AKCIA! 10% zľava na všetky CéBéDé + CéBéGé! Pre lepšiu regeneráciu, pokojnejšiu myseľ a lepší spánok. ⁠Vybírejte TU

OnlyEco Čistič kuchýň (500 ml)

Kód: 3615
€4,22
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Kuchynský čistič OnlyEco je určený na efektívnu a šetrnú údržbu kuchynského zariadenia ako kuchynskej linky, varnej dosky, rúry, keramických dlaždíc, nerezových a chrómovaných častí a ďalšie. Obzvlášť účinný je pri odstraňovaní mastných nečistôt. Neobsahuje žiadne chemické látky ako sú parabény, umelé farbivá, formaldehyd, sulfáty a ďalšie. Garantuje obsah 99,69% čisto prírodných zložiek a svoju kvalitu dosvedčuje certifikáciou od EcoCert - Natural Detergent.

Detailné informácie

Podrobný popis

OnlyEco čistič kuchýň

So sladkým pomarančovým olejom

Kuchynský čistič OnlyEco je určený na efektívnu a šetrnú údržbu kuchynského zariadenia ako kuchynskej linky, varnej dosky, rúry, keramických dlaždíc, nerezových a chrómovaných častí a ďalšie. Obzvlášť účinný je pri odstraňovaní mastných nečistôt.

Neobsahuje žiadne chemické látky ako sú parabény, umelé farbivá, formaldehyd, sulfáty a ďalšie. Garantuje obsah 99,69% čisto prírodných zložiek a svoju kvalitu dosvedčuje certifikáciou od EcoCert - Natural Detergent. Rafinovaný bio surfaktín z repky (ktorý výrobca používa ako prvý na svete) zaisťuje naozaj dôkladné odstránenie všetkých nečistôt a má zároveň antibakteriálny efekt. Glycerín zase leští, vyhladzuje ryhy a chráni pred usadzovaním špiny. Sladký pomarančový olej je účinným bojovníkom s mastnotou a pôsobí antisepticky.

Za značkou OnlyEco stojí poľská firma Laboratorium Naturella. Maximálna profesionalita a neustále vzdelávanie sa vo svojom odbore sú vpísané hlboko v jej DNA. Je totiž zároveň biotechnologickú laboratórií, ktorá sa zaoberá vývojom a výskumom. Starostlivo vyvíja a vyrába šetrné a precízne čistiace prostriedky do domácnosti. Pri všetkých produktov garantuje obsah minimálne 99,2% čisto prírodných surovín. Tie tiež z veľkej miery pochádza z lokálnych zdrojov. Pýši sa veľmi jedinečnou certifikáciou EcoCert - Natural Detergent a zakladajú si na unikátnej technológii biorafinácie surfaktínu z repky.

Ak máte pocit, že ekologické prostriedky nie sú vždy perfektne účinné, potom u pracích gélov OnlyEco môžete všetky obavy hodiť za hlavu. Túto sériu odporúčame všetkým, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy - voči sebe ani voči prírode.

Ako správne výrobok použiť?

Nastriekajte prípravok na čistený povrch, nechajte pôsobiť niekoľko desiatok sekúnd a potom zotrite vlhkou handričkou. Pred použitím vyskúšajte na malej časti povrchu. S rešpektom k prírode dodržiavajte odporúčané dávkovanie.

Kto za tým stojí?

“Veríme, že pre ľudskú pokožku i životné prostredie má najväčšie porozumenie príroda sama. Využívame teda jej dary rovnako ako vysokú odbornú znalosť a skúsenosť expertov z prvej ruky. Robíme všetko pre to, aby naše produkty dosahovali tej najvyššej kvality - boli účinné a výkonné a zároveň v súlade s našou planétou."

 • tím OnlyEco

Prečo sme sa museli o značku s vami podeliť?

 • Obsah všetkých produktov garantuje prítomnosť minimálne 99,2% prírodných zložiek.
 • Ako potvrdenie, že to v Laboratorium Naturella myslia s kvalitou vážne, získali čistiace produkty radu OnlyEco jedinečnú certifikáciu od EcoCert - Natural Detergent. Že sa nejedná len o nejaký bezvýznamný "zdrap papiera", sa dočítate nižšie, kde význam certifikátov vysvetľujeme.
 • Všetky produkty sú vyvíjané aj vyrábané v Poľsku primárne z lokálnych surovín. Využívanie (alebo nevyužívanie) lokálnych zdrojov je bez debát jeden z významných faktorov pri posudzovaní celkovej udržateľnosti ekologických produktov.
 • U OnlyEco sa nám páči nielen to, že zásielky k nám z Poľska putujú len kúsok, ale predovšetkým krásna práca s vybranými surovinami miestnych poľnohospodárov.
 • Používajú primárne kvalitné oleje (slnečnicový, repkový, sezamový) a pomocou špeciálnej technológie biorafinácie surfaktinu z repky (prirodzený čistiaci prostriedok tvorený mikroorganizmami počas procesu fermentácie) sa usilujú o maximálnu obnoviteľnosť zdrojov, ktoré sa vďaka tomu navracajú znovu do obehu.

Ešte váhate? Tak neváhajte!

Ak vám teda doteraz bežali hlavou otázky na tému, ako je to vlastne s tou nie príliš preslávenou poľskou "kvalitou", možno je na čase sa práve tu a teraz takýchto predsudkov zbaviť. Produkty OnlyEco majú totiž srdce i rozum na správnom mieste. Sú minimálne z 99,2% čisto prírodné.  Používajú lokálne suroviny a kvalitné oleje. Pýši sa jedinečnou technológiou biorafinácie surfaktinu z repky, ktorá už raz použité zdroje vracia späť do obehu. Používajú sklenené fľaše. To nie je málo, nemyslíte? Od nás dostali za túto dôslednosť a precíznosť palec hore. Sú skutočnou zárukou udržateľnej kvality bez kompromisov.

Produktový rad OnlyEco

OnlyEco je rad prírodných, vysoko šetrných a biologicky odbúrateľných čistiacich prostriedkov obohatených o glycerín a pozostávajúcich minimálne z 99,2% prírodných zložiek. Zvyšné necelé 1% tvoria len neškodné konzervanty (napríklad kyselina citrónová, sorban draselný alebo benzoan sodný). Pre potenciálne škodlivé látky ako sú fosfáty, sulfáty, formaldehyd, enzýmy a ďalšie totiž nie je v produktoch OnlyEco miesto.

Produkty OnlyEco si teda kladú úplne jasný cieľ. Splynúť s prírodou, bez toho aby ju zaťažovali. Zároveň ale nečakajte žiadne ústupky na kvalite a účinnosti. Hlavným hrdinom všetkých produktov je prírodný ale intenzívne čistiaci prostriedok - biosurfaktín z repky. Pomarančový a citrónový olej alebo extrakt z grapefruitu sú pre vašu domácnosť stopercentne lepšími pomocníkmi ako zbytočná chémia. OnlyEco je teda jasná voľba, ak nechcete zľaviť z výkonnosti prostriedkov, zároveň ale chcete mať dokonale čistý domov na úkor prírody. Garanciou kvality je jednoznačne certifikát od EcoCert - Natural Detergent. Túto certifikáciu totiž nemá zďaleka každá drogéria. Je naopak veľmi ojedinelá a toho si u OnlyEco obzvlášť ceníme.

Hlavné prísady

Glycerín (látka, ktorá je súčasťou prírodných tukov, trebárs rastlinných olejov):

✓ Rozpúšťa nečistoty.

✓ Predchádza tvorbe prachu pre svoje antistatické vlastnosti.

✓ Zároveň na seba pri použití prach viaže, čo uľahčuje jeho dokonalé odstránenie.

✓ Dodáva povrchom lesklý vzhľad.

✓ Vyhladzuje nerovnosti.

✓ Zvyšuje pružnosť textilných vlákien.

✓ Zabraňuje zahmlievaniu a zaparovaniu (napríklad pri kúpeľňových zrkadiel).

Oleje:

 Sladký pomarančový olej - bezchybne si poradí s mastnotou.

Olej z citrónovej kôry - obzvlášť účinný pri odstraňovaní minerálnych aj organických škvŕn a špiny.

Extrakt z grapefruitu - má silné čistiace a antiseptické účinky.

✓ Obohatenie prírodnými draselnými mydlami na báze olivového a kokosového oleja.

Mrknite taktiež na druhy produktového radu OnlyBio, čo je kozmetický rad prípravkov pre starostlivosť o telo aj vlasy pre dospelých, deti i novorodencov.

Čo znamenajú certifikácie od EcoCert?

Rad OnlyEco na starostlivosť o domácnosť má certifikát od EcoCert - Natural Detergent. Tento certifikát nie je u produktov príliš bežný a nie je jednoduché ho získať. Štandardy, ktoré je potrebné splniť, boli zámerne stanovené veľmi vysoko. Týkajú sa nielen zloženia, ale aj výrobného a distribučného procesu. Je vyžadovaná tiež veľká transparentnosť výrobcov voči zákazníkom.

Certifikát Natural Detergent zaručuje

 • zloženie s minimálnym obsahom 95% prírodných ingrediencií;
 • výrobca sa musí preukazovať udržateľnou výrobou a minimalizáciou zbytočného odpadu pri distribúcii a balenia;
 • transparentnosť voči zákazníkom - vždy musí byť uvedené presné percento ingrediencií prírodného pôvodu a celkový vyčerpávajúci zoznam zloženia v stanovených kategóriách;
 • pravidelné audity - firmy prechádza každý rok alebo polrok prísnym znovu preverovaním od prvotných surovín, výrobného procesu, používaných
 • technológie až po finálny produkt.

Kozmetický rad OnlyBio má certifikát Cosmos Natural. Certifikácia Cosmos bola založená neziskovou organizáciou v Belgicku s účelom zjednotiť európsky štandard a podporiť motiváciu firiem, aby vyrábali udržateľnejšiu a k prírode šetrnejšiu kozmetiku, skôr než tú chemickú a na zvieratách testovanú. Cieľom je tiež poskytnúť zákazníkom jednotné meradlo, ktorému môžu pri výbere produktov plne dôverovať.

Čo je to tá zázračná technológia, ktorá pracuje s obnoviteľnými zdrojmi?

OnlyBio & OnlyEco sa ako prví na svete pýšia využívaním špeciálnej prísady výhradne vo svojich produktoch - tou je biosurfaktín z repky, čo je prirodzený čistiaci prostriedok tvorený mikroorganizmy počas procesu fermentácie, ktorý veľmi efektívne umýva, čistí, je prirodzene penivý a ešte navyše:

 • Je úplne netoxický.
 • Je antiseptický (zabraňuje vzniku a prenosu infekcie).
 • Na rozdiel od chemických čističov nenesie riziko vzniku rakoviny.
 • Je plne biologicky rozložiteľný (zhruba po týždni).
 • Je to obnoviteľný zdroj.
 • Prirodzene napomáha zjemneniu pokožky aj jej hĺbkovému vyčistenie.

Prečo je použitie repkového biosurfaktínu tak špeciálne a ako celý proces funguje?

 

1) Semená repky olejnej

Pestovaná poľskými farmármi a vyberaná len tá najlepšia na základe mnohých faktorov.

2) Lisovaný olej

Olejové mlyny vyrábajú nerafinovaný, za studena lisovaný olej špičkovej kvality.

3) Olejové pokrutiny

Sú odpadom po lisovaní, odoberanej z vybraných lisov. Každá dávka sa ešte v laboratóriu starostlivo kontroluje.

4) Biorafinácia

Lisované výlisky sú fermentované probiotickými mikroorganizmami v aeróbnych podmienkach a pri konštantnom miešaní pri 27°C. Následne sa vykonáva kaskádová biorafinace.

5) Surfaktín

Mikroorganizmy produkujú látky surfaktín a Levan, ktoré sú od seba oddeľované a ďalej očisťované prírodnými rozpúšťadlami.

6) OnlyBio / OnlyEco

V závislosti na funkcii cieľového produktu sa používa surfaktín alebo levan pri príprave kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov.

7) Krmivo pre hospodárske zvieratá

Vedľajším produktom biorafinácie surfaktinu a Levante je probiotické krmivo pre zvieratá. To stimuluje vývoj žalúdočných baktérií, ktoré majú priaznivý vplyv na trávenie zvierat. Krmivo je prednostne predávané poľnohospodárom, ktorí pestujú repku.

8) Hnojivo

Prírodný hnoj produkovaný týmito hospodárskymi zvieratami sa používa na hnojenie polí, na ktorých je repka pestovaná - čím sa kruh pomaly uzatvára.

Obsahujú produkty OnlyEco palmový olej?

Žiadna receptúra palmový olej ako primárnu surovinu neobsahuje. Môže sa stať, že niektoré ingrediencie už v sebe obsahujú deriváty palmového oleja, v takom prípade sú ale vždy certifikované (RSPO / CSPO) ako udržateľné.

Objem

500 ml

Podiel prírodných surovín

99,686 %

Krajina pôvodu

Vyrobené v Poľsku

Materiál balenia

HDPE fľaša

Pôvod vône

prírodný

Zloženie

<5% neiónových surfaktantov (povrchovo aktívne látky na báze cukru), <5% aniónové povrchovo aktívne látky (sulfát alkoholu kokosového oleja a surfaktín sodný), hydroxymethylglycinát sodný, prírodný esenciálny olej z pomaranča (obsahuje: Limonén), rastlinný alkohol (etanol) , glycerín, prírodný solubilizátor, kyselina citrónová, demineralizovaná vodatím OnlyEco

Za značkou OnlyEco stojí poľská firma Laboratorium Naturella. Maximálna profesionalita a neustále vzdelávanie sa vo svojom odbore sú vpísané hlboko v jej DNA. Je totiž zároveň biotechnologickým laboratóriom, ktoré sa zaoberá vývojom a výskumom. Starostlivo vyvíja a vyrába šetrné a precízne čistiace prostriedky do domácnosti.

V koreňoch tejto značky sa ukrýva príbeh veľkého precitnutia. O tom, ako ľudia pracujúci 20-30 rokov vo vedúcich pozíciách tradičných kozmetických, technologických a biochemických firiem vložili svoje cenné zručnosti a skúsenosti do niečoho, čo má zmysel. Sami z prvej ruky spoznali, ako škodlivý dopad na životné prostredie aj zákazníkov samotných majú tradičné kozmetické prípravky. Preto sa rozhodli svoju expertízu obrátiť v dobro - začať robiť veci inak. Lepšie. Čítajte ďalej a uvidíte sami. :-)

Dodatočné parametre

Kategória: Čistiace prostriedky
Hmotnosť: 0.6 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: