Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ

FAQ

Objednávky a platba
Reklamácia
Produkty
Ďalšie otázky
Objednávky a platba
Aké platby prijímate?
Platiť môžete buď online pomocou platobnej brány, prevodom, alebo Vám objednávku zašleme na dobierku.
Cez akú službu objednávku dostanem?
Vyberať môžete z dopravcov DPD, GLS a Zásielkovne.
Nejde mi vybrať platba dobierkou. Čím to je?
U niektorých produktov nemožno zvoliť platbu dobierkou, pretože sa jedná o produkty, ktoré podliehajú skaze ako je napríklad kombucha, NMN alebo niektoré druhy probiotík. V prípade neprevzatia zásielky by boli produkty znehodnotené dlhou prepravou späť k nám.
Prečo mi nejde vybrať doručenie cez Zásielkovňu?
Zásielkovňu je možné vybrať pre objednávky do 5 kg. Pokiaľ je váha objednávky vyššia ako 5 kg, je potrebné voliť Zásielkovňu s doručením priamo domov alebo voliť kuriéra GLS či DPD.
Vybral/a som platbu cez platobnú bránu, ale tá sa nenačítala.
V prípade, že Vás systém nepresmeruje na platobnú bránu, stačí nám napísať na FB podpore, emailom alebo zavolať a my Vám znova pošleme odkaz na platobnú bránu. Nie je potrebné objednávku stornovať.
Môžem si do objednávky pridať produkt, pokiaľ som už objednávku už odoslal/a?
V prípade, že nie je objednávka platená, je možné do nej produkt pridať. V opačnom prípade bohužiaľ nie je možné do objednávky už zasahovať, pretože je automaticky vytvorená faktúra.
Ako dlho trvá doručenie mojej objednávky?
Dopravcovia majú štandardne 2 pracovné dni na doručenie zásielky odo dňa nášho odoslania. U dopravcu DPD majú často zákazníci objednávku už na druhý deň doma.
Do ktorých krajín tovar zasielate a ako takú objednávku vytvoriť?
Objednávky zasielame do všetkých krajín EÚ. V prípade, že si prajete odoslať objednávku mimo Českú, Slovenskú republiku alebo Maďarsko, kontaktujte nás prosím na email objednavky@brainmarket.sk. Do emailu prosím napíšte, čo všetko si prajete mať v objednávke. Kolegyňa vytvorí objednávku, zistí konkrétnu cenu dopravy a pošle pokyny na platbu.
Nedorazila mi zľava na prvý nákup. Čo ďalej?
Najskôr odporúčame skontrolovať v emailovej schránke zložku Spam. Môžete sa stať, že zľava spadne práve tam. Pokiaľ nie je ani tam, neváhajte nás kontaktovať na FB podpore, emailom alebo telefonicky. Pokiaľ už nie je objednávka zaplatená, radi Vám zľavu v objednávke odpočítame.
Reklamácia
Dorazil mi rozbitý tovar. Ako ďalej?
Pokiaľ ste rozbalili objednávku a zistili, že je niektorý z produktov poškodený, prosím vyfoťte produkty ešte v krabici a fotky nám pošlite priamo na email objednavky@brainmarket.sk. Prípadne vyplňte reklamačný formulár, ktorý nájdete tu https://www.brainmarket.cz/reklamace-a-vraceni-zbozi/. Naša kolegyňa Vám bude volať, aby ste sa dohodli na doposlaní.
Objednávka pri odovzdávaní od dopravcu je viditeľne poškodená. Ako mám postupovať?
Pokiaľ si všimnete pri preberaní zásielky, že je balík poškodený, jednoducho ho nepreberajte. Objednávku nám dopravca doručí späť a my ju následne môžeme reklamovať. Vám samozrejme obratom zašleme novú objednávku.
Čo je poistenie zásielky?
Pokiaľ si v objednávke zvolíte poistenie balíka, znamená to, že v prípade straty balíka dopravcom obratom zašleme nový tovar. Nie je potrebné čakať na vyjadrenie dopravcu a celý proces je oveľa rýchlejší.
Neobdržal/a som objednávku. Ako mám postupovať?
Pokiaľ ste stále nedostali svoju objednávku, kontaktujte nás prosím na email (objednavky@brainmarket.sk), prípadne telefonicky (+421 222 205 175) a my čo najskôr zistíme u dopravcu, kde sa balík nachádza. Balíček mohol byť poškodený, poprípade stratený počas dopravy.
V objednávke, ktorú som obdržal/a, je iný produkt než som si objednal/a.
V prípade, že doručená objednávka obsahuje iný druh tovaru, než bol v objednávke uvedený, neváhajte nás prosím kontaktovať. Zistíme čo sa počas balenia stalo a pokiaľ zistíme chybu, zaistíme, aby bol správny produkt čo najskôr odoslaný.
Tráviace enzýmy a probiotiká
Aký je rozdiel medzi probiotikami a tráviacimi enzýmami?
Probiotiká sú živé zdraviu prospešné baktérie, ktoré sú kľúčové pre zdravie celého tráviaceho systému. Vytvárajú symbiózu a zdravie tráviaceho systému sa odvíja od toho, ak je mikrobióm (súbor prospešných a škodlivých baktérií) v rovnováhe. Nachádza sa v mnohých potravinách, ale bohužiaľ nie vždy to stačí. Najmä pri chronických problémoch alebo po užívaní antibiotík. V týchto prípade je nutné probiotiká suplementovať. Tráviace enzýmy sú molekuly, ktoré nám pomáhajú správne rozkladať potravu, aby sa v žalúdku nezdržala dlhšie ako je nutné. Pri nedostatočnej funkcií vlastných tráviacich enzýmov sa môžete stretnúť s bolesťami žalúdka, pálením záhy alebo refluxom.
Je možné kombinovať tráviace enzýmy a probiotiká? A kedy ich užívať?
Áno, je možné. Tráviace enzýmy odporúčame užívať pred jedlom a probiotiká po jedle. Ak súčasne užívate antibiotiká, odporúčame užívať probiotiká aspoň so 4 hodinovým rozostupom.
Neznehodnotia sa probiotiká v čase prepravy zásielky?
V chladnejšom počasí jesene, zimy a skorej jari sú probiotiká stabilné. V lete zasielame probiotiká spolu s chladiacou doštičkou, aby nedošlo k ich znehodnoteniu.
Vitamíny
Aký je rozdiel medzi klasickým vitamínom C a lipozomálnou formou?
Jednoducho povedané vstrebateľnosť. Lipozomálna forma je unikátna tým, že celý vitamín "zabalí" do fosfolipidového obalu. Fosfolipid je bežná súčasť našich buniek. V tomto obale bezpečne dopraví vitamín C tam, kam patrí. Prijaté fosfolipidy organizmus ďalej využije. Vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C je až 93%, oproti klasickému, ktorý má vstrebateľnosť okolo 10%.
Prečo sa pri výrobe vitamínu D3 nepoužívá lipozomálna forma?
Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, takže ak je používaný po jedle, nie je so vstrebateľnosťou problém. Rozdiel medzi klasickým vitamínom D a lipozomálnym je v jednotkách percent v prospech toho lipozomálneho. Cena produktu by tak bola vyššia s minimálnym rozdielom vo vstrebateľnosti.
Ako je to s dávkovaním vitamínu D3?
Podľa legislatívy je odporúčaná denná dávka 600 IU. Avšak štúdie poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Podľa štúdie by dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne.
Prečo je vitamín D3 spolu s K2?
Vitamín D3 spolu s K2 pôsobí synergicky. Vitamín K2 zabraňuje kalcifikácii ciev (zvápenateniu ciev) a okrem toho pomáha transportovať vápnik tam kde patrí, tzn. do kostného tkaniva, zubov a pod. Avšak vitamín K2 môže byť pre niektoré osoby zo zdravotných dôvodov zakázaný. Preto sme vytvorili variant vitamínu D3 aj bez K2.
Horčíky
Aký je rozdiel medzi jednotlivými formami horčíku?
Medzi najlepšie formy horčíka patrí magnézium bisglycinát, magnézium malate a magnézium L-treonát. Všetko to sú skvelo vstrebateľné formy, ale každá forma sa lepšie hodí k niečomu inému. V prípade, že potrebujete doplniť hladinu horčíka v tele, je ideálna forma bisglycinát, ktorú nájdete pod názvom Performance Magnesium. Táto forma je vhodná, ak trpíte kŕčmi, svalovými zášklbmi, tikami alebo ste fyzicky aktívni. Užíva sa v popoludňajších hodinách, po tréningu alebo inej fyzickej aktivite. Druhá forma Magnesium malate je energizující forma hořčíku, která je doplněna o kyselinu jablečnou. Spolu tak vytváří kombo podporující tvorbu energie v buňkách (ATP). Užívá se ráno a je vhodná pro ty, kteří potřebují po ránu dodat energii. Na e-shopu jej najdete pod názvem Energy Magnesium. Medzi pomerne nové formy magnézia patrí L-treonát a jedná sa o jedinú formu horčíka, ktorá sa dostáva cez hematoencefalickú bariéru priamo do mozgu, kde pôsobí upokojenie a podporuje lepší spánok. Túto formu nájdete na e-shope pod názvom Sleep magnesium a je vhodná pre tých, ktorých trápi stres alebo úzkosti, pre osoby, ktoré chcú posilniť kognitívne funkcie počas dňa, alebo podporiť lepší spánok. Najčastejšie sa užíva večer, kedy uľaví od stresu a pôsobí upokojenie. Možno ho užívať aj ráno, pokiaľ potrebujete vyladiť sústredenie počas dňa.
Môžem jednotlivé formy horčíku počas dňa kombinovať?
Určite áno. Horčík patrí medzi minerál, ktorý sa podieľa na viac ako 300 biologických reakciách. Napriek tomu, že sa jedná o nenahraditeľný minerál pre všetky telesné systémy, zároveň patrí v populácii medzi najviac deficitný minerál. Všetky tri formy preto môžete kombinovať a užívať podľa dávkovania, ktoré je u jednotlivých horčíkov uvedené.
CéBéDé
Sú Cébédé kvapky určené len pre arómaterapiu?
Podľa českej legislatívy sú Cébédé a Cébédé kvapky určené iba za účelom arómaterapie, iné užívanie je na osobnom zvážení.
Ako sa líšia jednotlivé Cébédé a Cébégé kvapky?
Vyberať by ste mali podľa toho, na čo sú jednotlivé kvapky viac určené. Kvapky sa líšia pomerom terpénov, ktoré obsahujú a preto sú každé kvapky vhodnejšie na trošku iný účel. Pre ľahšiu orientáciu medzi kvapkami sme volili názvy ako Day, Night alebo Relax.
NAC a Glutathion
Aký je rozdiel medzi NAC a Glutathionom?
NAC alebo N-Acetylcystein je prekurzor glutathionu. To znamená, že NAC si telo premení na Glutathion. Glutathion telu uľahčuje prácu a vynecháva z procesu túto premenu.
Kedy uprednostniť glutathion pred NAC?
Glutathion je odporúčaný starším osobám, alebo pre tie, ktoré trápia akútne problémy, ktoré treba ihneď riešiť. Ako prevencia pre mladšie osoby a osoby v strednom veku odporúčame skôr NAC.
Dalšie otázky
Podľa čoho vyberať okuliare s blokáciou modrého svetla?
Okuliare je dobré vyberať podľa toho, v ktorú dennú dobu ich chcete používať. Okuliare s blokáciou 80% a vyššie sú určené výhradne na večerné používanie, pretože pomáhajú blokovať všadeprítomné modré svetlo, ktoré bráni produkcii melatonínu v mozgu. Tým, že modré svetlo blokujeme, začne produkcia melatonínu a tým docielime lepšie, rýchlejšie zaspávanie a tiež kvalitnejší a hlbší spánok. Okuliare s 20-40% blokáciou sú určené predovšetkým ako ochrana zraku pred pôsobením modrého svetla, ktorému sme často v práci vystavovaní niekoľko hodín.
Aký je rozdiel medzi produktami Testoboss a Testamento a môžem ich užívať dohromady?
Testamento bolo vytvorené s ohľadom na optimalizáciu hormonálneho systému ako u mužov, tak aj u žien. Jedná sa o komplex prírodných látok, ktoré dohromady pozitívne ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu a produkt je určený pre všetkých, ktorých trápia príznaky hormonálnej nerovnováhy. Testoboss je produkt vytvorený pre mužov, do ktorého zloženia sú vybrané byliny, ktoré majú afrodiziakálne vlastnosti, podporujú plodnosť, potenciu, zdravie pohlavných orgánov a libido. Oba produkty je možné užívať dohromady.
Aký je rozdiel medzi NMN a NAD+?
NAD+ je veľmi dôležitá molekula, ktorá okrem produkcie energie sa tiež podieľa na ďalších procesoch ako je oprava DNA alebo ako prevencia neurodegeneratívnych chorôb. Avšak NAD+ je príliš veľká molekula na to, aby vstúpila do bunky. Preto sa najskôr musí premeniť na NMN. Akonáhle sa NMN dostane do bunky, premení sa na NAD+. NMN je biologicky dostupnejší, čo znamená, že ho telo môže ľahko spracovať na vlastné NAD+. Užívanie prekurzora, ako je NMN, je najjednoduchší a najlepší spôsob, ako zvýšiť hladinu NAD+.
Prečo je u produktu napísané, že užívanie je nutné konzultovať s lekárom?
Nejedná sa o nič výnimočné. U doplnkov stravy je tento popis nariadený legislatívou a preto sa musí uvádzať pri všetkých produktoch.
Ďalšie otázky
Na niektoré položky z objednávky nemožno uplatniť zľavu pomocou zľavového kódu. Prečo?
Pokiaľ sa Vám neodpočíta zľava na niektorý z produktov je to tým, že produkt je už za akčnú cenu. Na takýto produkt sa zľavový kód nevzťahuje. Ak by bol iný problém s uplatnením kódu, neváhajte sa obrátiť na našu FB alebo telefonickú podporu.
Prijímate karty benefit plus?
Bohužiaľ, karty benefit plus neprijímame.