Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ
17 položiek celkom
181 quinton 0020 edit
€35,45
40512
Balanced Iron Complex Viridian bisglyciant zeleznaty
Imunita
€17,70
FA23066
zelezo chelatove b9 kapsle
€9,80
6452/1248
iron complex
€11,55
23707
187 quinton 0032 edit
€35,45
43140

Železo je základný minerál, ktorý je nevyhnutný na tvorbu hemoglobínu, bielkoviny nachádzajúce sa v červených krvinkách, ktorá pomáha transportovať kyslík po tele. Hrá tiež kľúčovú úlohu pri podpore imunitného systému. Železo tiež pomáha udržiavať našu energetickú hladinu a regulovať telesnú teplotu.

K čomu telo využíva železo?

Železo je základným minerálom, ktorý nám pomáha prenášať kyslík v tele pomôcť bielkoviny hemoglobínu. Hemoglobín predstavuje asi ⅔ železa v tele. Okrem prenosu kyslíka do celého tela pomáha zachovať mnoho vitálnych funkcií, ovplyvňuje reguláciu telesnej teploty a podporuje imunitný systém. Odporúča sa konzumácia vitamínu C, ktoré zlepšuje vstrebávanie železa. Oproti tomu mliečne výrobky znižujú jeho absorpciu. Železo môžeme nájsť v červenom mäse, obilninách, sušenom ovocí, repe, fazuliach, tmavej čokoláde a červenom víne. Nedostatok železa spôsobuje anémiu, únavu, ovplyvňuje funkcie mozgu a imunitného systému, zhoršuje schopnosť bojovať proti infekciám, vypadávaniu vlasov, poškodeniu nechtov.

Ak nemáte dostatok železa, môžete sa cítiť unavení a môžete byť náchylnejší na infekcie. Nedostatok železa môže dokonca viesť k anémii, ktorá spôsobuje bledú pokožku, pocit zhoršeného dýchania a búšenie srdca. Nízka hladina železa je bežná a môže spôsobiť nepríjemné príznaky, ako je únava, zlá koncentrácia.