Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU
70 položiek celkom
hydrolyzovany grassfed 400g 41658
GLUTAMIN BrainMax JPG ESHOP
€21,05
36084
kloubni vyziva brainmax JPG ESHOP 40956
collagen complex brainmax JPG ESHOP
€37,90
40959
vizual msm JPG
€21,05 –50 %
€10,50
99308
32817 seagarden pure marine collagen 300 g
€37,90
32817
MSM BrainMax Pure JPG ESHOP
€10,50 –44 %
€5,85
99307
zelezo chelatove b9 kapsle
€10,50
6452/1248
NOW L Methionine, 500mg, 100 rostlinných kapslí
€15,40 –6 %
€14,50
23425
performance protein 2 kg vanilka JPG ESHOP
€79,70
BM05
collagen kakao mct2
€27,35
42075
Hore
Ďalšie produkty

Zdravie našich kostí, kĺbov, väzov je dôležité najmä preto, že nám umožňuje mobilitu a aktívny život bez prekážok. V tele máme 206 kostí a vyše 100 kĺbov. V tejto kategórii nájdete doplnky stravy pre jedincov zameraných na zdravie kostí, kĺbov, šliach.

Funkcie kostí, kĺbov a väzov

Kosti poskytujú telu predovšetkým oporu a slúžia ako ochrana niektorých orgánov. Sú zásobárňou vápnika a miestom, kde je uložená kostná dreň. Kostná dreň uchováva kmeňové bunky, z ktorých sa tvoria všetky typy krviniek, ktoré sú dôležité pre funkciu (nielen) imunitného systému. Kosti sú na povrchu potiahnuté tzv. okosticou. Rovnako ako pre celé telo, tak aj pre kosti je dôležitá výživa s dostatočným príjmom bielkovín a iných látok v podobe mikronutrientov, ako sú vitamín D, K, C a taktiež vápnik, fosfor, zinok a med.

Kĺby medzi sebou spájajú jednotlivé kosti. Sú potiahnuté chrupavkou, v ktorej sa nachádza kĺbová tekutina a kĺbové väzivo, na ktoré sa spájajú jednotlivé svaly. Chrupavka je tvorená kolagénom a ďalšími látkami, ktoré robia spojivové tkanivo pružné a zároveň pevné. Chrupavka nie je prekrvená, a preto nie je vyživovaná prostredníctvom krvi. Je vyživovaná tzv. difúziou, kedy si berie živiny z kĺbového puzdra. Hlavnou funkciou chrupavky je tlmenie nárazov a odpruženie kĺbov.

Ako vybrať tie správne produkty?

Ako kosti a kĺby, tak aj väzy nám umožňujú mobilitu. Ich zdravie je zásadné, pretože s postupujúcim vekom sa opotrebovávajú. S postupujúcim vekom klesá v tele produkcia vlastného kolagénu a taktiež klesá hustota kostí. Uvádza sa, že hustota kostí klesá už po 35. roku veku. Podobne je to s produkciou kolagénu. Preto je dobré obrátiť sa na doplnky, ktoré nášmu telu pomôžu a udržia nás čo najdlhšie aktívne.

Kĺby

Pre zdravie kĺbov sa vyberajte kvalitný kolagén typu I. a II. Samotnú produkciu vlastného kolagénu potom môžete podporiť vitamínom C, ideálne v liposomálnej forme, ktorý nájdete tu. Lepšiu pohyblivosť a zdravie kĺbov tiež podporíte práškom MSM, čo je organická zlúčenina obsahujúca síru. Veľmi obľúbené sú látky chondroitín a glukosamín. A po práve, pretože ide o dôležité súčasti chrupavky. Chondroitín a glukosamín sú považované za chondroprotektívne, čo znamená, že môžu zastaviť bolesť a rozvoj artritídy.

Kosti

Medzi doplnky stravy, ktoré idú ruka v ruke so zdravím kostí, preferujte kvalitný vitamín D3 spolu s K2. Vitamín D3 sa podieľa na hustote kostí a vitamín K2, pretože ten pomáha transportovať vápnik, tam kde patrí – do kostí. V opačnom prípade sa vápnik môže usadzovať v cievach a spôsobiť tzv. kalcifikáciu ciev.

O dôležitosti príjmu vápnika dnes určite všetci vieme, pokiaľ budete tápať, hľadajte medzi produktmi formu citrát (kalcium citrát), pretože sa jedná o najlepšie vstrebateľnú formu vápnika.

Pohybový aparát a terapia červeným svetlom

posledných rokoch je pre zdravie pohybového aparátu veľmi efektívna terapia červeným svetlom. Termín „terapia červeným svetlom“ označuje terapiu, ktorá využíva úzke spektrum svetla (červené a NIR svetlo, ktoré sú súčasťou slnečného svetelného spektra), ktoré pozitívne ovplyvňuje zdravie tela na bunkovej úrovni. Červené svetlo je známe pre svoj pozitívny vplyv nielen na pohybový aparát. Bunky absorbujú červené a blízke infračervené svetlo (600-890 nm) a premieňajú túto svetelnú energiu na chemickú energiu prostredníctvom odozvy bežne známej ako fotobiomodulácia. Pokiaľ chcete pocítiť účinky červeného svetla, pozrite sa na celú ponuku panelov, ktoré máme tu.