Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ

Prírodná kozmetika (antiestrogénna)

Najpredávanejšie

329 položiek celkom
supirivicky
€3,75
4133
Zubní pasta Sumudu 75 g
€3,85
3019
epsomska sul v2
€5,05
23217
p1755619
Akcia
€2,70 –29 %
€1,90
999
deodorantcitrus
Tip
€7,05
9838
ustni voda 500 ml
Tip
€9
70171
zubní pasta mint 23656
detsky sprchovy gel
Akcia
€7,85 –13 %
€6,80
41946
Hore
Ďalšie produkty

Prírodná kozmetika je postavená na bylinách a rastlinách v bio kvalite, ktoré stoja za jej pozitívnym efektom na pokožku, vlasy a zdravie. Názov antiestrogénna kozmetika je odvodený od čistoty produktov a pozitívnym vplyvom na naše zdravie.

Prečo sú parabény v kozmetike?

Kože je najväčším orgánom tela a je tiež bariérou medzi vonkajším prostredím a našimi orgánmi. Pokožka je vystavená celému radu vplyvov a do krvného riečišťa absorbuje až 60% látok, v závislosti od ich vstrebateľnosti a veľkosti. Výberom kozmetických produktov, ktoré denne používame môžeme teda celkom radikálne ovplyvniť toxickú záťaž. Pokiaľ nechcete po večeroch študovať zloženie toxicity kozmetických produktov, potom by pre vás mala byť certifikovaná prírodná kozmetika niečo ako garancia nízkej až nulovej toxicity.

Zakaždým, keď sa umyjete sprchovacím gélom, nastriekate luxusným francúzskym parfémom, natriete telovým mliekom alebo použijete dezodorant, dostávate do svojho tela cez pokožku priamo do krvi (bez toho, aby išli cez pečeň, kde by mohli byť deaktivované) veľkú dávku toxínov, ktoré v ľudskom tele narúšajú hormóny a spôsobujú rakovinu. Kde sa tam vzali a prečo sa o nich nehovorí?

V tejto kategórii nájdete iba produkty, ktoré neobsahujú látky, ktoré by narúšali našu hormonálnu rovnováhu (endokrinné disruptory). Tieto látky nazývané xenoestrogény (syntetické estrogény) svojím pôsobením napodobňujú estrogény a ovplyvňujú receptory pre estrogény. Týmto pôsobením môžu u žien aj mužov spôsobiť estrogénovú dominanciu. Typickými predstaviteľmi xenoestrogénov sú napr. parabény, ftaláty či triklosan.

Parabény (estery p-hydroxybenzoovej kyseliny) sú skupinou široko používaných látok, ktoré sa používajú ako konzervačné činidlá v kozmetike. Nájdete ich všade od šampónov, sprchových gélov a telových mliek, cez zubné pasty a peny na holenie, až po opaľovacie krémy a líčidlá. A preto zakaždým, keď sa umyjete sprchovacím gélom, nastriekate luxusným francúzskym parfémom, natriete telovým mliekom alebo použijete dezodorant, dostávate ich do svojho tela.

Antiestrogénna kozmetika neobsahuje toxíny a syntetické estrogénne substancie (xenoestreogény) z bežnej kozmetiky, ktoré by mohli narušovať vašu hormonálnu rovnováhu a mať tak negatívny dopad na vaše zdravie. Prírodná kozmetika nie je šetrná len k nášmu zdraviu, ale aj planéte.

Prečo používať prírodnú kozmetiku?

  • Šetrná k pokožke a vlasom - hlavný plus prírodnej kozmetiky je zloženie, ktoré obsahuje vitamíny, rastlinné oleje a hydratačné zložky, to všetko na prírodnej báze, preto je šetrná nielen k vlasom, ale aj pokožke.
  • Produkty neobsahujú žiadne syntetické látky - v certifikovanej prírodnej kozmetike nenájdete konzervačné a synteticky vyrobené látky, farbivá, silikóny ani iné ropné zložky. Všetky produkty, ktoré podliehajú kritériám na získanie certifikátov sa zaväzujú na použitie len prírodných látok.
  • Dlhodobé používanie nemá negatívny dopad na zdravie 
  • Istota zloženia aj pôvodu - prírodná kozmetika obsahuje oproti konvenčnej kozmetike len pár zložiek a vďaka tomu naozaj viete, čo používate. Nezaťažuje životné prostredie
  • Nie je testovaná na zvieratách - výroba prírodnej kozmetiky nevyžaduje testovanie na zvieratách ako je to u konvenčných kozmetických produktov.
  • Bezpečná pre vodný ekosystém - v prírodnej kozmetike sa nevyskytujú toxické chemikálie, ktoré by mohli ohroziť vodné živočíchy. Toxické látky totiž narúšajú endokrinný systém rýb. Tie, u ktorých nedôjde k intoxikácii ihneď sa však ďalej nemôžu rozmnožovať, a tým predstavujú aj riziko pre väčších predátorov.
  • Lepšie účinky - vďaka kvalite používaných surovín a veľkému množstvu výživných látok sú, predovšetkým z dlhodobého časového horizontu, účinky prírodnej kozmetiky podstatne väčšie.
  • Univerzálne použitie - prírodná kozmetika je vhodná pre každého, vrátane ľudí, ktorí majú problematickú pleť a samozrejme aj pre citlivú pokožku detí.