319 položiek celkom
omega vizual jpg 38508
performance greens
€28,70
99990
Hore
Ďalšie produkty

Vitamíny patria do skupiny mikronutrientov, ktoré si ľudské telo nevie vytvoriť samo. Dnešný životný štýl má o to väčšie požiadavky na dodávanie vitamínov a antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom a preto sa často nevyhneme ich suplementácii. Máme pre Vás výber tých najlepších vitamínov a antioxidantov, ktorými dostanete komplex tých najdôležitejších.

V dnešnom modernom uponáhľanom životnom štýle, pri nárokoch, ktoré sú na nás kladené, potrebuje naše telo zvýšený obsah mikronutrientov ako sú vitamíny, minerály a antioxidanty. Poučením a dostatočným varovaním pre nás môžu byť opakujúce sa infekcie, respiračné ochorenia alebo časté zápaly. Tým všetkým nám telo dáva najavo, že treba dbať na zdravý životný štýl, ktorý môžeme podporiť doplnkami stravy. Tým síce nenahradíme všetko, čo nám môže dať kvalitná strava, ale môže to poslúžiť všade tam, kde máme medzery. Tak isto môžu často doplnky stravy riešiť opakujúce sa problémy bez toho, aby sme museli vždy najprv siahnuť po liekoch.

Vitamíny 

Potreba vitamínov a minerálov je na vzostupe. Nedostatkom vitamínov môže byť ohrozených veľa ľudí, predovšetkým staršie osoby alebo tí, ktorí sa stretávajú s ochorením, ktoré telu bránia vstrebávať vitamíny v dostatočnom množstve. Výnimkou tiež nie sú osoby, ktoré sa stretávajú s radom zdravotných problémov, pri ktorých je zvýšená potreba vitamínov. Avšak zvýšenú potrebu vitamínov môžeme vnímať všetci, ak sa opakovane stretávame s najrôznejšími problémami. Sami často môžeme najlepšie vypozorovať, kde je zakopaný pes.

Minerály - základ telesnej aj duševnej kondície

mineráloch vieme mnohé, pretože sa podieľajú z veľkej časti na fungovaní našej fyzickej stránky. Kosti, svaly a väčšina dôležitých orgánov fungujú práve na dostatočnom prísune minerálov. Okrem toho sa ale minerály podieľajú aj na stave našej duševnej stránky. Existujú dve kategórie, do ktorých spadajú esenciálne minerály: makrominerály, ktoré potrebujeme vo väčšom množstve a stopové minerály, ktoré potrebujeme iba v malom množstve. Aj keď potrebujeme len nepatrné množstvo stopových minerálov, je stále dôležité ich získavať pravidelne a ich nedostatok môže mať na naše zdravie negatívny vplyv.

Možno by sme boli prekvapení aký môžu mať správne zvolené minerály efekt. Medzi najdôležitejšie môžeme menovať horčík alebo draslík, ktoré majú veľký vplyv na fyzickú aj duševnú výkonnosť.

 

Antioxidanty - naozajstná sila z prírody

Naše telá tiež produkujú voľné radikály ako vedľajšie produkty bunkových reakcií. Napríklad pečeň produkuje a využíva voľné radikály na detoxikáciu tela, zatiaľ čo biele krvinky vysielajú voľné radikály na zničenie baktérií, vírusov a poškodených buniek. Keď je určitým typom molekúl kyslíka umožnené voľne cestovať v tele, spôsobujú takzvané oxidačné poškodenie, čo je tvorba voľných radikálov. Keď sú hladiny antioxidantov v tele nižšie ako hladiny voľných radikálov (vplyvom zlej stravy, vystavenie toxínom alebo iným faktorom) – oxidácia spôsobí v tele zmätok. Efekt? Zrýchlené starnutie, poškodené alebo zmutované bunky, rozpadnuté tkanivo, aktivácia škodlivých génov v DNA a preťažený imunitný systém.

Antioxidanty zahŕňajú desiatky látok. Termín „antioxidant“ v skutočnosti neodkazuje na jednu konkrétnu zlúčeninu, ale skôr na aktivitu konkrétnych zlúčenín v tele. Existuje mnoho rôznych typov antioxidantov, vrátane niekoľkých antioxidačných vitamínov, minerálov a polyfenolov. Medzi najznámejšie antioxidanty patrí lykopén, luteín, zeaxantín, antokyány, kvercetín, rutín alebo glutatión. Často môžeme nájsť antioxidanty v rastlinnej strave, avšak v konkrétnych potravinách sú často limity v množstve jednotlivých antioxidantov, preto sme pre Vás pripravili sekciu, ktorá je plná tých najlepších a najúčinnejších antioxidantov, ktoré príroda ponúka.