Novinka! Exkluzívna ceremoniálna Matcha tej najvyššej kvality! Zakúpite: ZDE

The Greatest Candle Vonná sviečka v plechovke (200 g) - čučoriedky

Kód: 3514
€9,14
Skladom

S prírodnou sviečkou v štýlovej plechovke od The Greatest Candle bude hračka doma vytvoriť krásnu a romantickú atmosféru. Vydrží vám horieť až 55 hodín. Vyzývavá vôňa podnecujúce všetky zmysly. Pohltí vás sladká esencia čučoriedkového koláča jemne sa prelínajúce s exotikou v podobe granátového jablka a liči. Svoju hebkosťou poteší vo všetkých ročných období.

Detailné informácie

Podrobný popis

The Greatest Candle Vonná sviečka v plechovke (200 g) - klinček a škorica

S prírodnou sviečkou v štýlovej plechovke od The Greatest Candle bude hračka doma vytvoriť krásnu a romantickú atmosféru. Vydrží vám horieť až 55 hodín.

Vonia úplne fantasticky. Pri prvom vybaľovaní sme sa úplne rozplývali. Sviečky The Greatest Candle majú určite tie najpríjemnejšie a zároveň sympaticky výrazné vône zo všetkých, ktoré sme zatiaľ mali možnosť skúsiť.

Aká je vôňa čučoriedok?

Vyzývavá a podnecujúca  všetky zmysly. Pohltí vás sladká esencia čučoriedkového koláča jemne sa prelínajúce s exotikou v podobe granátového jablka a liči. Svojou hebkosťou poteší vo všetkých ročných období.

 • Vrchol: čučoriedka, korenie, lesné plody
 • Srdce: tropické ovocie, granátové jablko, liči
 • Základ: sladký, ovocný

Najúžasnejšie sviečka na svete

Tak znie v preklade názov značky The Greatest Candle in the World.

Sú to dosť možno tie najekologickejšie prírodné sviečky vôbec. Idea celého konceptu spočíva v recyklácii použitých rastlinných olejov ako prevencia kontaminácie vody a pôdy. Všetky už hotové sviečky sú vyrobené prevažne z olivového a slnečnicového oleja, ktorý výrobca zhromažďuje v reštauráciách.

A ak si kúpite súpravu pre domácu výrobu, tak je na vás aký olej použijete - či nový alebo použitý, alebo ich kombináciu.

Kuchynský olej tak využijete dvakrát. Aj vďaka tomu sú sviečky The Greatest Candle cez svoju vysokú kvalitu veľmi dostupné.

Bonusom je, že všetky použité materiály na sviečky samotnej aj ich obaly pochádzajú z Portugalska s výnimkou vôní, ktoré sú z Francúzska. Takže žiadna Čína.

Nám sa veľmi páči aj claim značky "Feel the scent of doing good".

Žiadne toxíny - potvrdené nezávislými testami

Testy, ktoré si výrobca nechal vykonať v renomovaných laboratóriách, preukazujú, že horenie sviečok The Greatest Candle neprodukuje žiadne zdraviu škodlivé toxíny alebo karcinogénne látky - na rozdiel od niektorých bežných sviečok (o tom viac ďalej v texte).

Testy sa zamerali viac ako 30 parametrov a to konkrétne na:

 • produkciu sadzí,
 • látky vzbudzujúce veľké obavy (SVHC) ako ťažké kovy, chróm VI, boron či keramické vlákna,
 • alergény z farbív,
 • toxické elementy ako arzén, bárium, antimón alebo kadmium,
 • karcingenní farbivá,
 • dioxíny,
 • emisie formaldehydu a benzénu a ďalších prchavých látok.

Výhradne bavlnené knôty

Výrobca sa zaväzuje, že používa iba čisto bavlnené knôty bez akéhokoľvek obsahu olova. Použitý materiál má certifikát ÖKO-Tex Standard 100, ktorý garantuje ich zdravotnú nezávadnosť i bezpečie pre životné prostredí.

A sú tie oleje naozaj čisté, keď už sa na nich treba smažilo?

Možno vás táto otázka taktiež napadla. A treba ste si predstavili, že si kúpite sviečku s vôňou jasmínu a ucítite pritom ľahký závan portugalskej ryby ... Nebojte, výrobca to má skvele zmáknuté.

Ako to teda prebieha? Špecializovaná firma pre značku Greatest Candle zhromažďuje použité oleje v portugalských reštauráciách. Tie sú následne

 • filtrované,
 • odstredené (čo pomáha minimalizovať obsah vody),
 • neutralizované (znižuje sa obsah mastných kyselín, čím dochádza k redukcii výskytu reakcií chemické degradácie),
 • bielené,
 • stužené (čiže hydrogenizované; to má zásadný význam, aby nedochádzalo k oxidácii)
 • a aplikuje sa na ne antioxidant (čím sa zabráni žltnutiu).

Tento proces vedie k tomu, že výsledný vosk je čistý, bez zápachu, stabilný a drží si svoju kvalitu.

Použité oleje kontaminujú vodu

Rastlinné kuchynské oleje, aj napriek tomu že sú v prírode rozložiteľné, môžu kontaminovať pôdu a spodné vody olejnatými látkami. Tieto látky môžu poškodiť niektoré mikroorganizmy, aj napriek tomu že sa nejedná o minerálny olej.

Keď kuchynské oleje skončia v kanalizácii, po ochladení odpadovej vody sa tuky v potrubí zrazia a dôjde tak k upchatiu kanalizačnej siete. Taktiež komplikujú prevádzku čistiarní odpadových vôd, pretože môžu likvidovať baktérie, ktoré odstraňujú biologicky odbúrateľné látky.

V prípade, že dôjde ku kontaminácii vody, olej vytvorí na povrchu tenký film, ktorý bráni okysličovaniu a pôsobí tak nepriaznivo na vodný ekosystém. Jeden liter oleja môže kontaminovať až 1.000 litrov vody.

Parafínovým sviečkam z ropy sa radšej vyhnite

Vedeli ste, že bežné sviečky sú vyrábané z parafínu, teda z ropy (parafín je totiž vedľajší produkt pri výrobe nafty a motorového oleja)? Ich horenia produkuje malé množstvo CO2, vytvára nepríjemné sadze a môžu byť dokonca karcinogénne (predovšetkým pri vyššej koncentrácii v nevetraných miestnostiach). Pri jeho horení vznikajú zdraviu škodlivé látky ako acetaldehyd, formaldehyd, toluén, benzén či akroleín. Úplne najhoršie sú najlacnejšie sviečky z málo čisteného parafínu, zvlášť keď obsahujú tie najlacnejšie umelé vône a farbivá.

Sviečky The Greatest Candle obsahujú zmes voskov, ktorého majoritu tvorí vosk získaný z olivového oleja. Avšak cca 3-4%, tzn. úplne minimálny podiel, tvorí spomínaný parafín. Oproti bežným sviečkam, kde je parafín hlavnou zložkou, je to však dramatický rozdiel a netreba sa báť akýchkoľvek negatívnych efektov, ako dokazujú nezávislé testy, o ktorých hovoríme vyššie. Toto minimálne množstvo parafínu je použité z dôvodu zlepšenia procesu horenia a spaľovania knôtu.

Prírodné vône a farbivá?

Použité vône sú kombináciou prírodných a syntetických ingrediencií pochádzajúcich z Francúzska. Aby boli vyrobené udržateľne, dodržiavajú pravidlá dané prístupom Green chemistry (zelená chémia). Green chemistry používa chemikálie a chemické procesy, ktoré sú navrhnuté tak, aby redukovali alebo eliminovali negatívne environmentálne vplyvy. Použitie a výroba takýchto chemikálií zahŕňa znížené množstvo odpadu, netoxické komponenty a zlepšenú účinnosť. Zelená chémia je veľmi účinná prístup k prevencii znečisťovania.

Všetky farbivá sú síce syntetického pôvodu, ale majú cenenou ekologickú certifikáciu Nordic Swan Ecolabel (Severská labuť), garantujúce zdravotné i ekologickú nezávadnosť.

O značke The Greatest Candle in the World

Značka pochádza z Portugalska a disponuje patentovanou technológiou Oil2Wax. Tá umožňuje behom pár minút premeniť použitý kuchynský olej na dlouhohořící prírodné sviečku. Technológia je úplne bezpečná ako pre ľudské zdravie, tak pre životné prostredie.

Značku založilo niekoľko surferov po tom, čo si uvedomili, že keď vylezú z vody po jazdenia na vlnách, tak cíti na svojom tele ľahký olejový film. Prieskumom zistili, že časť je spôsobená použitými kuchynskými olejmi, ktoré sa aj napriek čističky dostanú do mora. Zahájili tak niekoľkoročný vývoj, na konci ktorého je technológia Oil2Wax, ktorá oleja premieňa na vosk a pôsobí tak ako prevencia kontaminácie vôd.

V priebehu vývoja nebolo použité žiadne testovanie na zvieratách a produkt nepoužíva živočíšne suroviny - všetky sviečky sú tak vhodné pre vegánov.

Obsahujú sviečky The Greatest Candle palmový olej či jeho deriváty? Nemožno to vylúčiť.
Pri už hotových sviečok The Greatest Candle nemožno vylúčiť obsah palmového oleja. Ako uvádzame, výrobca zhromažďuje použitý kuchynský olej po reštauráciách a z neho potom technológií Oil2Wax vyrába rastlinný vosk. Jedná sa prevažne o olivový a slnečnicový olej, ale nemožno vylúčiť, že niektoré reštaurácie používajú aj olej palmový. Z nášho pohľadu sa však nejedná o problém, pretože sa týmto nezvyšuje dopyt po oleji samotnom a nedochádza tak k podpore odlesňovaniu a súvisiacich problémov.

Ako si doma vyrobiť vlastnú sviečku
Je to nesmierne ľahké a sviečku budete mať hotovú doslova za niekoľko minút. Vezmete akýkoľvek kuchynský rastlinný olej (ideálne už použitý, ale možno i nový), zmiešate ho s práškom Oil2Wax a dáte na minútku variť do mikrovlnky.

Ak si chcete vyrobiť sviečku nielen voňavú, ale aj farebnú, stačí do rastlinného oleja pridať navyše farebnú "pastilku" z úžasnej Sady farieb na sviečky. Fantázii sa medze nekladú a tak môžete farby rôzne miešať a kombinovať.

Potom už len stačí do sviečky umiestniť bavlnený knôt za pomoci držiaku (oboje sú súčasťou balenia) a hurá na prevoňanie domova s ​​elementom ohňa.

Jedna sviečka s dobou horenia 30 hodín potrebuje 100 ml oleja a 20 gramov prášku Oil2Wax.

Detailný návod v slovenčine prikladáme ku každému baleniu.

Zloženie

Použité rastlinné oleje (prevažne olivový a slnečnicový), zmes voskov (rastlinný vosk získavaný z olivového oleja, 3-4% parafín), vôňa

Doba horenia

55 hodín

Hmotnosť vosku

200 g

Rozmery

 • Priemer max 7,5 cm
 • Výška 8 cm

Vosk

Z použitých rastlinných olejov

Krajina pôvodu

Portugalsko

Dodatočné parametre

Kategória: Sviečky
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: