STOP alergiám! Vyskúšajte našu novinku Brainmax Quercetin & Bromelaín! Nakupujte TU

Vitargo® - Pure, 2kg

Kód: 11816
€29,37
Skladom (2 ks)

Vitargo ® Pure je sacharidový nápoj bez prídavku umelých sladidiel pre suplementáciu pred alebo počas výkonu. Môžete využiť aj ako náhradu maltodextrínu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitargo® - Pure

Vitargo ® Pure je sacharidový nápoj bez prídavku umelých sladidiel pre suplementáciu pred alebo počas výkonu. Možno ho konzumovať až 3350 kJ / 800 kcal počas hodiny podľa intenzity tréningu. Vitargo ® Pure je úplne bez prídavku sladidlá alebo aróm, možno ho dochutiť na príklad Stevia kvapkami.
Môžete ho užiť aj po tréningu v kombinácii s vašim obľúbeným proteínom alebo v období 2-3 dní pred pretekmi pre doplnenie telesných zásob glykogénu.
Vitargo je unikátny, patentovaný vysokomolekulárne sacharid s nulovým obsahom cukru, vyrobený vo Švédsku. Špeciálna štruktúra Vitarga v kombinácii s optimálnou osmolalitou je garanciou ľahkej stráviteľnosti a maximálnej využiteľnosti. Originálne produkty Vitargo od priameho výrobcu sú garanciou jasného pôvodu a najvyššej kvality.
ČO JE VITARGO ®
 • THE BEST IN THE WORLD - Vitargo je revolučný, ľahko stráviteľný zdroj energie využívaný nielen olympijskými a elitnými atlétmi, ale aj milióny športovcov na všetkých kontinentoch.
 • MADE IN SWEDEN = GMO free patentovaná forma komplexných sacharidov (špeciálna frakcia amylopektínu) s unikátnymi vlastnosťami. Ideálne molekulárna štruktúra, ktorá je takmer identická s molekulárnou štruktúrou svalového glykogénu (tým sa odlišuje od štandardných foriem maltodextrínov, cyklických dextrínov s rozvetveným reťazcom atď.).
 • SUGAR FREE = Vitargo neobsahuje aditívum jednoduchých cukrov, neobsahuje stopy lepku a je 100% kosher.
 • DÁVKOVANIE PRED, POČAS aj PO VÝKONE = Vitargo nezaťažuje žalúdok a vstrebáva sa cca do desiatich minút.
 • Vitargo je klinicky testované s nasledujúcimi výsledkami: Vitargo zvyšuje hladinu glykogénu o 70% rýchlejšie ao 77% viac než štandardné sacharidové kombinácie a 2,3x prechádza rýchlejšie žalúdkom, a to bez zažívacích problémov. Viac tu: https://www.vitargo.com/clinical-studies-intl/
 • Vitargo je vhodným transportným médiom pre ďalšie účinné látky ako sú voľné aminokyseliny, kreatín, arginín a ďalšie, ktorých účinok výrazne znásobuje.
 • 100% ORIGINAL = originálne Vitargo priamo od výrobcu je garanciou jasného pôvodu a kvality, žiadne medzičlánky. Originálne Vitargo je navyše vo všetkých vyšších gramážach balené do špeciálnych ochranných vreciek po 1kg (2 kg balenie tak obsahuje 2 vrecúška, 5 kg päť balíkov atď.).
Prečo Vitargo ®?
Voľba produktu z radu Vitargo záleží na type vášho tréningu. Väčšina ľudí volí vďaka rýchlemu vstrebaniu z žalúdka do tela pred pretekmi i po ňom základnej Vitargo. Ak sa venujete vytrvalostnému športu, bude pre vás najlepšie Vitargo s elektrolyty a to aj počas výkonu vďaka rýchlemu trávenie a okamžitému nárastu energie. Pri silovom tréningu sa najviac osvedčí Vitargo v kombinácii s kreatínom, pre rekonvalescenciu po cvičení zase Vitargo v kombinácii s proteínom.
Palivo pred výkonom
20-60 minút pred výkonom pite Vitargo. Z žalúdka sa vstrebe v priebehu desiatich minút. Je však potrebné pamätať na to, že niektorí jedinci sa potrebujú cítiť pripravení a plní energie 20 minút pred pretekmi, zatiaľ čo iní už 30-45 minút pred výkonom.
Palivo počas výkonu
Pri výkone dlhšom ako 90 minút sa oplatí dopĺňať zdroj energie približne každých 45-60 minút. Ak chcete oddialiť moment vyčerpania energie a byť takzvane napred - teda doplniť Vitargo ešte pred vyčerpaním zásob energie - môžete doplňovať počas výkonu po cca 20 minútach.
Palivo po výkone
Po výkone užite Vitargo spolu proteínom čo najskôr (pred jedlom) pre doplnenie paliva, regeneráciu a rast. Jedinci s veľmi vysokým príjmom sacharidov a bielkovín si môžu neskôr dať ešte jednu dávku Vitarga s proteínom.
kedy suplementovať
pred aktivitou
počas aktivity
po aktivite
naplnenie glykogénu
Šport drink
regenerácia
Vitargo ® Pure
X
X
X
Vitargo ® Carboloader
X
X
X
Vitargo ® + Electrolyte
X
X
Vitargo ® Post
X

