Neo curcumin supplement,60 tab.

Kód: 1156
Imunita
Značka: mcePharma
€24,23 –10 %
aaaaaaaaaaaaaaa
€24,23 –10 % €21,77
Skladom (> 5 ks)

Jediný doplnok stravy na európskom trhu s kurkumínom s vedecky dokázanou zvýšenou biodostupnosťou vo forme tabliet rozpustných v ústach bez nutnosti zapíjania.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurkuma (Curcuma longa) prispieva:

- k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému
- k normálnemu stavu imunitného systému - antioxidant
- k normálnemu stavu kĺbov a kostí
- k normálnej činnosti pečene
- k normálnemu trávenie
- k normálnej činnosti nervovej sústavy
- k normálnej funkcii dýchacieho systému
- k normálnemu stavu pokožky

Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, je tiež dôležitý pre normálne vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu k udržaniu zdravých kostí, zubov a svalov.

Výhody

Vedecká štúdia potvrdila až 220x zvýšenú rozpustnosť a 200x vyššiu bunkovú absorpciu kurkumínu vďaka kombinácii nasledujúcich parametrov:

tableta rozpustná v ústach zaisťujúca silnejší a rýchlejší nástup účinku (unikátna ODT forma vyvinutá spoločnosťou mcePharma s.r.o. v spolupráci s prvou lekárskou fakultou Karlovej Univerzity a ich pracoviskom biotechnologického a biomedicínskeho centra Akadémie vied a Karlovej Univerzity vo Vestci nazývaným "Biocev"),

použitie inovatívnej výrobné technológie - zmenšenie kurkumínových častíc na submikrónove rozmery (podaná patentová prihláška PV 2017-260), pridaním lecitínu a piperín.

Orálne rozpustné tablety (ODT) zaisťujú rýchlu vstrebateľnosť a vysokú účinnosť kurkumínu vďaka odstráneniu nežiaduceho first-pass efektu.

First-pass efekt je bežný pri klasických tabletách, kedy aktívna látka prechádza tráviacim traktom a následne pečeňou, pričom je z väčšej časti odbúraná či premenená na neúčinné látky - tým sa znižuje účinnosť podanej dávky. V nami vyvinutej ODT forme k first-pass efektu nedochádza - aktívna látka absorbovaná a vstrebávaná už v dutine ústnej a v hornej časti pažeráka, vďaka čomu je dosiahnutá jej zvýšená účinnosť aj pri malých dávkach. Aktívna látka je v mieste potreby rýchlejšia a vo väčšej koncentrácii - čo zaisťuje mnohonásobne silnejší a rýchlejší nástup účinku.

- Produkt je vyrábaný výhradne v ČR, výroba pod certifikáciou ISO 22000.
- Denná dávka obsahuje dávku kurkumy ekvivalentnej k 114 mg kurkumy dlhej s 5% obsahom kurkumínu.
- Obsah aktívnych látok - tablety obsahujú 3 mg extraktu z kurkumy s obsahom 95% kurkumín.
- Vhodné aj pre vegánov a vegetariánov.

Aktívne látky

Kurkumín je v poslednej dobe veľmi cenená látka zo skupiny polyfenolov a je predmetom mnohých vedeckých štúdií, ktoré potvrdzujú jeho silný antioxidačný účinok. Kurkumín prispieva k posilneniu prirodzenej obranyschopnosti ľudského tela. Kurkumín je extrahovaný z podzemkov kurkumy (Curcuma longa) a je najviac biologicky aktívnou zložkou tejto rastliny, tiež zodpovedný za jej žlté sfarbenie.

Vitamín D je nenahraditeľný pre správne fungovanie imunitného systému. Je tiež dôležitý pre normálne vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu k udržaniu zdravých kostí, zubov a svalov.

Odporúčané dávkovanie:

1 tabletu ráno a 1 tabletu večer nechať voľne rozpustiť v ústach.

Balenie: 60 minitabliet - mesačná dávka

Hmotnosť obsahu: 12 g

Denná dávka obsahuje Množstvo / 2 tablety % referenčne hodnoty príjmu
Vysoko biodostupný štadardizovaný extrakt podzemku kurkumy dlhej
(95 % kurkumínu a ďalších kurkumínoidov)

 

6 mg

 

-

Vitamín D 2,5µ​g 50%

 

Zloženie

mceODT excipient, sladidlo (mannitol), štandardizovaný extrakt podzemku kurkumy dlhej, lecitin, prírodná aróma, piperín, vitamín D.

​Upozornenie

Uchovávajte v suchu, tme pri teplote do 25°C. Ukladajte mimo dosahu detí. V prípade potreby sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Neslúži ako náhrada pestrej stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky stravy
Hmotnosť: 0.03 kg
Počet tablet: 60 tablet
Krajina pôvodu: USA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: