93 položiek celkom
epsomska sul v2
€8,15 –35 %
€5,25
23217
koloidni stribro sprej 200 ml
Tip
€4,45
70170
koloidni stribro sprej 25 ml
Tip
€2,40
70173
3v1 pansky krem JPG
€10,20
41937
shower cream almond JPG
€10,20
41940
nnmm
€9,80
1048
ustni voda 500 ml
Tip
€9,40
70171
levandulova koupel
€1,60
5024
WellMax Dámska sada starostlivosti o telo
€20,40 –9 %
€18,40
42672
SOS papier 14228
siddhalepa Visaka mýdlo 75 g
€2,65
3025
Wellmax Darčeková sada pre muža
€34,75 –10 %
€31,15
42441
WellMax Darčeková sada pre ženy
€47 –12 %
€41
42702
WellMax Rodinná sada
€28,60 –11 %
WellMax Rodinná sada
Skladom (>5 ks)
€25,40
42693
Hore
Ďalšie produkty

Produkty telovej kozmetiky, ktorú na seba denne nanášame, môže negatívne ovplyvniť naše zdravie. Konvenčná kozmetika môže často pokožku nadmerne vysušovať a koktail chemických látok môže narušiť hormonálnu rovnováhu. Prírodná kozmetika je postavená na bylinách a rastlinách v bio kvalite, ktoré stoja za jej pozitívnym efektom na pokožku, vlasy a zdravie. Názov antiestrogénna kozmetika je odvodený od čistoty produktov a pozitívnym vplyvom na naše zdravie.

Čomu sa v kozmetike vyhnúť?

Koža je najväčším orgánom tela a je tiež bariérou medzi vonkajším prostredím a našimi orgánmi. Pokožka je vystavená celému radu vplyvov a do krvného riečišťa absorbuje až 60% látok, v závislosti od ich vstrebateľnosti a veľkosti. Výberom kozmetických produktov, ktoré denne používame môžeme teda celkom radikálne ovplyvniť toxickú záťaž. Pokiaľ nechcete po večeroch študovať zloženie toxicity kozmetických produktov, potom by pre vás mala byť certifikovaná prírodná kozmetika niečo ako garancia nízkej až nulovej toxicity.

Zakaždým, keď sa umyjete sprchovacím gélom, nastriekate luxusným francúzskym parfumom, natrite telovým mliekom alebo použijete dezodorant, dostávate do svojho tela cez pokožku priamo do krvi (bez toho, aby išli cez pečeň, kde by mohli byť deaktivované) veľkú dávku toxínov, ktoré v ľudskom tele narúšajú hormóny a spôsobujú rakovinu. Kde sa tam vzali a prečo sa o nich nehovorí?

V tejto kategórii nájdete iba produkty, ktoré neobsahujú látky, ktoré by narúšali našu hormonálnu rovnováhu (endokrinné disruptory). Tieto látky nazývané xenoestrogény (syntetické estrogény) svojím pôsobením napodobňujú estrogény a ovplyvňujú receptory pre estrogény. Týmto pôsobením môžu u žien aj mužov spôsobiť estrogénovú dominanciu. Typickými predstaviteľmi xenoestrogénov sú napr. parabény, ftaláty či triklosan.

Antiestrogénna kozmetika neobsahuje toxíny a syntetické estrogénové substancie (xenoestrogény) z bežnej kozmetiky, ktoré by mohli narušovať vašu hormonálnu rovnováhu a mať tak negatívny dopad na vaše zdravie. Prírodná kozmetika nie je šetrná len k nášmu zdraviu, ale aj planéte.

Prečo používať prírodnú kozmetiku?

  • Šetrná k pokožke a vlasom - hlavní plus prírodnej kozmetiky je zloženie, ktoré obsahuje vitamíny, rastlinné oleje a hydratačné zložky, to všetko na prírodnej báze, preto je šetrná nielen k vlasom, ale aj pokožke.
  • Produkty neobsahujú žiadne syntetické látky - v certifikovanej prírodnej kozmetike nenájdete konzervačné a synteticky vyrobené látky, farbivá, silikóny ani iné ropné zložky. Všetky produkty, ktoré podliehajú kritériám na získanie certifikátov sa zaväzujú na použitie len prírodných látok.
  • Dlhodobé používanie nemá negatívny dopad na zdravie 
  • Istota zloženia aj pôvodu - prírodná kozmetika obsahuje oproti konvenčnej kozmetike len pár zložiek a vďaka tomu naozaj viete, čo používate. Nezaťažuje životné prostredie.
  • Nie je testovaná na zvieratách - výroba prírodnej kozmetiky nevyžaduje testovanie na zvieratách ako je to u konvenčných kozmetických produktov.
  • Bezpečná pre vodný ekosystém - v prírodnej kozmetike sa nevyskytujú toxické chemikálie, ktoré by mohli ohroziť vodné živočíchy. Toxické látky totiž narúšajú endokrinný systém rýb. Tie, u ktorých nedôjde k intoxikácii ihneď sa však ďalej nemôžu rozmnožovať, a tým predstavujú aj riziko pre väčších predátorov.
  • Lepšie účinky -  vďaka kvalite používaných surovín a veľkému množstvu výživných látok sú, predovšetkým z dlhodobého časového horizontu, účinky prírodnej kozmetiky podstatne väčšie.
  • Univerzálne použitie - prírodná kozmetika je vhodná pre každého, vrátane ľudí, ktorí majú problematickú pleť a samozrejme aj pre citlivú pokožku detí.