Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ
58 položiek celkom
SynerbioDaily60cps Viridian 2
Tip Imunita
€23,85
23069
Hore
Ďalšie produkty

Probiotiká sú živé baktérie, ktoré pomáhajú udržať zdravú črevnú mikroflóru. Okrem toho majú vplyv na celý imunitný systém. Dostatočná prítomnosť probiotík v tele je nevyhnutná pre správne fungovanie čriev a pomáha predchádzať zá***lovým procesom v čreve.

Naše črevá sú osídlené miliardami baktérií a mikroorganizmov, ktoré majú pre naše zdravie nenahraditeľný význam. Predstavte si mikrobióm ako rôznorodú komunitu organizmov, ktoré kooperujú, aby udržali telo zdravé. Medzi baktériami musí panovať rovnováha. Pokiaľ dôjde k nerovnováhe (dysbióze), býva to často vykúpené znížením imunitných funkcií, poruchami trávenia, nedostatočnou absorpciou živín, autoimunitnými ochoreniami, chronickou únavou alebo poklesom energie. Probiotické baktérie pomáhajú udržiavať črevá zdravé tým, že bránia rastu škodlivých baktérií a posilňujú črevnú bariéru po narušení chorôb alebo lieky.

Probiotiká nájdeme vo fermentovanej zelenine (kyslá kapusta, uhorky, kimchi) alebo v kyslých mliečnych produktoch (kefír), ale je možné ich tiež užívať ako doplnky stravy.