NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Tagaro - Aglianico Pinataro IGT 2018

Kód: 7903
€10,90
Skladom (2 ks)

Červené suché až polosuché víno z regiónu Puglia. Víno je vyrobené z odrody Aglianico (100%) z viníc v severnej časti mesta Salento.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Tagaro - Aglianico Pinatar IGT 2018

Červené suché až polosuché víno z oblasti Puglia. Víno je vyrobené z odrody Negroamaro (100%) z viníc v severnej časti mesta Salento.

Červené suché až polosuché víno z regiónu Puglia. Víno je vyrobené z odrody Aglianico (100%) z viníc v severnej časti mesta Salento. Vinice sú vysadené v nadmorskej výške 250-350 mnm na vápenitá-ílovitej pôde. Vek vinohradu je 15-30 rokov a hustota vysádzanie 4500 kríkov na hektár. Po zbere a studenej macerácii hrozna o teplote 4-5 ° C (počas 36 hodín) nasleduje alkoholická fermentácia pri kontrolovanej teplote 24-26 ° C. Potom jemné lisovanie a po maloaktické fermentácii, ktorá prebieha v nerezových tankoch, ide víno do veľkých francúzskych sudov kde zreje 4 mesiacov. Po nalahvování ešte víno odpočíva 4 mesiace než ide na trh.

Obsah alkoholu: 13,5%.
Objem: 0.75l

Ako chutí Aglianico IGT Pinatar z vinárstva Tagaro?
Farba vína je výrazne červená s rubínovým odleskom. V aróma prevláda červené ovocie a koreniny, to isté sa potom odráža aj v chuti - čučoriedky a černice. Dobre zakomponované a sladká dochuť.

Naše odporúčanie:
Párovanie - pečená a grilované červená mäsa, korenené syry. Teplota podávania 18-20 ° C. Vhodné na okamžité vypitie a krátke archiváciu. Odporúčame aspoň 1h dekantovať.

O odrode vína Aglianico

Aglianico je podľa všetkého jedna z najstarších odrôd južného Talianska. Podľa niektorých bádateľov bolo privezené do oblasti dnešnej Kampánie Rieky v 7. alebo 6. storočia pnl Skutočný pôvod odrody a jej názvu ale zostáva skôr nejasný. Podľa všetkého mohlo ísť o pôvodnú taliansku odrodu, pretože genetické štúdie z roku 2004 nenašli žiadnu súvislosť medzi Aglianico a gréckymi odrodami. Kto vie, každopádne názov Aglianico sa prvýkrát objavuje v historických prameňoch až v roku 1520.

Dnes je Aglianico symbolom najlepších červených vín z Kampánie a Basilicata. Vysadených je ale tiež inde v Taliansku, nájdete ho v Apúlii, Abruzze alebo Laziu. Celková rozloha viníc Aglianico dosahuje zhruba 10 500 hektárov, čo nie je úplne málo.

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Hmotnosť: 2.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: