Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU
29 položiek celkom
sloni sirup1.761696527
€8,40
98738
draci sirup vitalni.761696527
Imunita
€8,40
23394
opici sirup1.761696527
€8,40
98737
yetti 3
€11,80
41667
Hore
Ďalšie produkty

Vitamíny a minerály máme spojené predovšetkým s imunitou a u detí tomu nie je inak. Avšak pre správny rast a vývoj je potrebných oveľa viac. Detský organizmus sa vyvíja pre nás často nepredstaviteľnou rýchlosťou a na to potrebuje kvalitné vitamíny a minerály.

Vývoj detí a imunita 

Imunitný systém jedinca sa začína tvoriť už počas pôrodu. To, akým spôsobom sa dieťa narodí významne ovplyvňuje jeho budúcu vitalitu imunitného systému. Oproti deťom privedeným na svet cisárskym rezom môžu mať deti, ktoré sa narodili prirodzenou cestou oveľa robustnejšiu imunitu, pretože sa pri prechode pôrodnými cestami stretávajú s celým radom patogénov, ktoré si imunitný systém zapamätá. Počas prechodu pôrodným kanálom zároveň dochádza k prvotnému osídleniu mikrobiómu dieťaťa. Nemajte obavy, na silnom imunitnom systéme sa nepodieľa iba to, akým spôsobom prišlo bábätko na svet. Zrejme je dobrou správou, že už od útleho veku sme schopní imunitný systém detí ovplyvniť rovnako ako ich vývoj.

Strava na prvom mieste

Určite sa zhodneme na tom, že kvalitná strava by mala byť na prvom mieste. Mala by obsahovať dostatok mikronutrientov, ktoré sa podieľajú na silnom imunitnom systéme, ako je dostatok vitamínu C, D3, zinku a podobne ako u dospelých je dôležité zdravie črevného mikrobiómu. Čo sa týka správneho vývoja ako tela, tak nervového systému, sú veľmi dôležité omega 3 mastné kyseliny a dostatok vápnika. Avšak vieme, že nie vždy deťom chutí to, čo tieto nenahraditeľné látky obsahuje. Niektoré deti majú problémy zjesť dostatok ovocia a zeleniny, pre niektoré môže byť problém mäso alebo ryby.

Akým vitamínom dať prednosť?

Ako sme už spomenuli, pre silný imunitný systém by ste sa mali poobzerať po vitamíne C, D3 a zinku, poprípade koziemu kolostru. Kozie kolostrum patrí medzi všetkými cicavcami k najsilnejším a obsahuje až 140 jedinečných účinných látok, ktoré podporia náš imunitný systém. Cez leto, kedy je menšie riziko respiračných ochorení môžete dať prednosť kvalitným multivitamínom. Pre správny vývoj môžete kombinovať vápnik a horčík.