NOVINKA! Sada Yuna - kompletná starostlivosť o zdravie každej ženy! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU
26 položiek celkom
zimní vánek 40518
Hore
Ďalšie produkty

Objavte čarovnú moc bylín. Buďte pánom svojho zdravia a vitality. Tajomstvo tohto umenia sa nenachádza ďalej než na dne šálky s bylinným čajom. Lístky čajovníka v ňom síce nenájdete, zato celú paletu bylín plnú chutí ozdravenej sily. Nepotrebujete čarovnú formulu, stačí iba voda, správna teplota a štipka trpezlivosti. Vyberte tú pravú bylinu podľa toto, čo si žiada vaše telo. Zvyšok už nechajte na nej.

Byliny ako základ prírody

Bylinky a bylinné zmesi tvoria základ všetkých liečebných systémov, ktoré na svete existujú po stáročia. Bylinky sa pre svoje liečivé vlastnosti používali už od staroveku, väčšinou sa koncentrovali do čajov a tinktúr. Ale skutočná sila byliniek spočíva v ich bohatstve ochranných polyfenolov – rastlinných zlúčenín so silnými antioxidačnými a protizá***lovými účinkami.

Bylinky majú pomerne hlbokú tradíciu nielen v Európe, ale po celom svete. Najbohatšiu tradíciu čo sa bylín týka má zrejme Ajurvéda. Ajurvédska medicína je holistický prístup k zdraviu, kedy sa za pomoci rastlín pomáha fyzickému zdraviu a vedomému prístupu k zdraviu a životu. Súčasťou je samozrejme aj cvičenie a celkovú zmenu životného štýlu.

Bylinné čaje sú založené a na jednej alebo viacerých bylín. Medzi najznámejšie byliny, ktoré sú populárne po celom svete a tvoria základ bylinných zmesí patrí napríklad harmanček, žihľava, kurkuma, levanduľa alebo ibištek.