Produkcia - garancia kvality
Špičkovo kvalitné 100% prírodný škrob Vitargo je patentovanou formou komplexných sacharidov (špeciálna frakcia amylopektínu) s unikátnymi vlastnosťami. Má ideálne molekulárnu štruktúru, ktorá je takmer identická s molekulárnou štruktúrou svalového glykogénu (tým sa odlišuje od štandardných foriem maltodextrínov, cyklických dextrínov s rozvetveným reťazcom atď.).
Patentovaný škrob Vitargo pochádza zo špeciálne vybraných a striktne non-GMO fariem na juhovýchode Švédska. Tie sú vlastnené priamo farmári, nie korporáciami. Produkcia prebieha pod dohľadom počítačov a je neustále kontrolovaná, aby bola zaistená najvyššia možná kvalita.
Prášok Vitargo je vyrábaný v uzavretom systéme. To znamená, že z produkcie ide priamo do balenia. Továreň spracovávajúci Vitargo tiež produkuje iba škrob. Neexistuje teda žiadne riziko kontaminácie. Každá vyprodukovaná šarža je mimo to testovaná v akreditovanom laboratóriu.
Kvalita a certifikácia
- Zakázané látky - všetky produkty majú laboratórne certifikáciu na absenciu zakázaných substancií.
- Garancia kvality - Certifikácia podľa HACCP zaručuje bezpečnosť vyrábaných potravín a prevenciu distribúcie nebezpečných produktov. Systém HACCP je súčasťou štandardu BRC.
Továreň má tiež IPM systém (Integrated Pest Management) a neustále udržuje pracovné prostredie bez škodcov za pomoci preventívnych opatrení a absolútne minimálneho použitia pesticídov. Trvalá práce so systémom IPM vyraďuje riziko hygienických problémov.
- Produkcia a spracovanie - kontrola kvality výroby je zaistená vďaka týmto certifikáciám (továreň LYCKEBY Starch AB):
 • ISO 9001, od roku 1991
 • ISO 14001, od roku 1998
 • ISO 50001, od roku 2006
 • Non-GMO, od roku 2013
 • FSSC 22000
 • Halal, Kosher
 • Certifikát National Veterinary Institute, SVA, since 2005

DÁVKOVANIE VITARGO ® PURE
Balenie: 2 kg (2 x 1 kg)
Návod na prípravu: Rozpustite 72 g (1 porcia = cca 2,5 odmerky) v 600 ml vody.
Postup: rozpúšťajte 72 g v 200 ml vody 30 s, po rozpustení doplňte do konečného objemu (500 - 600 ml).

Návod na použitie: pite ako športový nápoj pred alebo počas intenzívneho tréningu či pretekov, alebo ako prípravu pred pretekmi: 1-2 porcie denne dva až tri dni pred pretekmi. V priebehu jednej hodiny konzumujte maximálne množstvo zodpovedajúce energetickej hodnote 3350 kJ / 800 kcal v závislosti na intenzite a dĺžke trvania tréningu (závodu).

VITARGO ® PODROBNÉ DÁVKOVANIE
1 / Kulturistika, kalistenika a silové športy
ENERGIE PRED VÝKONOM
V prípade nadmernej záťaže počas dňa, veľkého pracovného vyťaženia atď., Je vhodné zaradiť pred výkonom ľahko stráviteľnú energiu. Rozmixujte jednu dávku (72g) Vitargo Pure, alebo Vitargo Carboloader v 500 - 600 ml vody a popíjajte 30 - 45 minút pred začatím tréningu.
Regenerácie po výkone
Bezprostredne po tréningu, skôr než idete do sprchy, dávkujte Vitargo Post (100 g) - rozmixujte v 600 ml vody. Urýchlite tak významne regeneráciu. V prípade, že nechcete používať umelé sladidlá, rozmixujte Vitargo Pure (72g) v 500 - 600 ml vody. Nápoj možno obohatiť o proteín, napr. MyoTec Undenatured WPI (25g).
2 / Kolektívne a loptové športy (futbal, hokej, hádzaná, basketbal, volejbal, tenis ..)
VYTVORENIE energetických zásob pred zápasom / VÝKONOM
 • jeden deň pred zápasom: Rozmixujte jednu dávku (72g) Vitargo Pure, alebo Vitargo Carboloader v 500 - 600 ml vody. Vypite celkom dve dávky počas dňa medzi jedlami.
 • v deň zápasu: Rozmixujte jednu dávku (72g) Vitargo Pure, alebo Vitargo Carboloader v 500 - 600 ml vody a popíjajte 30 - 45 minút pred začiatkom zápasu.
ENERGIA POČAS ZÁPASU / VÝKONU
Rozmixujte Vitargo + Electrolyte (72g) v 500 - 600 ml vody. V prípade, že nechcete používať umelé sladidlá, rozmixujte Vitargo Pure (72g) v 500 - 600 ml vody a pridajte 1 až 2 tablety High5 Zero Neutral. Tieto inštrukcie sú pre okolitú teplotu 20 až 30 stupňov Celzia, ak je teplota vyššia pridajte 100 ml vody k uvedenej hodnote, ak je teplota pod 20 stupňov, uberte 100 ml vody.
REGENERÁCIA PO ZÁPASE / VÝKONU
Bezprostredne po zápase, skôr než idete do sprchy, dávkujte Vitargo Post (100 g) - rozmixujte v 600 ml vody. Urýchlite tak významne regeneráciu. V prípade, že nechcete používať umelé sladidlá, rozmixujte Vitargo Pure (72g) a MyoTec Undenatured WPI (25g) v 600 ml vody.
3 / Vytrvalostné disciplíny (cyklistika, beh, triatlon, maratón ..)
VYTVORENIE energetických zásob PRED PRETEKMI
 • dva dni pred pretekmi: Rozmixujte jednu dávku (72g) Vitargo Pure, alebo Vitargo Carboloader v 500 - 600 ml vody. Vypite celkom dve dávky počas dňa medzi jedlami.
 • jeden deň pred pretekmi: rovnaký postup
 • v deň pretekov: Rozmixujte jednu dávku (72g) Vitargo Pure, alebo Vitargo Carboloader v 500 - 600 ml vody a začnite popíjať 30 - 60 minút pred začatím výkonu.
POČAS PRETEKOV
Rozmixujte Vitargo + Electrolyte (72g) v 500 - 600 ml vody. V prípade, že nechcete používať umelé sladidlá, rozmixujte Vitargo Pure (72g) v 500 - 600 ml vody a pridajte 1 až 2 tablety High5 Zero Neutral. Tieto inštrukcie sú pre okolitú teplotu 20 až 30 stupňov Celzia, ak je teplota vyššia pridajte 100 ml vody k uvedenej hodnote, ak je teplota pod 20 stupňov, uberte 100 ml vody. Vitargo môže byť konzumované v množstve 3.350 kJ / 800 kcal za hodinu, a to v závislosti na dĺžke a intenzite výkonu.
REGENERÁCIA PO UKONČENÍ PRETEKOV
Bezprostredne po zápase, skôr než idete do sprchy, dávkujte Vitargo Post (100 g) - rozmixujte v 600 ml vody. Urýchlite tak významne regeneráciu. V prípade, že nechcete používať umelé sladidlá, rozmixujte Vitargo Pure (72g) a MyoTec Undenatured WPI (25g) v 600 ml vody.

Produkty Vitargo ® možno zakúpiť v dvoch variantoch:
 • Bez obsahu umelých sladidiel - Vitargo Pure, alebo Vitargo Pure + Stevia kvapky
 • S obsahom umelých sladidiel * - Vitargo Carboloader, Vitargo Electrolyte, Vitargo Post
* Umelé sladidlá (syntetická sladidlá): sú umelo vytvorené chemické deriváty s nulovým obsahom kalórií (sukralóza, aspartám, acesulfam-k, sacharín). Spoločným menovateľom umelých sladidiel je fakt, že sú svojou skladbou v rámci ľudského tela a životného prostredia neprirodzená. Všetky vyššie uvedené umelé sladidlá sú v EÚ legalizovaná. Jednotlivé krajiny sa následne líšia v preferencii konkrétnych foriem. Severské krajiny zvyčajne uprednostňujú kombinácia viacerých typov sladidiel v malých dávkach, ako je napr. Aspartám + acesulfam-k, a naopak napr. Postoj k Sukralóza je veľmi rezervovaný, pretože nie je stále preukázané, že sa rozkladá v životnom prostredí a navyše je na trhu veľmi krátku dobu. V rámci východnej európy je naopak sukralóza preferovaná atď.

Upozornenie: skladujte v chlade a suchu.


Výživové údaje:
Počet dávok v balení: 27 x 72 g
100 g
72 g *
Energetická hodnota
1600 kJ / 370 kcal
1150 kJ / 270 kcal
tuky
0 g
0 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny
0 g
0 g
sacharidy
91,7 g
66 g
Z toho cukry
0 g
0 g
Z toho škrob
91,0 g
65,5 g
bielkoviny
0,1 g
0 g
soľ
0 g
0 g
1 porcia zodpovedá 72 g. Balenie obsahuje 27 porcií.

Zloženie: Škrob - patentovaná forma Vitargo ®

Sacharidový nápoj v prášku.

Dodatočné parametre

Kategória: Fitness doplnky
Hmotnosť: 2.441 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: