NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyzkoušejte zdravé snídaně v podobě granoly ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

TIO Náhradné hlavice k zubnej kefke (medium) (2 ks) - ľadovcovo modrá

Kód: 5489
€8,10
Skladom (2 ks)

TIO prináša koncept výmenných hlavíc svojich zubných kefiek pre redukciu plastového odpadu. Akonáhle sa vám začnú štetinky strapkať, stačí si dokúpiť toto náhradné balenia 2 kusov a môžete veselo pokračovať v čistení ďalších 4-6 mesiacov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

TIO Náhradné hlavice k zubnej kefke (medium) (2 ks) - ľadovcovo - modrá

TIO prináša koncept výmenných hlavíc svojich zubných kefiek pre redukciu plastového odpadu. Najefektívnejšou cestou ako ušetriť cenné prírodné zdroje je práve zníženie objemu vyrobených vecí a použitých materiálov.

Akonáhle sa vám začnú štetinky strapkať, stačí si dokúpiť toto náhradné balenia o 2 kusoch a môžete veselo pokračovať v čistení ďalších 4-6 mesiacov.

Navyše takto môžete ľahko striedať farby či vyskúšať inú tvrdosť štetiniek.

Výmena hlavice je hračka

V TIO zapojili všetok svoj nemecký um a vyrobili jednoduchý a odolný výmenný mechanizmus. Jednoducho len použijete špičku na konci novej hlavice a vysuniete tak tú pôvodnú.

Hoalà! A je to.

Prvé kefky z obnoviteľných zdrojov, ktoré nie sú vyrobené z bambusu

S TIO vám prinášame prvé ne-bambusové zubné kefky na českom trhu, ktoré sú vyrobené takmer výhradne z rastlín, z obnoviteľných zdrojov a to vrátane svojich štetiniek.

TIO predstavuje úplne nový pohľad na tak bežnú a každodenné vec, ako je zubná kefka. Kombinuje prelomové prvky udržateľnosti, dizajnu a starostlivosť o zuby. 

  • Karbónová stopa - kefky TIO sú vyrobené takmer kompletne z rastlín (od štetiniek po rukoväť), čo zaručuje dramaticky nižšie emisie CO2
  • Zdravé zuby - profil štetiniek TIO je založený na najnovších výskumoch a klinických štúdiách, aby sa kefka o vaše zuby postaral optimálne
  • Udržateľný dizajn - obalových materiálov je minimum, sú recyklovateľné a rukoväť možno znovu použiť - proste ide to aj inak
  • Férová produkcia - na rozdiel od bambusových kefiek výroba prebieha v Nemecku a zaručuje férové ohodnotenie a pracovné podmienky, aj krátku prepravu ku koncovým zákazníkom
Kefka medium má stredne tvrdé štetinky a zároveň ich má zo všetkých ekologických zubných kefiek najvyšší počet v tejto triede tvrdosti - 1.932.
 

Celkovo je kefka vyrobený z viac ako z 90% z rastlinných, obnoviteľných materiálov. V prírode sa tak rozložia oveľa rýchlejšie ako bežné plasty a nezanechá po sebe čiastočky mikroplastov.

Prečo nás TIO tak uchvátilo

 Táto nemecká značka nás zaujala okamžite. Majú silnú víziu, drive a fantastické produkty. A tiež trefný slogan: "Save the world, twice a day" alebo "Zachráňte svet, dvakrát denne".

Už ste počuli o holistickom dizajne?

V TIO vyznávajú tzv. Holistický dizajn, ktorý sa nezaoberá len produktom samotným, ale aj obalovými materiálmi a berie do úvahy nielen estetické hľadisko, ale tiež napríklad udržateľnosť.

Čo to u TIO znamená v praxi?

  • Podarilo sa im redukovať obalové materiály o 60% oproti štandardnému baleniu.
  • Vďaka výmene hlavice sa redukuje množstvo odpadu o 70%. Akonáhle už bude vaša kefka veľmi rozstrapkaná, dokúpite si proste len nové hlavice - a pokojne skúsite inú farbu.

Rozložiteľnosť, obnoviteľnosť, to by sa v tom čert vyznal. Kam s ním, až doslúži?

Kefka je vyrobená z prírodne obnoviteľných zdrojov (a nie z ropy ako bežné plasty). To ale neznamená, že je okamžite rozložiteľná a teda vhodná do bio odpadu. Až sa vám štetinky rozstrapkajú, zložte hlavicu a hoďte ju normálne do zmesového odpadu.
 
Možno si teraz hovoríte, v čom je teda kefka tak ekologická, keď sa hádže do koša. Rozdiel je v tom, že sa rozkladá mnohonásobne kratšie ako tie vyrobené z bežného plastu. Okrem toho, že vďaka eko dizajnu vyhadzujete o poznanie menej materiálu, sú tiež kefky CO2 neutrálne. Rastlinky totiž vďaka fotosyntéze práve CO2 rozkladajú.

Ako to celé začalo?

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s víziou kombinovať udržateľný prístup a holistický design tak, aby vytvorili kefka prívetivý k životnému prostrediu, ktorý bude zároveň štýlovou alternatívou k tým konvenčným.
 
Fabian má veľa rokov skúseností z produktového vývoja a dizajnu a okrem iného aj z tvorby nových výrobkov z listov rastlín. Benjamin roky pracoval pre medzinárodné kreatívne agentúry v oblasti návrhu produktov, komunikácie a brandingu. Ich skúsenosť s prácou pre mnoho značiek, okrem iného aj pre veľkých výrobcov zubných kefiek, im ukázala, že len minimum firiem skutočne a úprimne usiluje o udržateľnosť.
 
A to by radi zmenili. Ich cieľom je inšpirovať aj ostatných výrobcov, najlepšie aj tie najväčšie, aby zmenili svoj prístup a začali do skutočnej udržateľnosti viac šliapať.

Čistite si zuby správne?

V TIO to nekončí len vinikajúcou kefkou. Moc dobre vedia, že veľký vplyv na zdravé zuby má technika čistenia samotného. Preto s profesorom Zimmerom, dekanom fakulty stomatológie na Univerzite Witten / Herdecke, pripravili poučného a zároveň vtipného sprievodca každodennom čistení zubov. Môžete si ho stiahnuť tu (v angličtine).

Kúpou kefky TIO podporíte aj čistenie svetových oceánov

TIO si uvedomuje, že jedna vec je prevencia vytvárania plastového odpadu. A druhá, nemenej dôležitá vyčistenie toho, ktorý už vznikol a pláva v obrovskom množstve vo svetových moriach a oceánoch. Preto finančne podporujú projekt The Ocean Cleanup, najväčšiu svetovú iniciatívu v tejto oblasti. Kúpou kefky sa tak svojim malým dielom tiež pripájate.

Materiál

  • hlava: drevené vlákna s FSC certifikáciou

Hrúbka  vlákna: 7 mil = 0,1778 mm

Farba 

ľadovcovo modrá

Balenie: 2 ks

Počet štetiniek: 1 932

Materiál štetiniek: bio polyamid nylon z ricínového oleja

Trieda jemnosti štetín: Medium

Krajina pôvodu: Vyrobené v Nemecku.

Materiál obalu: cestovné viečko: bio polyetylén z cukrovej trstiny

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné kefky
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: