NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU
15 položiek celkom
med s propolisem png
Tip Imunita
€7,30
70110
Snímek obrazovky 2023 09 12 v 12.21.13
€24,55
47256
med medovicovy png
Tip Imunita
€12,90
70107
med s materi kasickou png
Tip Imunita
€10,60
70109
med medovicovy png
Tip Imunita
€7,10
70108

Alergia je prehnaná, neprimeraná reakcia nášho imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame v našom prostredí. Je spôsobená nesprávnou aktiváciou protilátok zo skupiny imunoglobulínu E vplyvom daného alergénu. Spektrum prejavov alergických reakcií je veľmi široké, od jemnej nádchy až po anafylaktický šok, ktorý môže byť život ohrozujúci. Prejavy typické pre alergickú reakciu sú zdurenie nosovej sliznice a tým spôsobená nádcha, začervenanie, svrbenie a opuchy okolo očí, zúženie priedušnice, priedušiek, dýchavičnosť a dychová nedostatočnosť, ekzém a žihľavka.

Ako vzniká alergia?

Alergia je reakcia nášho imunitného systému. Jednou z úloh imunitného systému (IS) je ničenie škodlivých látok v tele. Keď imunitný systém reaguje na látky, ktoré sú bežne neškodné, hovoríme o alergickej reakcii.

Keď sa človek prvýkrát stretne s nejakým alergénom, obvykle sa u neho žiadna reakcia neobjaví. Imunitnému systému trvá nejaký čas, kým si na alergén vytvorí citlivosť. V momente, keď sa IS naučí bezpečne spoznávať alergén, začne pri kontakte s ním automaticky vytvárať protilátky zo skupiny imunoglobulínu E (IgE) a v tomto momente vzniká alergia. Nárast citlivosti imunitného systému na alergén sa odborne nazýva senzibilácia.

Alergie môžeme rozdeliť na sezónne (napríklad senná nádcha) a chronické, medzi ktoré patria napríklad potravinové intolerancie. Na toto ochorenie sa ďalej viažu ďalšie, a to napríklad ekzémy, senné nádchy, žihľavka a astma.

V tejto kategórii nájdete doplnky, ktoré Vám pomôžu obdobie alergie zvládnuť ako je napríklad kvercetín a bromelaín, ale aj ďalšie prírodné látky.