Novinka! BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg. Zakúpite: ZDE

Ra Hygge - BIO zrnková káva Peru Arabica CHAGA, 1kg

Kód: 23120
€36,50
Skladom

100% BIO Arabika od drobných pestovateľov z Peru s extraktom z medicinálnej huby Chaga (2%). Silne pražená káva. Výhodné balenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rå Hygge - BIO zrnková káva Peru Arabica CHAGA

Chuť: Silne pražená káva s chuťou jemného čierneho čaju a podtónmi orieškov a mandlí.

Odporúčaná príprava: Odporúčame minimálne 12g kávových zŕn na jednu šálku. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa, do filtra.

Sila praženia: Silne pražená káva.

Zloženie: BIO Arabika (98%), extrakt z BIO Chaga (2%). Extrakt obsahuje 30% polysacharidov, 2% triterpénov. Suroviny nie sú geneticky modifikované. Obsahuje betaglukány, ktoré harmonizujú imunitný systém a majú priaznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Obsah extraktu: 20 000 mg / balenie

Krajina pôvodu: Peru (káva), Fínsko, Sibír (chaga)

Nadmorská výška pestovania: vysokohorská káva (nad 1000 m. N. M.)

Kávu skladujte v suchu. Po otvorení zamedzte prístupu vzduchu.

Produkt nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre dojčiace, tehotné ženy a deti.

  

* * *

Balenie

1000 g

Mletie

Zrno

Rå Hygge: BIO káva so zníženou aciditou

Dánska spoločnosť RA Hygge vznikla roku 2014 s jasným cieľom vyvinúť kombináciu vynikajúcej kávy so surovinou, ktorá by znížila jej negatívne účinky na ľudský organizmus. A tak vzniklo niečo unikátne - spojenie kávy a medicinálnych húb.
Celý proces je veľmi zložitý a zdĺhavý. Pre tieto kávy je využívaná iba 100% BIO Arabika od drobných pestovateľov z Peru a Hondurasu. Kávové zrná sa zmiešajú s extraktom z medicinálnych húb, ktorý je rozpustný vo vode. Proces získania výťažku je veľmi šetrný, a tak si huby zachovávajú všetky účinky. Kávy sú k dispozícii v zrnkovej aj mletej verzii v uzatvárateľných baleniach po 227g / 1kg.
Medicinálne huby a ich pozitívny vplyv na ľudské zdravie je veľmi známy a obľúbený predovšetkým v čínskej medicíne. Tento zvláštny druh húb sa chová ako tzv. Adaptogén a môže asistovať pri znižovaní stresovej odozvy pri konzumácii kofeínu a vedľajších efektov spojených s príjmom kofeínu ako je zvýšený tep srdca, zvýšenie hladiny adrenalínu a prekyslenie žalúdka. Adaptogénne rastliny pomáhajú telu lepšie sa vysporiadať so stresom, vyčerpaním a prepracovaním.
Pre kávy RA Hygge sa využívajú tri druhy medicinálnych húb - veľmi známa a obľúbená Reishi, Chaga a Lion 's Mana. Všetky tri druhy rastú na stromoch a sú v BIO kvalite.

Chaga

Chaga, slovensky rezavec šikmý, rastie na brezových stromoch v chladnejších klimatických podmienkach severnej pologule. Táto huba je adaptogén a silný antioxidant, ktorý využívali už domorodci kvôli pevnému zdraviu. Vo starodávnych textoch sa chaga označuje ako "kráľ bylín", "lesné diamant" alebo "dar prírody". Ojedinele možno nájsť túto hubu aj v Českej republike, predovšetkým na Šumave.

Dodatočné parametre

Kategória: Čaj a Káva
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: