173 položiek celkom
patchamama
€1,15
43050
bombila
Kovová bombilla Alfa
Skladom (>5 ks)
€7,75
45396
yerba mate energy 500g JPG eshop
Množstevná zľava
€9,40
98039
eng pl 4589 1
€8,15
6545
yerba mate pomeranc 500g JPG eshop
€9,40
34971
eng pm Ceramic Calabash Snowman 350ml 9733 1
€5,30
42066
yerba mate energy JPG eshop
Tip
€16
97918
yerba mate catuaba JPG eshop
Tip
€20,55
97915
yerba mate mata citron 500g JPG eshop
€9,40
34974
Cafedirect Mayan Gold instantni kava 100g
€9,40
40467
40998 sonnentor darkova cajova kazeta radost vanoc 6452/1151
Hore
Ďalšie produkty

Čaj aj káva majú jedno spoločné, oba nápoje sa historicky radia medzi rituálne nápoje. V našej ponuke dávame prednosť kvalitnej káve aj čajom, ktoré majú dlhoročnú tradíciu a často s pozitívnymi prínosmi pre zdravie. Môžete ochutnať ako zelený čaj, tak rooibos alebo si vychutnať výbornú Matchu, ktorá má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na organizmus. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, polyfenolov a taktiež katechíny, ktoré pomáhajú podporiť imunitný systém.

Čaj - tradícia a ako vybrať ten správny

Históriu čaju aj rituály máme najskôr všetci spojenú s Japonskom. Japonsko je krajinou, kde pitiu čaju predchádza špeciálny rituál, ktorý má pomerne prísne pravidlá a nedodržanie týchto pravidiel sa považuje za spoločenské faux pass. Obchodníci, misionári a prieskumníci cestujúci tam a späť medzi Európou a orientom boli vystavení začínajúcim čajovým tradíciám v Číne a Japonsku. Okolo 9. storočia sa v arabských obchodných dokumentoch spomína proces varenia horkých čajových lístkov. Neskôr sa Marco Polo (1254-1324) zmieňuje o svojom objave čaju vo svojich cestopisoch o Východe.

Niektorým druhom čaju musíte naozaj prísť na chuť. A to najmä zelenému alebo bielemu čaju. Samozrejmosťou je aj to, že takéto čaje nie sú ničím dochucované. Avšak pokiaľ sa z nejakého dôvodu chcete vyhýbať káve, je zelený alebo biely čaj vhodnou alternatívou.

Ak ste začiatočník, zrejme si viac obľúbite Rooibos. Čaj, ktorý neobsahuje takmer žiadny kofeín a má sladkastú chuť. Pochádza z tropickej Afriky a to konkrétne z rastliny čajovec.

Káva - tipy ako posilniť sústredenie a podporiť zdravie

Kávu môžeme hneď po čaji zaradiť medzi najobľúbenejšie nápoj sveta. Čo sa týka tradície, tak káva je nám najskôr o niečo bližšia a jej konzumáciou nemáme toľko spojenú s rituálom stretávania, ako je tomu v iných krajinách. Dnes je v našich končinách káva považovaná viac ako nápoj, ktorý nás má povzbudiť, dodať fyzickú aj psychickú energiu a vďaka ktorej chceme docieliť lepšie sústredenie. Nebolo to tak ale vždy...

TIP: Vyskúšajte náš recept na nepriestrelnú kávu. Recept na ňu nájdete tu

História kávy siaha do 16. storočia, avšak v Európe sme si na ňu museli počkať až do 17. storočia, kedy ju do Európy priviezli cestovatelia z Blízkeho východu. Veľmi rýchlo sa stala populárnou na celom kontinente. Avšak v tej chvíli sa káva stala veľmi kontroverznou témou, pretože vtedy veľmi duchovnému prístupu, ktorý v Európe panoval, bola káva označená za Satanov nápoj a muselo sa tak počkať na pápežský súhlas, ktorý kávu označil za „prijateľný nápoj“.

Hoci kávovníka existuje viac ako 120 druhov, ako jedna z najlepších káv sa považuje Arabica. Napriek tomu, že sa jedná o pestovateľsky pomerne náročnú rastlinu, je Arabica obľúbená pre svoju výraznú chuť. V posledných rokoch je káva často kombinovaná s medicinálnymi hubami. Tie majú hneď niekoľko priaznivých účinkov na organizmus bez toho, aby pritom narušili výbornú chuť kávy. Medicinálne huby radíme medzi adaptogény, ktoré pomáhajú telu lepšie sa vyrovnávať so stresom. Zrejme to súvisí s klimatickými podmienkami, v ktorých tieto huby a rastliny prežijú. Medicinálne huby majú dlhú tradíciu v čínskej medicíne, pretože optimalizujú imunitný systém a hladinu cholesterolu v krvi. Čo sa týka samotnej kávy, tak pridaním medicinálnych húb znižujú pH kávy a zvyšujú účinky kofeínu. Preto sme vytvorili celý rad BrainMax káv s medicinálnymi hubami. Všetky nájdete v tejto kategórii.