20 % zľava na Brainmax Pure Yerbu! Platí na všetky príchute len tento týždeň! Zakúpite TU

TIO Zubná kefka (ultra soft) - tyrkysovo zelená

Kód: 5468
Tip
Značka: TIO
€5,48 –7 % €5,09
Skladom (2 ks)

S TIO vám prinášame prvé ne-bambusové zubné kefky na českom trhu, ktoré sú vyrobené takmer výhradne z rastlín, z obnoviteľných zdrojov a to vrátane svojich štetiniek.

Detailné informácie

Podrobný popis

TIO Zubná kefka (ultra soft) - tyrkysovo zelená

Vyrobené z rastlín

S TIO vám prinášame prvé ne-bambusové zubné kefky na českom trhu, ktoré sú vyrobené takmer výhradne z rastlín, z obnoviteľných zdrojov a to vrátane svojich štetiniek.

TIO predstavuje úplne nový pohľad na tak bežnú a každodennú vec, ako je zubná kefka. Kombinuje prelomové prvky udržateľnosti, dizajnu a starostlivosť o zuby.

 • Karbónová stopa - kefky TIO sú vyrobené takmer kompletne z rastlín (od štetiniek po rukoväť), čo zaručuje dramaticky nižšie emisie CO2
 • Zdravé zuby - profil štetiniek TIO je založený na najnovších výskumoch a klinických štúdiách, aby sa kefka o vaše zuby postaral optimálne
 • Udržateľný dizajn - obalových materiálov je minimum, sú recyklovateľné a rukoväť možno znovu použiť - proste ide to aj inak
 • Férová produkcia - na rozdiel od bambusových kefiek výroba prebieha v Nemecku a zaručuje férové ohodnotenie a pracovné podmienky, aj krátku prepravu ku koncovým zákazníkom

Kefka medium má stredne tvrdé štetinky a zároveň ich má zo všetkých ekologických zubných kefiek najvyšší počet  tvrdosti - 1.932.

Súčasťou balenia je aj praktické cestovné viečko, ktoré vašu kefku udrží vždy hygienicky čistú.

Samozrejme neobsahuje Bisfenol-A (BPA) či ftaláty.Dizajn podľa najnovších lekárskych výskumov.

 • Profil štetiniek je založený na najnovších výskumoch fakulty stomatológie na Univerzite Witten / Herdecke
 • pre optimálnu účinnosť čistenia: hlava kefky má strednú veľkosť a je ľahko sklonená, aby sa vám s ňou v ústach dobre počíňalo,
 • štetinky sú zastrihnuté v dvoch dĺžkach, aby sa postarali o úplne celú plochu vašich zubov,
 • zaoblené konce štetiniek garantujú krásne vyleštené zuby a šetrnosť k ďasnám.

Z čoho sú TIO vyrobené?

 • rukoväť je z cukrovej trstiny (bio polyethylene)
 • hlava z viac ako 70% z drevených vlákien s FSC certifikáciou
 • štetinky sú vyrobené z ricínového oleja (bio polyamid nylon)
 • cestovné viečko na hlavu kefky je z cukrovej trstiny (bio polyethylene)

Celkovo je kefka vyrobená z viac ako z 90% z rastlinných, obnoviteľných materiálov. V prírode sa tak rozloží oveľa rýchlejšie ako bežné plasty a nezanechá po sebe čiastočky mikroplastov.

Prečo nás TIO tak uchvátilo

Táto nemecká značka nás zaujala okamžite. Majú silnú víziu, drive a fantastické produkty. A tiež trefný slogan: "Save the world, twice a day" alebo "Zachráňte svet, dvakrát denne".

Už ste počuli o holistickom dizajne?

V TIO vyznávajú tzv. Holistický dizajn, ktorý sa nezaoberá len produktom samotným, ale aj obalovými materiálmi a berie do úvahy nielen estetické hľadisko, ale tiež napríklad udržateľnosť.

Čo to u TIO znamená v praxi?

 • Podarilo sa im redukovať obalové materiály o 60% oproti štandardnému baleniu.

 • Vďaka výmene hlavice sa redukuje množstvo odpadu o 70%. Akonáhle už bude vaša kefka veľmi rozstrapkaná, dokúpite si proste len nové hlavice - a pokojne skúsite inú farbu.

Rozložiteľnosť, obnoviteľnosť, to by sa v tom čert vyznal. Kam s ním, až doslúži?

Kefka je vyrobená z prírodne obnoviteľných zdrojov (a nie z ropy ako bežné plasty). To ale neznamená, že je okamžite rozložiteľná a teda vhodná do bio odpadu. Až sa vám štetinky rozstrapkajú, zložte hlavicu a hoďte ju normálne do zmesového odpadu.
 
Možno si teraz hovoríte, v čom je teda kefka tak ekologická, keď sa hádže do koša. Rozdiel je v tom, že sa rozkladá mnohonásobne kratšie ako tie vyrobené z bežného plastu. Okrem toho, že vďaka eko dizajnu vyhadzujete o poznanie menej materiálu, sú tiež kefky CO2 neutrálne. Rastlinky totiž vďaka fotosyntéze práve CO2 rozkladajú.

Ako to celé začalo?

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s víziou kombinovať udržateľný prístup a holistický design tak, aby vytvorili kefka prívetivý k životnému prostrediu, ktorý bude zároveň štýlovou alternatívou k tým konvenčným.
 
Fabian má veľa rokov skúseností z produktového vývoja a dizajnu a okrem iného aj z tvorby nových výrobkov z listov rastlín. Benjamin roky pracoval pre medzinárodné kreatívne agentúry v oblasti návrhu produktov, komunikácie a brandingu. Ich skúsenosť s prácou pre mnoho značiek, okrem iného aj pre veľkých výrobcov zubných kefiek, im ukázala, že len minimum firiem skutočne a úprimne usiluje o udržateľnosť.
 
A to by radi zmenili. Ich cieľom je inšpirovať aj ostatných výrobcov, najlepšie aj tie najväčšie, aby zmenili svoj prístup a začali do skutočnej udržateľnosti viac šliapať.

Čistite si zuby správne?

V TIO to nekončí len vinikajúcou kefkou. Moc dobre vedia, že veľký vplyv na zdravé zuby má technika čistenia samotného. Preto s profesorom Zimmerom, dekanom fakulty stomatológie na Univerzite Witten / Herdecke, pripravili poučného a zároveň vtipného sprievodca každodennom čistení zubov. Môžete si ho stiahnuť tu (v angličtine).

Kúpou kefky TIO podporíte aj čistenie svetových oceánov

TIO si uvedomuje, že jedna vec je prevencia vytvárania plastového odpadu. A druhá, nemenej dôležitá vyčistenie toho, ktorý už vznikol a pláva v obrovskom množstve vo svetových moriach a oceánoch. Preto finančne podporujú projekt The Ocean Cleanup, najväčšiu svetovú iniciatívu v tejto oblasti. Kúpou kefky sa tak svojim malým dielom tiež pripájate.

Farba

tyrkysovo zelená

Materiál: rukoväť: bio polyetylén z cukrovej trstiny,

Hlava: drevené vlákna s FSC certifikáciou

Hrúbka vlákna: 4 mil = 0,1016 mm

Počet štetiniek: 5 460

Materiál štetiniek: bio polyamid nylon z ricínového oleja

Trieda jemnosti štetín: Ultra soft

Krajina pôvodu: Vyrobené v Nemecku.

Materiál obalu: cestovné viečko: bio polyetylén z cukrovej trstiny

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné kefky
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: