NOVINKA! Sada Yuna - kompletná starostlivosť o zdravie každej ženy! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU
46 položiek celkom
C SHOT
Novinka Tip
€32,80
42291
Skin Complex
Novinka Tip
€63,60 –10 %
€57,10
6452/1172
dozabrainmax3
€28,70
3
testamento sklo jpg
€28,70
3416
Hore
Ďalšie produkty

Naša hormonálna rovnováha je veľmi krehký mechanizmus, ktorý denne čelí atakom toxínov a stresu, ktoré môžu vychýliť hormóny (testosterón, estrogén, progesterón) do nerovnováhy, čo môže viesť k mnohým negatívnym dopadom na naše zdravie, ako je neplodnosť, získanie odolného tukového tkaniva, normálnej funkcie štítnej žľazy, gynekomastie, migrény, zmeny správania.

Hormóny sú jednými zo sprostredkovateľov bunkovej signalizácie – komunikácia buniek a prenosu potrebnej informácie. Síce nejde o tých najrýchlejších sprostredkovateľov (ako sú napríklad nervové vzruchy), aj tak ale do značnej miery rozhodujú o fungovaní nášho metabolizmu, plodnosti a rozmnožovaní a ďalších telesných pochodoch. V ľudskom tele ich nájdete niekoľko desiatok, jedná sa o látky bielkovinovej alebo tukovej povahy, ktoré často zasahujú do viacerých systémov a ich funkcia tak nie je úzko zameraná.

Zto, že sa necítime dobre, sme tuční a nezdraví môžu do istej miery estrogény. Za celú dobu našej ľudskej existencie nebol človek vystavený takým estrogénovým dávkam ako dnes. Xenoestrogény môžu byť v jedle aj v predmetoch dennej potreby (kozmetika, drogéria). Tieto látky v tele narúšajú našu hormonálnu rovnováhum, že svojimi biologickými účinkami napodobňujú pohlavné hormóny estrogény. V tejto kategórii nájdete produkty vhodné na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy. Na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy je tiež vhodné prejsť na prírodnú kozmetiku a eko drogériu.

Prečítajte si aj článok na blogu o tom, ako mať hormóny v rovnováhe.