36 položiek celkom
3264 mainimage 0
€25,60
37626
0481 v3
Tip
€9,40
98116
3510 MainImage
€46,75
37494
0482 MainImage
€19,85
39045
Hore
Ďalšie produkty

Cholesterol je voskovitá látka, bez ktorej sa naše telo nezaobíde. Avšak v dnešnej dobe je jeho zvýšená hladina často našim najväčším strašiakom, pretože sa predpokladá, že stojí za ochoreniami kardiovaskulárneho typu.

Riziko zvýšeného cholesterolu

Po celé roky sa tvrdilo, že vysoký cholesterol je jedinou príčinou kôrnatenia tepien. Dnes sa skôr ukazuje, že to bol omyl. Už vieme, že okrem vysokého cholesterolu sa na kôrnatení tepien podieľa aj zá**lový proces, ktorý následne spúšťa oxidáciu LDL cholesterolu.

Cholesterol je v našom tele prítomný vo forme mastných kyselín - lipidov, ktoré putujú krvným riečiskom. Tieto častice sa za normálnych okolností neusadzujú v stenách tepien, ale keď sa hladina záp**u zvýši, biele krvinky sa začnú hromadiť v cievnej stene a nahromadením cholesterolu tvoria nebezpečný povlak, ktoré mechanicky zúži tepnu a obmedzí prietok krvi. Následne sa tvorí zrazenina, ktorá sa po čase uvoľní a postupuje ďalej cievami. Podľa miesta, ktoré prietok krvi celkovo zablokuje, môže spôsobiť problémy ako je: infarkt, mŕtvica alebo ochorenie periférnych ciev.

V kategórii nájdete zdraviu prospešné látky, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu ako sú kvalitné omega oleje, extrakt z artičoku, olivových listov alebo aj policosanol.