Hormonálna rovnováha

Naša hormonálna rovnováha je veľmi krehký mechanizmus, ktorý denne čelí atakom toxínov a stresu, ktoré môžu vychýliť hormóny (test0sterón, estrogén, progesterón) do nerovnováhy, čo môže viesť k sérii negatívnych dopadov na naše zdravie, ako je neplodnosť, získanie odolného tukového tkaniva, narušenie normálnej funkcie štítnej žľazy, gynekomastia, migrény, zmeny správania.

Najpredávanejšie

57 položiek celkom
testoboss brainmax jpg eshop
€31,55
999986
testamento sklo jpg
€27,60
3416
dagger upraveny
€27,60
3
shilajit
BrainMax Shilajit, 15 g
Skladom (>5 ks)
€50,95
45525
Vitamin D3 brainmax 120 kapsli jpg eshop
Tip Imunita
€11,80
98310
bulharsky tribulus terrestris
€23,65
1861
1319 swansn ashwagandha
€6,55
23556
MACA Tinktura BrainMax Pure JPG ESHOP
€12,95
6452/1354
Hore
Ďalšie produkty

Naša hormonálna rovnováha je veľmi krehký mechanizmus, ktorý denne čelí atakom toxínov a stresu, ktoré môžu vychýliť hormóny (testosterón, estrogén, progesterón) do nerovnováhy, čo môže viesť k mnohým negatívnym dopadom na naše zdravie, ako je neplodnosť, získanie odolného tukového tkaniva, normálnej funkcie štítnej žľazy, gynekomastie, migrény, zmeny správania.

Hormóny sú jednými zo sprostredkovateľov bunkovej signalizácie – komunikácia buniek a prenosu potrebnej informácie. Síce nejde o tých najrýchlejších sprostredkovateľov (ako sú napríklad nervové vzruchy), aj tak ale do značnej miery rozhodujú o fungovaní nášho metabolizmu, plodnosti a rozmnožovaní a ďalších telesných pochodoch. V ľudskom tele ich nájdete niekoľko desiatok, jedná sa o látky bielkovinovej alebo tukovej povahy, ktoré často zasahujú do viacerých systémov a ich funkcia tak nie je úzko zameraná.

Zto, že sa necítime dobre, sme tuční a nezdraví môžu do istej miery estrogény. Za celú dobu našej ľudskej existencie nebol človek vystavený takým estrogénovým dávkam ako dnes. Xenoestrogény môžu byť v jedle aj v predmetoch dennej potreby (kozmetika, drogéria). Tieto látky v tele narúšajú našu hormonálnu rovnováhum, že svojimi biologickými účinkami napodobňujú pohlavné hormóny estrogény. V tejto kategórii nájdete produkty vhodné na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy. Na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy je tiež vhodné prejsť na prírodnú kozmetiku a eko drogériu.

Prečítajte si aj článok na blogu o tom, ako mať hormóny v rovnováhe.