Novinka! BrainMax Zinc Complex! Zakúpite: ZDE

NUTRIPA - Ascorb C s kurkuminem, 500 ml

Kód: 97985
Akcia Novinka
Značka: NUTRIPA
€37,04 –10 %
19802 nutripa ascorb c s kurkuminem 500 ml
€37,04 –10 % €33,30
Skladom

Ascosorb C je moderná forma viaczložkové suspenzie s vysokým obsahom vitamínu C (1500 mg vitamínu C / 10 ml) s kurkumín a piperín.

Detailné informácie

Podrobný popis

NUTRIPA - Ascorb C s kurkumín

Prečo je forma "malou" - husté suspenzie vitamínu C výhodnejšie ako bežne podávané formy tabliet?

Vitamín C sa do organizmu vstrebáva špeciálnym systémom aktívnych prenášačov. A práve kapacita týchto prenášačov je obmedzená v čase a celkovej podávanej dávke. Čím vyššia jednorazová dávka, tým menšia dostupnosť pre organizmus. Čo ale v prípadoch, keď potrebujeme do organizmu dostať násobky bežné dávky z dôvodov ochorenia?

Načo potrebujeme vitamín C?

Vitamín C je nepostrádateľným metabolickým faktorom. Zúčastňuje sa cele radu kľúčových pochodov nevyhnutných pre naše zdravie. EÚ schválila (celkom určite nerada) pre vitamín C rad zdravotných tvrdení.

 • Prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu zubov
 • Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Prispieva k správnej funkcii psychiky
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
 • Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
 • Prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
 • Zvyšuje vstrebávanie železa

Samotný prehľad účinkov potvrdzuje jeho výnimočnosť. Nároky na jeho konzumáciu samozrejme stúpajú s vekom, so záťažou alebo u niektorých typov ochorení. Samostatnú kapitolu tvoria nádorové ochorenia. Zvýšený prívod céčka je vhodný aj po operáciách, pri zranení a ďalších, organizmus stresujúcich prípadov.

Jednou z nových možností je práve forma "malou" liposupenze vitamínu C. Ide o veľkú koncentráciu tukových sférických kvapôčok - sferozomů tvorených lecitínom s vyšším obsahom céčka. Suspenzie bohatá na sferozomy umožňuje vstrebať vitamín C aj mimo systém aktívnych prenášačov jednoduchou difúziou v lumen čreva. Účinná látka je vo forme askorbátu sodného, ktorý má vyššiu biologickú dostupnosť než čistá kyselina askorbová a zároveň neprekysľuje organizmus. Ide o viac pH "neutrálne" formu vitamínu C. Spoločne s vitamínom C sa do organizmu dostáva aj čistý nealergénny slnečnicový lecitín v potrebnej dennej dávke. Samotný prehľad účinkov potvrdzuje jeho výnimočnosť. Nároky na jeho konzumáciu samozrejme stúpajú s vekom, so záťažou alebo u niektorých typov ochorení. Samostatnú kapitolu tvoria nádorové ochorenia. Zvýšený prívod céčka je vhodný aj po operáciách, pri zranení a ďalších, organizmus stresujúcich prípadov.

Kurkuma: Najznámejší zázvorovitá rastlina široko používaná predovšetkým v Ázii ako koreniace prísada a liečivka. Obsahuje žlté farbivo kurkumín a jeho derivát desmethoxkurkumin a ďalšie vrátane silíc ako kamfén, eugenol alebo limonén. Samotné silice sú z veľkej časti tvorený sesquiterpene - turmerony. Neuveriteľne široký a rôznorodý obsah látok predurčuje použitie kurkumy nielen ako koreniace prísady.

dávkovanie

Užívajte 2 x denne 5 ml alebo 1x 10 ml suspenzie v čistej vode (250 - 500 ml). Pre dávkovanie použite priložený kalibrovaný dávkovač alebo striekačku.

zloženie

Aqua purificata - čistená voda (Ph.Eur. 9.0), sodná soľ kyseliny askorbovej 0,15 g / 1 ml (187% RHP), slnečnicový lecitín (non GMO), Polysorbát 80 (E435) emulgátor, kurkumín extrakt 95% (Curcuma longa), extra z čierneho korenia (piper engrum), ovocná príchuť pomaranč.

RHP referenčná hodnota príjmu.

Upozornenie

Postup výroby suspenzie využíva kavitačný javy vo vákuu s riadenými podmienkami. Jedná sa o úplne nový spôsob výroby na vlastnom zariadení.

ASCOSORB C sa vyrába len na objednávku z farmaceutických surovín bez použitia konzervantov alebo sladidiel. Stabilita suspenzie bez konzervantov je dostatočne dlhá pri odporúčaných dávkach, za podmienok správneho skladovania. ASCOSORB C s kurkumín vyrábame minimálne 2x týždenne v prípade potreby aj častejšie podľa množstva objednávok.

Ukladajte mimo dosahu detí! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedeného na obale. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Dbajte na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Uchovávajte v suchu, na tmavom mieste pri teplote do 8 ° C. Po otvorení spotrebujte do najlepšie do 1 - 2 mesiacov podľa veľkosti balenia. Nezmrazovať! Tovar je vyrobené až po objednaní a jeho trvanlivosť je podľa množstva maximálne 3 mesiace pri správnom skladovaní (chladnička).

Doplnok stravy.

balenie

500 ml

Výrobca: Vyrobené v ČR.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky stravy
Hmotnosť: 0.65 kg
Počet kapsúl: 120 rastlinných kapsúl
Krajina pôvodu: USA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: