63 položiek celkom
omega vizual jpg 38508
performance greens
€28,70
99990
GLYCIN BrainMax PNG
€20,45 –10 %
BrainMax Glycín, 500 g
Skladom (>5 ks)
€18,40
35892
pureresveratrol20g1
€24,55
32967
PurePterostilbene1
€30,75
99206
0018d095 6bf3 4b24 b55c 1e6440e8c27c
€3,65
40371
7224 rosita extra virgin cod liver oil liquid extra panensky olej z trescich jater 150 ml 1
€47,15
46436
Hore
Ďalšie produkty

Naše telo je schopné vylučovať toxíny z tela rôznymi spôsobmi. Hlavnými orgánmi detoxikačného systému v našom tele sú pečeň a obličky, potom črevo, pľúca či koža. V tejto sekcii môžete nájsť všetko, čo telu pomáha efektívne detoxikovať odpadové látky von z tela.

Čo je detoxikácia a ako poznáte, že si ju telo žiada?

Čo by nás na téme detoxikácie malo zaujímať, je hlavne odvádzanie toxínov z nášho tela, ktorými sme denne vystavovaní. Presne to je účelom detoxikácie. Detoxikačný proces je často spomínaný v súvislosti s pôstmi, ktoré sa obvykle týkajú jarného obdobia. Ale čo zvyšok roka? Náš organizmus je toxínom vystavený každý deň, preto by sme mali myslieť na to, ako celý tento detoxikačný proces môžeme podporiť a telu pomôcť.

Medzi najčastejšie prejavy nahromadených toxínov v tele môžete pozorovať únavu až vyčerpanie, plynatosť, problémy so zažívaním, problémy s pleťou, akné, bolesť svalov alebo výkyvy nálad a podráždenosť.

Pečeň je hlavným orgánom metabolizmu, prebieha v nej rozkladanie látok, tvorba bielkovín, cholesterolu, ale predovšetkým tu dochádza k vylučovaniu toxínov z tela. Pokiaľ pečeň nefunguje správne, v krvi môžu kolovať toxíny, hormóny, ktoré už tu nemajú, čo robiť. Ďalším nenahraditeľným orgánom detoxikácie sú obličky, ktoré nonstop filtrujú krv, aby z nej odstránili odpadové látky. Pri detoxikácii je tiež vhodné zamerať sa na črevo.

Ktorým doplnkom dať prednosť?

Pokiaľ chcete pomôcť telu v detoxikačných procesoch, dajte prednosť NAC, alebo N-Acetyl Cysteinu. NAC hrá v ľudskom zdraví niekoľko dôležitých rolí. S jeho pomocou je možné stimulovať hladinu najsilnejšieho antioxidantu v našom tele, glutathionu.

Ak ste milovníkmi bylín. Je hneď niekoľko, ktoré pomáhajú pečeni a obličkám v efektívnej detoxikácii. Z tých najznámejších môžeme menovať žihľavu, kurkumu a látku kurkumín, ktorý má širokospektrálne použitie a jedným z nich je aj účinok proti hromadeniu toxínov v organizme. Tiež môžete použiť pestrec, ktorý obsahuje látku zvanú silymarín. Tá zabraňuje vyčerpaniu glutathionu v pečeni a tým podporuje ich funkciu. Pokiaľ dávate prednosť komplexným produktom, môžete sa pozrieť na náš Performance Greens. Performance Greens je komplexná zmes zelených rastlín na podporu imunity, energie, lepšieho trávenia, činnosti srdca i pečene, podpora krvotvorby a na celkovú detoxikáciu organizmu. Vďaka tomu si na svoje prídu ako športovci, tak aj osoby, ktoré chcú zmierniť pôsobenie životného štýlu na organizmus. Kombinácia zelených potravín a superlátok je kľúč k efektívnej detoxikácii a podpore mikrobiómu. Navyše je zmes obohatená o karlovarskú soľ a extrakty z morských rias, ktorými telu dodáte potrebné elektrolyty.