky sú známe po tisíce rokov. Vďaka jej hutnej chuti je vhodná k mixológie či pre každého, kto hľadá intenzívny chuťový zážitok.

OSVIEŽENIE A HYDRATÁCIA S CHUŤOU

Vďaka špeciálnej vyšľachtenej mikrobiálnej kultúre s vyšším obsahom baktérií mliečneho kvasenia nie je naša kombucha sprevádzaná typickú octovú pachutí ale iba sviežou chuťou obsiahnutých čajov a bylín.

Prírodné perlenie navyše zdôrazňuje chuťové prvky a zároveň nie je tak agresívny ako u nápojov sýtených CO2. Kombinácia týchto parametrov je zárukou gurmánskeho chuťového zážitku, ktorý Vás príjemne osvieži v horúcich letných dňoch a hydratuje kedykoľvek potrebujete!

Zdravý črevný MIKROBIÓM

Fermentované potraviny prirodzene obohacujú náš mikrobióm vďaka obsahu zdraviu prospešných mikrobiálnych kultúr.

Kombucha obsahuje miliardy týchto baktérií a kvasiniek, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú mikrobiálnu symbiózu v črevách, pomáhajú v boji s patogénmi a celkovo napomáhajú zdraviu črevnej mikroflóry.

ENERGIA A VITALITA

Čaj je sám o sebe bohatý na ergogenne látky, ktoré napomáhajú bdelosti, koncentráciu a využitie energického potenciálu.

Fermentáciou sa využitie týchto látok až niekoľkonásobne zvyšuje a preto sa po užití kombuchy môžete cítiť energickejšie a to bez rizika výkyvov a "dojazdu" ako pri káve či na kofeíne založenej zmesi.

POSILNENIE IMUNITY A CELKOVÉHO ZDRAVIA

Kombucha obsahuje veľmi komplexný súbor látok napomáhajúci zdraviu organizmu. Za krátky zoznam môžeme spomenúť: Bakteriálna kultúry (Lactobacillus; B.coagulans pod.), Kvasinky (Saccharomyces), antioxidanty (katechíny a polyfenoly), organické kyseliny (kys. Octová, glukónová, glukurónovú pod.), Aktívne enzýmy a nezanedbateľné množstvo vitamínu (vit. B12, B6, vitamín C a pod.).

Z pohľadu legislatívy bohužiaľ nemôžeme zdieľať zdravotné účinky, ktoré Vám tieto látky môžu prinášať ale je zrejmé, že ich komplex môže napomáhať k normálnemu fungovaniu imunity a plnohodnotnému zdraviu!

Nízky kalorický OBSAH

Aj keď je jednou zo základných surovín pre výrobu kombuchy cukor, v našej KOMBUCHE je jeho obsah natoľko nízky, že výsledný nápoj môže používať označenie "nízky kalorický obsah".

Navyše všetok obsiahnutý cukor je pri kvasení enzymaticky rozložený na ľahko stráviteľné monosacharidy glukózu a fruktózu.

Keďže naša kombucha nie je založená na cukornatej chuti ale na kvalitnom čajovom fermente, patríme medzi výrobcov s najnižšími obsahmi cukrov vôbec!

Nepasterizovaný ŽIVÝ PRODUKT

Aby si kombucha zachovala maximum nutričných látok a živých probiotík, produkt striktne nepasterizujeme, nefiltruje a udržujeme ho aktívne až do okamihu spotreby. Preto je na rozdiel od pasterizovaných či inak konzervovaných produktov nutné našu kombuchu uchovávať v chladničke, aby sa spomalila aktivita mikroorganizmov a nápoj si tak udržal stabilné senzorické vlastnosti.

Vďaka absencii vysokých teplôt, konzerváciu, alebo filtráciou v produkte nájdete veľké množstvo biodostupných látok v ich najprirodzenejšej podobe. Z tohto pohľadu spĺňa naše kombucha označenie RAW a je majstrovským dielom na poli "živých" potravín.

 
Prednosti tohto produktu:
 
  • nefiltrovaný, nepasterizovaný a živý produkt - konkurenčné produkty často nápoj konzervujú či už teplotou, tlakovú metódu či ďalšími spôsobmi aby predĺžili jeho trvanlivosť, umožnili distribúciu bez nutnosti chladenia a pod. - všetky tieto metódy však poškodzujú živú kultúru produktu a teda zničia hlavné zdravotné benefity produktu - náš produkt je bez podobných zásahov a preto si udržuje prirodzenú "živosť" a vysoký obsah probiotík v každej fľaši
  • prírodná perlivosť - vďaka dlhému zrenie produktu (celkom 6 týždňov) vzniká v produkte prírodné perlenie ako proces sekundárna fermentácia, ktoré je výrazne jemnejšie než sýtenie CO2 a podčiarkuje chuť celého produktu
  • unikátna chuť - vyšľachtený pomer mikrobiálnych kultúr a poctivý výrobný proces dáva produktu jedinečnú osviežujúcu chuť, ktorá vyniká nad bežným spracovaním kombuchy, ktorá býva často mdlá a octová. Projekt Kombucha prichádza s chuťou, ktorá je s obľubou vyhľadávaná aj mainstreamovým zákazníkom
  • balené v skle - vo všetkých výrobných procesoch sa snažíme o ekologickú udržateľnosť a preto aj výsledný produkt je balený v skle, nie v plaste
  • nízky obsah cukru - okrem toho, že je cukor v nápoji sa odbúrava pri fermentácii, náš nápoj sa s celkovým obsahom môže radiť legislatívou do kategórie nápojov s nízkym obsahom cukru
 
Produkt je vhodný pre všetky orientované na
  • Obohatenie stravy o životabudič.
  • Posilnenie energetickej hladiny.
  • Stav tráviaceho traktu.
  • Obranyschopnosť.

Použitie

Nepretrepávať, odporúčame piť vychladené, usadeniny na dne nie sú závadou.

Upozornenie

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Vhodné pre vegánsku stravu. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu detí.

Tento produkt je živá kultúra, teda rýchlo podlieha skaze a pri izbovej teplote nevydrží viac ako 48 h. Preto je u tohto produktu možná len platba vopred a pri nevyzdvihnutí zásielky nezasielame nový tovar.

Zloženie

Nálev zo zeleného čaju a tulsi 96% (pitná voda, zelený čaj, tulsi) cukor, kvasinkové kultúry, baktérie mliečneho kvasenia.
Prirodzene obsahuje oxid uhličitý a alkohol (0,5 - 1,2%).

Balenie

 330 ml


 
Jemne perlivý nápoj z kombuchy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: