NOVINKA! Sada Yuna - kompletná starostlivosť o zdravie každej ženy! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU

Terapia červeným svetlom

Najpredávanejšie

15 položiek celkom

Rovnako ako rastliny používajú chlorofyl na premenu slnečného žiarenia na energiu, môžu vysoko intenzívne svetelné diódy (LED) využívajúce špecifické a overené vlnové dĺžky svetla vyvolať prirodzený biostimulačný účinok v ľudskom tkanive.

Terapiu červeným svetlom využívajú atléti, biohackeri a osobnosti po celom svete. Vďaka neuveriteľnej sile červeného a blízkeho infračerveného svetla tak maximalizujú svoju regeneráciu, mitochondriálne zdravie, zdravie kože, tkanív a ďalších telesných systémov. Terapia červeným svetlom sa stáva číslom jedna pre tých, ktorí chcú to najlepšie a určuje budúci trend ako vo svete športu, tak vo svete krásy.

Na akom princípe funguje terapie červeným svetlom?

Rovnako ako jedlo a spánok je svetlo absolútne nevyhnutné pre naše zdravie. Svetelná terapia je používaná ako liečebný prostriedok už viac ako 3 500 rokov. Renesanciu svetelnej terapie naštartovala NASA, ktorá svetelnú terapiu (low-level-laser/light therapy - LLLT) začala využívať v 90-tych rokoch pre posádky vesmírnych letov ako nástroj na zamedzenie straty kostnej hmoty a svalov. A tiež ako prostriedok na podporu pestovania rastlín.

Terapia červeným svetlom využíva LED (svetelné diódy), ktoré produkujú svetlo s vlnovými dĺžkami, ktoré podporujú bunkový rast a sú vhodné ako efektívna pomoc k celému radu problémov od pokožky, cez pohybový aparát, alebo tvorbu kolagénu.

Napríklad červené svetlo (RED) o vlnových dĺžkach 620-700 nm je účinné pri prvotných známkach starnutia ako sú vrásky, pretože zvyšuje celkovú pružnosť pokožky, urýchľuje hojenie, pomáha s hojením jaziev a strií. Blízke infračervené svetlo (NIR) o vlnovej dĺžke 700-1000 nm potom pomáha pri regenerácii svalov, šliach a tiež dôležité pre zdravie našich mitochondrií - bunkových elektrární.