Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU
11 položiek celkom

Vitamín E nie je len jeden vitamín; je to vlastne skupina zlúčenín rozpustných v tukoch. Existuje osem rôznych druhov vitamínu E, pričom alfa-tokoferol je najbežnejšou formou v tele. V tele sa môže pri nadbytku ukladať v tukových zásobách a pečeni.

Jednou z najpodstatnejších vlastností vitamínu E, sú jeho antioxidačné vlastnosti. Pomáha teda v boji proti voľným radikálom. Vitamínu E by mali mať dostatočné množstvo predovšetkým fajčiari, ktorí sú priamo zasiahnutí pôsobením voľných radikálov (jedna z príčin pôsobenia voľných radikálov) a tabakové výrobky priamo znižujú hladinu tohto vitamínu. Nedostatok vitamínu E sa môže prejaviť stratou svalovej koordinácie a zhoršením zraku a reči. Existujú špecifické situácie, kedy môže dôjsť k nedostatku tohto vitamínu. Môžu byť ohrození ľudia, ktorí majú problémy so vstrebávaním tukov, čo je častý problém tých, ktorí bojujú so zá***lovým ochorením čriev, Crohnovou chorobou, ochorením pečene alebo nedostatočnosťou pankreasu. Tí, ktorým bola diagnostikovaná cystická fibróza alebo ľudia, ktorí podstúpili operáciu bypassu žalúdka.

Vitamín E pomáha optimalizovať cholesterol, regeneruje pokožku, podieľa sa na kvalite vlasov, optimalizuje hormóny, pomáha pri PMS (predmenštruačného syndrómu), podieľa sa na funkciách zraku, môže pomôcť osobám s poklesom kognitívnych vlastností, zlepšuje fyzickú odolnosť a v tehotenstve sa podieľa na vývoji a rastu plodu.