STOP alergiám! Vyskúšajte našu novinku Brainmax Quercetin & Bromelaín! Nakupujte TU

OnlyEco Aviváž na detskú bielizeň (1 l)

Kód: 5601
€5,02 –8 %
7ce4ea4d057c0ff629c7f55a62ed0b25 packshot 1000ml fabric conditioner for baby clothes GB
€5,02 –8 % €4,63
Skladom (2 ks)

Chcete si byť istý, že vaša bielizeň, s ktorou prichádzajú do styku aj vaše deti je úplne uchránená  pred zbytočnou a škodlivou chémiou, ale zároveň je hebká, príjemná na dotyk a ľahko sa žehlí? Táto aviváž od OnlyEco je špeciálne vyvinutá pre kontakt s citlivou pokožkou vašich detí, ktorá navyše bielizeň príjemne prevonia. Garantuje obsah 99,4% čisto prírodných zložiek a svoju kvalitu dosvedčuje certifikáciou od EcoCert - Natural Detergent 

Detailné informácie

Podrobný popis

OnlyEco Aviváž na detskú bielizeň

Chcete si byť istý, že vaša bielizeň, s ktorou prichádzajú do styku aj vaše deti je úplne uchránená pred zbytočnou a škodlivou chémiou, ale zároveň je hebká, príjemná na dotyk a ľahko sa žehlí? Táto aviváž od OnlyEco je špeciálne vyvinutá pre kontakt s citlivou pokožkou vašich detí, ktorá navyše bielizeň príjemne prevonia. Garantuje obsah 99,4% čisto prírodných zložiek a svoju kvalitu dosvedčuje certifikáciou od EcoCert - Natural Detergent 

Rafinovaný biosurfaktin z repky (ktorý výrobca používa ako prvý na svete) zaisťuje naozaj dôkladné odstránenie všetkých nečistôt a má zároveň antibakteriálny efekt. Glycerín zase zjemňuje textilné vlákna a stará sa o to, aby bola bielizeň po vypraní skutočne hebká a príjemná na dotyk. Mydlo z olivového a kokosového oleja potom chráni vašu bielizeň pred predčasným opotrebovaním. Prípravok je vhodný pre bielu aj farebnú bielizeň a neobsahuje žiadne farbivá ani parfemáciu.

Ak máte pocit, že ekologické prostriedky nie sú vždy perfektne účinné, potom u pracích gélov OnlyEco môžete všetky obavy hodiť za hlavu. Túto sériu odporúčame všetkým, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy - voči sebe ani voči prírode.

Ako správne používať výrobok?

Pre práčky s objemom 4,5 kg bielizne - nalejte 40 ml aviváže do príslušnej priehradky pre aviváže.

Pre ručné pranie - nalejte 20 ml aviváže do 5 litrov vody.

S rešpektom k prírode vždy spúšťajte práčku plnú a perte pokiaľ možno na čo najnižšej teplote.

Kto za tým stojí?

“Veríme, že pre ľudskú pokožku i životné prostredie má najväčšie porozumenie príroda sama. Využívame teda jej dary rovnako ako vysokú odbornú znalosť a skúsenosť expertov z prvej ruky. Robíme všetko pre to, aby naše produkty dosahovali tej najvyššej kvality - boli účinné a výkonné a zároveň v súlade s našou planétou. "

 • tím OnlyBio

Za značkou OnlyBio stojí poľská firma Laboratorium Naturella. Maximálna profesionalita a neustále vzdelávanie sa vo svojom odbore sú vpísané hlboko v jej DNA. Je totiž zároveň biotechnologickým laboratóriom, ktoré sa zaoberá vývojom a výskumom. Starostlivo vyvíja a vyrába prírodnú kozmetiku pre starostlivosť o telo a vlasy detí a dospelých.

V koreňoch tejto značky sa ukrýva príbeh veľkého precitnutia. O tom, ako ľudia pracujúci 20-30 rokov vo vedúcich pozíciách tradičných kozmetických, technologických a biochemických firiem, vložili svoje cenné zručnosti a skúsenosti do niečoho, čo má zmysel. Sami z prvej ruky spoznali, ako škodlivý dopad na životné prostredie aj zákazníkov samotných majú tradičné kozmetické prípravky. Preto sa rozhodli svoju expertízu obrátiť v dobro - začať robiť veci inak. Lepšie. Čítajte ďalej a uvidíte sami. :-)

Prečo sme sa museli o značku s vami podeliť?

 • Obsah všetkých produktov garantuje prítomnosť minimálne 99% prírodných zložiek.
 • Ako potvrdenie, že to v Laboratorium Naturella myslia s kvalitou vážne, získali čistiace produkty radu OnlyBio uznávaný certifikát Cosmos Natural. Že sa nejedná len o nejaký bezvýznamný "zdrap papiera" sa dočítate nižšie, kde význam certifikátov vysvetľujeme.
 • Všetky produkty sú vyvíjané aj vyrábané v Poľsku primárne z lokálnych surovín. Využívanie (alebo nevyužívanie) lokálnych zdrojov je bez debát jeden z významných faktorov pri posudzovaní celkovej udržateľnosti ekologických produktov.
 • U OnlyBio sa nám páči nielen to, že zásielky k nám z Poľska putujú len kúsok, ale predovšetkým krásna práca s vybranými surovinami miestnych poľnohospodárov.
 • Používajú primárne kvalitné oleje (slnečnicový, repkový, sezamový) a pomocou špeciálnej technológie biorafinácie surfaktinu z repky (prirodzený čistiaci prostriedok tvorený mikroorganizmy počas procesu fermentácie) sa usilujú o maximálnu obnoviteľnosť zdrojov, ktoré sa vďaka tomu navracajú znovu do obehu.
 • Majú certifikát Vegan Society, teda neobsahujú žiadne živočíšne suroviny
 • A teraz sa pripravte na bombu na záver ...

Dosť bolo plastu. Konečne sú tu sklenené obaly!

Snaha o zníženie ekologickej stopy je u OnlyBio zjavná vo všetkých častiach celého výrobného i distribučného procesu. Nielen, že stále makajú na zdokonaľovaní technológií šetriacich vodu i energiu a využívajú priemyselný odpad. Moc dobre sú si vedomí, že kvalitný obsah nie je všetko a vymakali i formu. Kozmetické prípravky radu OnlyBio pre dospelých sú totiž balené do sklenených fliaš. Hurá. Starostlivosti o svoju pokožku aj vlasy si môžete konečne dopriať naozaj úplne bez výčitiek.

Ešte váhate? Tak neváhajte!

Ak vám teda doteraz bežali hlavou otázky na tému, ako je to vlastne s tou nie príliš preslávenou poľskou "kvalitou", možno je na čase sa práve tu a teraz takýchto predsudkov zbaviť. Produkty OnlyBio & OnlyEco majú totiž srdce i rozum na správnom mieste. Sú minimálne z 99% čisto prírodné. Zaručujú taktiež absenciu akejkoľvek potenciálnej škodlivej chémie. Používajú lokálne suroviny a kvalitné oleje. Pýšia sa jedinečnou technológiou biorafinácie surfaktinu z repky, ktorá už raz použité zdroje vracia späť do obehu. Používajú sklenené fľaše. To nie je málo, nemyslíte? Od nás dostali za túto dôslednosť a precíznosť palec hore. Sú skutočnou zárukou udržateľnej kvality bez kompromisov.

Produktová rada OnlyBio

OnlyBio je kozmetický rad prípravkov pre starostlivosť o telo aj vlasy pre dospelých, deti i novorodenca. Na prvú dobrú vás prekvapia svojou prívetivou nekompromisnosťou. Vo všetkých produktoch je garantovaných minimálne 99% prírodných zložiek, pričom zvyšné 1% tvorí len neškodné konzervanty (napríklad kyselina citrónová, sorban draselný alebo benzoan sodný). Pre potenciálne škodlivé látky ako parabény, silikóny, sulfáty, formaldehyd, minerálne oleje a ďalšie totiž nie je v produktoch OnlyBio miesto. Nemusíte teda robiť žiadne ústupky, aby ste sa mohli rozmaznávať s čistým svedomím.

Hlavným hrdinom všetkých produktov je prírodný čistiaci prostriedok - biosurfaktin z repky. O výživu a starostlivosť o vašu pokožku sa starajú lokálne oleje najvyššej kvality - slnečnicový, repkový a sezamový. Produkty OnlyBio totiž neobsahujú nič zbytočne. V prípade vysokej kvality netreba veľkého množstva prísad, ba naopak. Tu presne viete, čo si púšťate k telu

.

Hlavné prísady

Fytosteroly (látky, ktoré patria do skupiny sterolov a nachádzajú sa v rastlinách):

 • Posilňujú prirodzenú obranyschopnosť pokožky, ktorá zostáva vlhká a hebká.
 • Stimulujú produkciu kolagénu, vďaka ktorému je koža krásne pevná.
 • Zabraňujú strate pružnosti.
 • Majú protizápalové a antioxidačné účinky.
 • Neutralizujú voľné radikály.

Oleje:

 • Sezamový olej - hydratuje pokožku dospelých a zároveň chráni tú najcitlivejšiu novorodeneckú.
 • Slnečnicový olej - chráni kožu pred starnutím a regeneruje, tiež podporuje hojenie.
 • Repkový olej - perfektný pre citlivú, alergickú a ekzematickú pokožku.

Mrknite tiež na druhú produktovú radu OnlyEco, čo je rad prírodných, vysoko šetrných a biologicky odbúrateľných čistiacich prostriedkov pýšiacich sa jedinečnou certifikáciou EcoCert - Natural Detergent.

Čo znamená certifikácia od EcoCert?

