Je tu BRAIN SALE! Zľavy až 45%⁠ ! Nakupujte ZDE

Zinzino BalanceOil 1300 mg EPA / 700 mg DHA, 300ml, Pomeranč, citron, máta

Kód: 98136
Akcia Imunita
Značka: Zinzino
€49,06 –22 %
ae75fd6d42b7a1844fad3ea1ef83
€49,06 –22 % €38,14
Skladom

BalanceOil je vysoko kvalitná zmes rybieho oleja, bohatá na omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA), zmiešaná so špeciálne vybraným extra panenským olivovým olejom s vysokým obsahom polyfenolov. BalanceOil udržuje hladiny EPA + DHA a upravuje rovnováhu pomeru kyselín omega-6: omega-3 vo vašom tele.

 • bez rybie pachute
 • podporuje správnu funkciu mozgu
 • podporuje imunitný systém
 • upravuje rovnováhu pomeru kyselín omega-3: omega-6 vo vašom tele

Detailné informácie

Podrobný popis

Zinzino - BalanceOil 300 ml - Príchuť pomaranč, citrón, mäta

BalanceOil je kvalitná zmes rybieho oleja spolu s polyfenoly olivového oleja a vitamínu D3, ktorý chráni bunky pred oxidáciou. Dohromady táto zmes dokáže upraviť pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín vo vašom tele.

Odporúčame: prečítajte si náš článok o pomere omega-3/ omega-6 mastných kyselín! 

Hlavné výhody užívania BalanceOil

 • prirodzená funkcia mozgu
 • dobrý pre zdravie srdca
 • podporuje imunitný systém
 • zvyšuje množstvo EPA a DHA v tele bezpečným a efektívnym spôsobom
 • pomáha upraviť rovnováhu pomeru omega-6: omega-3
 • zvyšuje hladiny polyfenolu vo vašom tele a chránia lipidy v krvi pred oxidačným stresom
 • podporuje zrak, normálny krvný tlak, zdravý vývoj kostí, fungovanie svalov, zdravý vývoj zubov, delenie buniek

 

Prečo užívať BalanceOil a v čom je výnimočný?

Extra panenský olivový olej

BalanceOil používa olivy španielske odrody Picual, ketré boli zvolené pre svoje bohatstvo kyseliny omega-9 a veľmi vysoký obsah antioxidantov. Olivy sú zbierané ručne, následne sa oddeľujú iba plody, ktoré sú za studena lisované. Výsledkom je extra panenský olivový olej bohatý na kyseliny omega-9 (kyseliny olejovej) a na vysoký obsah antioxidantov zvaný polyfenoly. Práve polyfenoly chránia BalanceOil pred oxidáciou nielen vo fľaštičke, ale hlavne vo vašom tele.


vitamín D3

V BalanceOil sa nachádza prírodný vitamín D3 (cholekalciferol) vyrábaný z lanolínu (
prirodzene vznikajúce tuk, ktorý môžeme nájsť v ovčej vlne).
Vitamín D3 sa vyrába z lanolínu rozpustením prekurzora na vitamín D3. Potom je chemicky upravený a aktivovaný pôsobením ultrafialového (UV) žiarenia. Tento chemický proces je porovnateľný s tým, ku ktorému dochádza pri produkcii vitamínu D3 v ľudskej koži.


rybí olej

Rybie oleje, ktoré BalanceOil využíva pochádza z celých a nespracovaných rýb. Jedná sa predovšetkým o oleja z krátko žijúcich, drobných pelagických rýb ako sú sardinky, ančovičky a makrely. Olej ďalej prechádza rafinačným procesom, pri ktorom sú odstránené látky znečisťujúce životné prostredie. Tieto oleje používané majú prísnu špecifikáciu pre EPA a DHA a ich certifikácia dokladá nulový obsah ťažkých kovov a iných toxínov.


prírodné tokoferoly

Zmiešané tokoferoly sú antioxidanty bežne používané v potravinových doplnkoch. Používané prírodné tokoferoly sú vyrábané z destilátov vysoko rafinovaného oleja zo sójových bôbov pestovaných bez genetických zásahov, a pretože tieto destiláty prechádzajú ďalšie rafináciou, neobsahujú žiadne sójové proteíny. To znamená, že nie sú prítomné žiadne alergény. Typická skladba je: alfa-, beta-, gama a delta-tokoferoly.


Synegrie rybieho a olivového oleja

Moderné spracovaná strava obsahuje nadmerné množstvo omega-6 mastných kyselín a nedostatok omega-3 mastných kyselín.
Vedci vytvorili BalanceOil tak, aby skombinovali omega-3 s presným množstvom správnych polyfenolov z olivového oleja. Dohromady vytvára synergickú kombináciu, ktorá prináša úžasné výsledky.

Normálne je omega-3 chránená len vitamínom E proti oxidácii vo fľaštičke, ale problém je, že väčšinou oxiduje až po konzumácii v tele.
Zinzino používa aj vitamín E proti oxidácii, ale aby skutočne chránili olej pred oxidáciou, pridali dosložení extra panenský vysoko polyfenolový olivový olej. Táto kombinácia chráni pred oxidáciou nielen vo fľaštičke, ale aj v našom tele.


Dôraz na kvalitu

Zinzino schvaľujeiba dodávateľov surovín a výrobcu hotových výrobkov, ktorí pracujú v súlade s pravidlami stanovenými v systéme zabezpečenia kvality. Čo znamená, že dodávatelia musia doložiť, že spĺňajú určité kvality azabezpečiť, aby sa služby, ktoré poskytujú, riadili klasifikáciami, ako sú certifikácia GMP a ISO.

Pre spoločnosť Zinzino vyrába rybí olej spoločnosť LYSI, ktorámá certifikovaný systém kvality, spĺňa požiadavky normy ISO 9001, GMP / API a BRC Global štandard (globálny štandard) pre bezpečnosť potravín.Spoločnosť LYSI je tiež členom Friends of the Sea (Priatelia mora) pre udržateľný rybolov.


Rovnováha do 120 dní

Ako už bolo spomenuté v dnešnej dobe strava obsahuje nadmerné množstvo omega-6 a nedostatok omega-3. Pomer medzi týmito mastnými kyselinami by mal byť 3: 1 (Omega-6: Omega-3).

Zinzino má certifikované laboratóriá, v ktorých za rok 2019
analyzovali viac ako 270 000 testov, čím sa stali najväčšou databázou na svete. Z tejto analýzy vyplynulo, že priemerný pomer omega-6: omega-3 u ľudí, ktorí neužívali doplnok omega-3, bol 12: 1 pre Európu a 23: 1 pre USA.Po užívaní BalanceOil počas 120 dní sa priemerný pomer dostal pod 5: 1 a v mnohých prípadoch pod 3: 1.

Prečo zrovna 120 dní?
Než sa všetky červené krvinky "obnoví", trvá to približne 120 dní. Pretože sa test meria vo všetkej krvi, svoj najviac vypovedajúce výsledok uvidíte najskôr po uplynutí tohto obdobia. Pamätajte si, že pre udržiavanie rovnováhy musíte dodržiavať dennej dávky oleja. Ak olej prestanete užívať, trvá strata rovnováhy ďalších 120 dní. Bunky v tele sa obnovujú každý deň v závislosti na tom, či hovoríme o kožu, imunitnom systéme a ďalších typoch buniek. Zachovanie rovnováhy vyžaduje jednu dennú dávku oleja.

 

 

Prečo je dôležité udržiavať normálny pomer mastných kyselín Omega-6 a Omega-3?

Nerovnováha omega mastných kyselín spôsobuje zdravotné problémy. Omega-6 a omega-3 mastné kyseliny sú prekurzory signálnych molekúl (eikosanoidov) v tele podobné hormónom.

Eikosanoidy odvodené od Omega-6 mastných kyselín sú prozápalové a prispievajú k chronickým zápalom.
Signálna molekuly odvodené od Omega-3 mastných kyselín majú nižšiu zápalový potenciál, niektoré sú dokonca protizápalové.

Tieto eikosanoidy sa v mnohých ohľadoch navzájom dopĺňajú, a preto je dôležité udržiavať medzi nimi rovnováhu.
Správny pomer Omega-6 a Omega-3 mastných kyselín má zásadný význam na správnu rovnováhu eikosanoidov, zatiaľ čo nadbytok Omega-6 mastných kyselín oproti Omega-3 mastným kyselinám prispieva k chronickým zápalom.

Všeobecné odporúčanie znie, aby pomer mastných kyselín Omega-6: Omega-3 v strave bol nižší ako 5: 1.

 

Ako zistím či mám správny pomer mastných kyselín Omega-6 a Omega-3?

Pomer mastných kyselín môžete jednoducho zistiť pomocou Zinzino testu, ktorý slúži na zistenie obsahu mastných kyselín v krvi, čo odráža profil mastných kyselín vo vašej každodennej strave.

Z profilu mastných kyselín sa vypočíta hladina mastných kyselín Omega-3 a pomer mastných kyselín Omega-6: Omega-3.
Ak máte vyváženú stravu, bude pomer Omega-6: Omega-3 mastných kyselín nižší ako 5: 1, ideálne nižší ako 3: 1.

 

zloženie

Rybí olej (z ančovičiek, makrel, sardiniek), olivový olej lisovaný za studena, zmiešané tokoferoly (antioxidanty), prírodné pomarančovo-citrónovo mentolová príchuť, vitamín D3 (cholekalciferol)

Nutričná hodnota a obsah v: 7.5 ml 12 ml
rybí tuk 4142 mg 6627 mg
Mastné kyseliny omega-3 1549 mg 2478 mg
z toho EPA 802 mg 1283 mg
z toho DHA 427 mg 683 mg
olivový olej 2557 mg 4092 mg
z toho kyselina olejová (omega-9) 1918 mg 3069 mg
z toho polyfenoly 2.2 mg 3,5 mg
Vitamín D 3 12.6 ug (250% of RV *) 20 ug (400% of RV *)

*% Of reference value


Odporúčané dávkovanie

0,15 ml prípravku BalanceOil na 1 kg telesnej hmotnosti. Dávkovanie prispôsobte telesnej hmotnosti.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

napríklad:
Dospelí s hmotnosťou 50 kg: 7,5 ml denne.
Dospelí s hmotnosťou 80 kg: 12 ml denne.


skladovanie

Neotvorené fľaše skladujte na tmavom suchom mieste pri izbovej teplote alebo v chladničke. Otvorené fľaše skladujte v chladničke a spotrebujte do 45 dní. Pri teplote nižšej ako 4 ° C sa olej môže v dôsledku tuhnutia olivového oleja zakaliť. Pri izbovej teplote zákal zmizne.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky stravy
Hmotnosť: 0.4 kg
Obsah: 300ml
Země původu: Švédsko
Obsah balení:: 300 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: