Je tu BRAIN SALE! Zľavy až 45%⁠ ! Nakupujte ZDE

Mamacoffee - Nikaragua Aranjuez Don Byron Corrales, 250g

Kód: 6155/MLE
€9,89
Skladom
Druh mletie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Káva vás zaujme svojou vyrovnanou chuťou kakaa, vlašských orechov a sliviek s nugátovými tónmi, nízkou kyslosťou a stredným, smotanovým telom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mamacoffee - Brasil fazenda Bananal

S nikaragujským farmárom Byron Corrales sa osobne poznáme a priatelíme už niekoľko rokov. Jeho kávová farma Los Pinos (Borovica) je úplne unikátnym príkladom spolužitia človeka s prírodou, ktorý zásadne ovplyvnil nielen podmienky pre pestovanie kávy v oblasti Matagalpy, ale aj život miestnych obyvateľov zlepšením zdrojov pitnej vody aj elektrickej energie.

Byron začal pestovať kávu so svojím otcom v období nikaragujskej revolúcie v roku 1986. Hoci vyštudoval poľnohospodársku univerzitu, kde sa učia výhradne konvenčné farmárčenie, už na začiatku svojej farmárskej kariéry sa rozhodol ísť úplne prírodnou cestou. Na svojej farme o veľkosti 30 hektárov vybudoval samostatný systém s ohľadom na dlhodobú ekologickú udržateľnosť prepojením vzťahov rastlín, zvierat a ďalších miestnych zdrojov. Pre hnojenie, výživu a ochranu rastlín využíva širokú škálu vlastných postupov a prostriedkov od vlastného kompostu po unikátnu biologickú kontrolu pestovaných kávovníkov.

Aj vďaka svojmu osobnému prístupu ku každému kávovníku v priebehu celého roka sa jeho kávy každoročne umiestňujú medzi najlepšími z Nikaraguy.

Máme radosť, že náš Nikaragujský tím spolupracuje práve s Byron Corrales. Vďaka spojeniu Byronových skúseností a prístupu a skúseností nášho tímu - nikaragujského kávového špecialistu Chepeho a niekoľkonásobnej majsterke Slovenskej republiky v cuptastingu Zuzany Čiernej vznikla skvelá káva, ktorú musíte vyskúšať aj vy!

Krajina pôvodu: Nikaragua
Región: Matagalpa
Producent: Don Byron Corrales
Nadmorská výška: 1 200 - 1 300 m n.m.
Odrody: caturra, yellow catuai
Zber: ručný
Spracovanie: opláchnuté
Stupeň praženia: stredný
Chuťový profil: kakao, vlašský orech, slivky, nugátové tóny, skvele vybalancovaná
Aróma: vyrovnané, kakao, vlašský orech, s tónmi sliviek
Telo: stredné, smotanové: stredná, smotanové
Direct Trade


Balenie

250 g

Mletie

zrno, mletá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: