NOVINKA! Sada Yuna - kompletná starostlivosť o zdravie každej ženy! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU
27 položiek celkom
smile pack
€108,40 –10 %
€97,75
40833
Hore
Ďalšie produkty

Na ochranu ústnej dutiny, zdravým zubom a ďasnám patrí tiež správna pasta. Naša ponuka prírodných pást perfektne odstráni zubný povlak, nečistoty a neobsahuje, sulfáty, umelé farbivá alebo sladidlá. Vďaka tomu sú vhodné aj pre jedincov s citlivými zubami a ďasnami. Majú protizá***lové a upokojujúce účinky.

Zubné pasty - akú zvoliť a ktorým zložkám sa radšej vyhnúť?

Rovnakú pozornosť, ako na výber vhodnej zubnej kefky, by sme mali venovať výberu zubnej pasty alebo ústnej vody, ktorú používame. Mnohé zo zložiek používaných v konvenčných zubných pastách a ústnych vodách sú vysoko toxické a abrazívne. Problém je v tom, že koža našich úst je vysoko pórovitá, to znamená, že umožňuje priamy prístup do krvného riečišťa.

Vedeli ste, že mnoho syntetických chemických zložiek obsiahnutých v konvenčnej zubnej paste sa môže vstrebať do vášho tela a ovplyvniť váš nervový alebo hormonálny systém? Triclosan je napríklad antimikrobiálna látka, ktorá sa bežne vyskytuje vo výrobkoch osobnej hygieny. Táto látka bola vyhlásená za endokrinný disruptor. To znamená, že ovplyvňuje rovnováhu nášho endokrinného systému, konkrétne hormónov štítnej žľazy.

Ak je pre vás zdravie prioritou, toxické prísady sú zložky, ktorým by ste sa mali vyhnúť, či už ich prehltnete alebo nie. Medzi také okrem triklosanu patrí aj laurylsulfát sodný (SLS), umelé sladidlá, dietanolamín alebo parabény. Vo výbere by mali mať prednosť zubné pasty, ktoré neobsahujú fluór.

Prečo voliť prírodné zubné pasty?

  • Prírodná a organická zubná pasta osviežuje dych rovnakým spôsobom ako konvenčná zubná pasta.
  • Obsahuje silné esenciálne oleje pre osvieženie dychu prirodzene a bez chemických prísad. 
  • Esenciálne oleje z mäty a čajovníku sú v prírodných pastách, pretože majú antibakteriálne účinky k likvidácií baktérií spôsobujúcich zápach z úst.