Kozmetická rada OnlyBio má certifikát EcoCert Cosmos Natural. Certifikácia Cosmos bola založená neziskovou organizáciou EcoCert v Belgicku s účelom zjednotiť európsky štandard a podporiť motiváciu firiem, aby vyrábali udržateľnejšiu a k prírode šetrnejšiu kozmetiku, skôr než tú chemickú a na zvieratách testovanú. Cieľom je tiež poskytnúť zákazníkom jednotné meradlo, ktorému môžu pri výbere produktov plne dôverovať.

Certifikát Cosmos Natural zaručuje:

 • Neprítomnosť GMO (organizmov, ktorých genetický materiál (teda DNA, príp. RNA u RNA vírusov) bol úmyselne zmenený, a to spôsobom, ktorého sa nedosiahne prirodzenou rekombináciou);
 • Splnenie prísnych obmedzení toxicity a požiadaviek biologickej rozložiteľnosti;
 • Obsiahnutá voda spĺňa hygienické normy;
 • Minerály a zložky minerálneho pôvodu sú prírodného charakteru a sú upravené nanajvýš jednoduchými chemickými reakciami;
 • Je povolené iba obmedzené množstvo konzervantov a iných látok a je pravidelne preverované, či nie sú dostupné prijateľnejšie alternatívy;
 • Produkty ani ich zložky nie sú testované na zvieratách;
 • Ak je obsiahnutý palmový olej alebo jeho deriváty, potom musí mať certifikáciu udržateľnosti;
 • Pre distribúciu sú využívané recyklovateľné obalové materiály.

Čo je to tá zázračná technológia, ktorá pracuje s obnoviteľnými zdrojmi?

OnlyBio & OnlyEco sa ako prvý na svete pýši využívaním špeciálnej prísady výhradne vo svojich produktoch - tou je biosurfaktin z repky, čo je prirodzený čistiaci prostriedok tvorený mikroorganizmami počas procesu fermentácie, ktorý veľmi efektívne umýva, čistí, je prirodzene penivý a ešte navyše:

 • Je úplne netoxický.
 • Je antiseptický (zabraňuje vzniku a prenosu infekcie).
 • Na rozdiel od chemických čističov nenesie riziko vzniku rakoviny.
 • Je plne biologicky rozložiteľný (zhruba po týždni).
 • Je to obnoviteľný zdroj.
 • Prirodzene napomáha zjemneniu pokožky aj jej hĺbkovému vyčisteniu.

Prečo je použitie repkového biosurfaktinu tak špeciálne a ako celý proces funguje?

 

1) Semená repky olejnej

Pestovaná poľskými farmármi a vyberaná len tá najlepšia na základe mnohých faktorov.

2) Lisovaný olej

Olejové mlyny vyrábajú nerafinovaný, za studena lisovaný olej špičkovej kvality.

3) Pokrutiny

Sú odpadom po lisovaní, odoberané z vybraných lisov. Každá dávka sa ešte v laboratóriu starostlivo kontroluje.

4) Biorafinácia

Lisované výlisky sú fermentované probiotickými mikroorganizmami v aeróbnych podmienkach a pri konštantnom miešaní pri 27°C. Následne sa vykonáva kaskádová biorafinácia.

5) Surfaktin

Mikroorganizmy produkujú látky surfaktin a Levan, ktoré sú od seba oddeľované a ďalej očisťované prírodnými rozpúšťadlami.

6) OnlyBio / OnlyEco

V závislosti od funkcie cieľového produktu sa používa surfaktin alebo Levan pri príprave kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov.

7) Krmivo pre hospodárske zvieratá

Vedľajším produktom biorafinácie surfaktinu a Levante je probiotické krmivo pre zvieratá. To stimuluje vývoj žalúdočných baktérií, ktoré majú priaznivý vplyv na trávenie zvierat. Krmivo je prednostne predávané poľnohospodárom, ktorí pestujú repku.

8) Hnojivo

Prírodný hnoj produkovaný týmito hospodárskymi zvieratami sa používa na hnojenie polí, na ktorých je repka pestovaná - čím sa kruh pomaly uzatvára.

Obsahujú produkty OnlyBio & OnlyEco palmový olej?

Žiadna receptúra palmový olej ako primárnu surovinu neobsahuje. Môže sa stať, že niektoré ingrediencie už v sebe obsahujú deriváty palmového oleja, v takom prípade sú ale vždy certifikované (RSPO / CSPO) ako udržateľné.

Objem

1000 ml

Podiel prírodných surovín

99,4 %

Krajina pôvodu

Vyrobené v Poľsku

Materiál balenia

HDPE fľaša

Pôvod vône

prírodný

Zloženie

<5% katiónové povrchovo aktívne látky na báze palmového oleja, parfum (obsahuje: Limonén, Citral), benzoan sodný, sorban draselný. Obsahuje tiež: demineralizovanú vodu, izopropylalkohol, glycerín, extrakt aloe, kyselinu mliečnu, kyselinu citrónovú

Dodatočné parametre

Kategória: Antiestrogénna drogéria
Hmotnosť: 1.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: