NOVINKA: BrainMax Astaxanthin! Viac: ZDE

Najčastejšie otázky k produktom

Tráviace enzýmy a probiotiká

Aký je rozdiel medzi probiotikami a tráviacimi enzýmami?

Probiotiká sú živé zdraviu prospešné baktérie, ktoré sú kľúčové pre zdravie celého tráviaceho systému. Vytvárajú symbiózu a zdravie tráviaceho systému sa odvíja od toho, ak je mikrobióm (súbor prospešných a škodlivých baktérií) v rovnováhe. Nachádza sa v mnohých potravinách, ale bohužiaľ nie vždy to stačí. Najmä pri chronických problémoch alebo po užívaní antibiotík. V týchto prípade je nutné probiotiká suplementovať. Tráviace enzýmy sú molekuly, ktoré nám pomáhajú správne rozkladať potravu, aby sa v žalúdku nezdržala dlhšie ako je nutné. Pri nedostatočnej funkcií vlastných tráviacich enzýmov sa môžete stretnúť s bolesťami žalúdka, pálením záhy alebo refluxom.

Je možné kombinovať tráviace enzýmy a probiotiká? A kedy ich užívať?

Áno, je možné. Tráviace enzýmy odporúčame užívať pred jedlom a probiotiká po jedle. Ak súčasne užívate antibiotiká, odporúčame užívať probiotiká aspoň so 4 hodinovým rozostupom.

Neznehodnotia sa probiotiká v čase prepravy zásielky?

V chladnejšom počasí jesene, zimy a skorej jari sú probiotiká stabilné. V lete zasielame probiotiká spolu s chladiacou doštičkou, aby nedošlo k ich znehodnoteniu.


Vitamíny

Aký je rozdiel medzi klasickým vitamínom C a lipozomálnou formou?

Jednoducho povedané vstrebateľnosť. Lipozomálna forma je unikátna tým, že celý vitamín "zabalí" do fosfolipidového obalu. Fosfolipid je bežná súčasť našich buniek. V tomto obale bezpečne dopraví vitamín C tam, kam patrí. Prijaté fosfolipidy organizmus ďalej využije. Vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C je až 93%, oproti klasickému, ktorý má vstrebateľnosť okolo 10%.

Prečo sa pri výrobe vitamínu D3 nepoužívá lipozomálna forma?

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, takže ak je používaný po jedle, nie je so vstrebateľnosťou problém. Rozdiel medzi klasickým vitamínom D a lipozomálnym je v jednotkách percent v prospech toho lipozomálneho. Cena produktu by tak bola vyššia s minimálnym rozdielom vo vstrebateľnosti.

Ako je to s dávkovaním vitamínu D3?

Podľa legislatívy je odporúčaná denná dávka 600 IU. Avšak štúdie poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Podľa štúdie by dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne.

Prečo je vitamín D3 spolu s K2?

Vitamín D3 spolu s K2 pôsobí synergicky. Vitamín K2 zabraňuje kalcifikácii ciev (zvápenateniu ciev) a okrem toho pomáha transportovať vápnik tam kde patrí, tzn. do kostného tkaniva, zubov a pod. Avšak vitamín K2 môže byť pre niektoré osoby zo zdravotných dôvodov zakázaný. Preto sme vytvorili variant vitamínu D3 aj bez K2.


Horčíky

Aký je rozdiel medzi jednotlivými formami horčíku?

Medzi najlepšie formy horčíka patrí magnézium bisglycinát, magnézium malate a magnézium L-treonát. Všetko to sú skvelo vstrebateľné formy, ale každá forma sa lepšie hodí k niečomu inému. V prípade, že potrebujete doplniť hladinu horčíka v tele, je ideálna forma bisglycinát, ktorú nájdete pod názvom Performance Magnesium. Táto forma je vhodná, ak trpíte kŕčmi, svalovými zášklbmi, tikami alebo ste fyzicky aktívni. Užíva sa v popoludňajších hodinách, po tréningu alebo inej fyzickej aktivite.


Druhá forma Magnesium malate je energizující forma hořčíku, která je doplněna o kyselinu jablečnou. Spolu tak vytváří kombo  podporující tvorbu energie v buňkách (ATP). Užívá se ráno a je vhodná pro ty, kteří potřebují po ránu dodat energii. Na e-shopu jej najdete pod názvem Energy Magnesium. 


Medzi pomerne nové formy magnézia patrí L-treonát a jedná sa o jedinú formu horčíka, ktorá sa dostáva cez hematoencefalickú bariéru priamo do mozgu, kde pôsobí upokojenie a podporuje lepší spánok. Túto formu nájdete na e-shope pod názvom Sleep magnesium a je vhodná pre tých, ktorých trápi stres alebo úzkosti, pre osoby, ktoré chcú posilniť kognitívne funkcie počas dňa, alebo podporiť lepší spánok. Najčastejšie sa užíva večer, kedy uľaví od stresu a pôsobí upokojenie. Možno ho užívať aj ráno, pokiaľ potrebujete vyladiť sústredenie počas dňa.

Môžem jednotlivé formy horčíku počas dňa kombinovať?

Určite áno. Horčík patrí medzi minerál, ktorý sa podieľa na viac ako 300 biologických reakciách. Napriek tomu, že sa jedná o nenahraditeľný minerál pre všetky telesné systémy, zároveň patrí v populácii medzi najviac deficitný minerál. Všetky tri formy preto môžete kombinovať a užívať podľa dávkovania, ktoré je u jednotlivých horčíkov uvedené.


CéBéDé

Sú Cébédé kvapky určené len pre arómaterapiu?

Podľa českej legislatívy sú Cébédé a Cébédé kvapky určené iba za účelom arómaterapie, iné užívanie je na osobnom zvážení.

Ako sa líšia jednotlivé Cébédé a Cébégé kvapky?

Vyberať by ste mali podľa toho, na čo sú jednotlivé kvapky viac určené. Kvapky sa líšia pomerom terpénov, ktoré obsahujú a preto sú každé kvapky vhodnejšie na trošku iný účel. Pre ľahšiu orientáciu medzi kvapkami sme volili názvy ako Day, Night alebo Relax.


NAC a Glutathion

Aký je rozdiel medzi NAC a Glutathionom?

NAC alebo N-Acetylcystein je prekurzor glutathionu. To znamená, že NAC si telo premení na Glutathion. Glutathion telu uľahčuje prácu a vynecháva z procesu túto premenu.

Kedy uprednostniť glutathion pred NAC?

Glutathion je odporúčaný starším osobám, alebo pre tie, ktoré trápia akútne problémy, ktoré treba ihneď riešiť. Ako prevencia pre mladšie osoby a osoby v strednom veku odporúčame skôr NAC.


Ďalšie otázky

Podľa čoho vyberať okuliare s blokáciou modrého svetla?

Okuliare je dobré vyberať podľa toho, v ktorú dennú dobu ich chcete používať. Okuliare s blokáciou 80% a vyššie sú určené výhradne na večerné používanie, pretože pomáhajú blokovať všadeprítomné modré svetlo, ktoré bráni produkcii melatonínu v mozgu. Tým, že modré svetlo blokujeme, začne produkcia melatonínu a tým docielime lepšie, rýchlejšie zaspávanie a tiež kvalitnejší a hlbší spánok. Okuliare s 20-40% blokáciou sú určené predovšetkým ako ochrana zraku pred pôsobením modrého svetla, ktorému sme často v práci vystavovaní niekoľko hodín.

Aký je rozdiel medzi produktami Testoboss a Testamento a môžem ich užívať dohromady?

Testamento bolo vytvorené s ohľadom na optimalizáciu hormonálneho systému ako u mužov, tak aj u žien. Jedná sa o komplex prírodných látok, ktoré dohromady pozitívne ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu a produkt je určený pre všetkých, ktorých trápia príznaky hormonálnej nerovnováhy. Testoboss je produkt vytvorený pre mužov, do ktorého zloženia sú vybrané byliny, ktoré majú afrodiziakálne vlastnosti, podporujú plodnosť, potenciu, zdravie pohlavných orgánov a libido. Oba produkty je možné užívať dohromady.

Aký je rozdiel medzi NMN a NAD+?

NAD+ je veľmi dôležitá molekula, ktorá okrem produkcie energie sa tiež podieľa na ďalších procesoch ako je oprava DNA alebo ako prevencia neurodegeneratívnych chorôb. Avšak NAD+ je príliš veľká molekula na to, aby vstúpila do bunky. Preto sa najskôr musí premeniť na NMN. Akonáhle sa NMN dostane do bunky, premení sa na NAD+. NMN je biologicky dostupnejší, čo znamená, že ho telo môže ľahko spracovať na vlastné NAD+. Užívanie prekurzora, ako je NMN, je najjednoduchší a najlepší spôsob, ako zvýšiť hladinu NAD+.

Prečo je u produktu napísané, že užívanie je nutné konzultovať s lekárom?

Nejedná sa o nič výnimočné. U doplnkov stravy je tento popis nariadený legislatívou a preto sa musí uvádzať pri všetkých produktoch.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie