TIO Zubní kartáček (ultra soft) - tyrkysově zelená

Kód: 5468
Tip
Značka: TIO
€5,31 –7 % €4,93
Skladom

S TIO vám prinášame prvé ne-bambusové zubné kefky na českom trhu, ktoré sú vyrobené takmer výhradne z rastlín, z obnoviteľných zdrojov a to vrátane svojich štetiniek.

Detailné informácie

Podrobný popis

TIO Zubná kefka (ultra soft) - tyrkysovo zelená

Vyrobené z rastlín

S TIO vám prinášame prvé ne-bambusové zubné kefky na českom trhu, ktoré sú vyrobené takmer výhradne z rastlín, z obnoviteľných zdrojov a to vrátane svojich štetiniek.

TIO predstavuje úplne nový pohľad na tak bežnú a každodenné vec, ako je zubná kefka. Kombinuje prelomové prvky udržateľnosti, dizajnu a starostlivosť o zuby.

 • Karbónová stopa - kefky TIO sú vyrobené takmer kompletne z rastlín (od štetiniek po rukoväť), čo zaručuje dramaticky nižšie emisie CO2
 • Zdravé zuby - profil štetiniek TIO je založený na najnovších výskumoch a klinických štúdiách, aby sa kefka o vaše zuby postaral optimálne
 • Udržateľný dizajn - obalových materiálov je minimum, sú recyklovateľné a rukoväť možno znovu použiť spolu s náhradnými hlavicami - proste ide to aj inak
 • Férová produkcia - na rozdiel od bambusových kefiek výroba prebieha v Nemecku a zaručuje férové ohodnotenie a pracovné podmienky, aj krátku prepravu ku koncovým zákazníkom

Kefka ultrasoft má najmäkšie štetinky zo všetkých ekologických zubných kefiek a zároveň ich najvyšší počet - 5.460. To je rovnaký počet ako pri prémiových švajčiarskych značiek bežných kefiek. Teraz už skutočne neexistuje žiadny dôvod, prečo zostávať u bežného plastového kefky.

Súčasťou balenia je aj praktické cestovné viečko, ktoré vašu  kefku udržia vždy hygienicky čistú.

Samozrejme neobsahuje Bisfenol-A (BPA) či ftaláty.

Dizajn podľa najnovších lekárskych výskumov

Profil štetiniek je založený na najnovších výskumoch fakulty stomatológie na Univerzite Witten / Herdecke pre optimálnu účinnosť čistenia:

 • hlava kefky má strednú veľkosť a je ľahko sklonená, aby sa vám s ňou v puse dobre vyčíňalo,
 • štetinky sú zastrihnuté v dvoch dĺžkach, aby sa postarali o úplne celú plochu vašich zubov,
 • zaoblené konce štetiniek garantujú krásne vyleštené zuby a šetrnosť k ďasnám.

Z čoho sú TIO vyrobené?

 • rukoväť je z cukrovej trstiny (bio polyethylene)
 • hlava z viac ako 70% z drevených vlákien s FSC certifikáciou
 • štetinky sú vyrobené z ricínového oleja (bio polyamid nylon)
 • cestovné viečko na hlavu kefky je z cukrovej trstiny (bio polyethylene)

Celkovo je kefka vyrobený z viac ako z 90% z rastlinných, obnoviteľných materiálov. V prírode sa tak rozloží oveľa rýchlejšie ako bežné plasty a nezanechá po sebe čiastočky mikroplastov.

Prečo nás TIO tak uchvátilo

 

Táto nemecká značka nás zaujala okamžite. Majú silnú víziu, drive a fantastické produkty. A tiež trefný slogan: "Save the world, twice a day" alebo "Zachráňte svet, dvakrát denne".
 

Už ste počuli o holistickom dizajne?

V TIO vyznávajú tzv. Holistický dizajn, ktorý sa nezaoberá len produktom samotným, ale aj obalovými materiálmi, berie do úvahy nielen estetické hľadisko, ale tiež napríklad udržateľnosť.

Čo to u TIO znamená v praxi?

 • Podarilo sa im redukovať obalové materiály o 60% oproti štandardnému baleniu.

 • Vďaka výmene hlavice sa redukuje množstvo odpadu o 70%. Akonáhle už bude vaša kefka moc rozstrapkaná, dokúpite si proste len nové hlavice - a pokojne skúsite inú farbu.

Rozložiteľnosť, obnoviteľnosť, to by sa v tom čert vyznal. Kam s ním, až doslúži?

Kefka je vyrobená  z v prírody obnoviteľných zdrojov (a nie z ropy ako bežné plasty). To ale neznamená, že je okamžite rozložiteľný a teda vhodná do bio odpadu. Až sa vám štetinky rozstrapkajú, zložte hlavicu a hoďte ju normálne do zmesového odpadu.

Možno si teraz hovoríte, v čom je teda kefka tak ekologická, keď sa hádže do koša. Rozdiel je v tom, že sa rozkladá mnohonásobne kratšie ako tie vyrobené z bežného plastu. Okrem toho, že vďaka eko dizajnu vyhadzujete o poznanie menej materiálu, sú tiež kefky CO2 neutrálne. Rastlinky totiž vďaka fotosyntéze práve CO2 rozkladajú.

 

Ako to celé začalo?

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s víziou kombinovať udržateľný prístup a holistický design tak, aby vytvorili kefka prívetivý k životnému prostrediu, ktorý bude zároveň štýlovú alternatívou k tým konvenčným.

Fabian má veľa rokov skúseností z produktového vývoja a dizajnu a okrem iného aj z tvorby nových výrobkov z listov rastlín. Benjamin roky pracoval pre medzinárodnú kreatívne agentúry v oblasti návrhu produktov, komunikácie a brandingu.

Ich skúsenosť s prácou pre mnoho značiek, okrem iného aj pre veľkých výrobcov zubných kefiek, im ukázala, že len minimum firiem skutočne a úprimne usiluje o udržateľnosť. A to by radi zmenili. Ich cieľom je inšpirovať aj ostatných výrobcov, najlepšie aj tie najväčšie, aby zmenili svoj prístup a začali do skutočnej udržateľnosti viac šliapať.

 

Čistíte si zuby správne?

V TIO to nekončí len u vynikajúceho kefky. Moc dobre vedia, že veľký vplyv na zdravé zuby má technika čistenia samotného. Preto s profesorom Zimmerom, dekanom fakulty stomatológie na Univerzite Witten / Herdecke, pripravili poučného a zároveň vtipného sprievodca o každodennom čistení zubov. Môžete si ho stiahnuť tu (v angličtine).

Kúpou kefky TIO podporíte aj čistenie svetových oceánov

TIO si uvedomuje, že jedna vec je prevencia vytvárania plastového odpadu. A druhá, nemenej dôležitá vyčistenie toho, ktorý už vznikol a pláva v obrovskom množstve vo svetových moriach a oceánoch. Preto finančne podporujú projekt The Ocean Cleanup, najväčšiu svetovú iniciatívu v tejto oblasti. Kúpou kefky sa tak svojim malým dielom tiež pripájate

Farba

tyrkysovo zelená

Materiál: rukoväť: bio polyetylén z cukrovej trstiny,

Hlava: drevené vlákna s FSC certifikáciou

Hrúbka vlákna: 4 mil = 0,1016 mm

Počet štetiniek: 5.460

Materiál štetiniek: bio polyamid nylon z ricínového oleja

Trieda jemnosti štetín: Ultra soft

Krajina pôvodu: Vyrobené v Nemecku.

Materiál obalu: cestovné viečko: bio polyetylén z cukrovej trstiny

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné kefky
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: