NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU

Hampstead Tea London BIO zelený sypaný čaj, 100 g *GB-ORG-06 Certifikát

Kód: 9998
€4,85
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Osviežujúci čistý zelený čaj z indickej provincie Darjeeling z oblasti Makaibari, s detoxikačnými účinkami, bohatý na antioxidanty, nefermentovaný.

  • detoxikačné účinky
  • povzbudzujúce účinky
  • nefermentovaný

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Hampstead Tea London BIO zelený sypaný čaj, 100 g

Osviežujúci čistý zelený čaj z indickej provincie Darjeeling z oblasti Makaibari, s detoxikačnými účinkami, bohatý na antioxidanty, nefermentovaný. Balenie bez plastu.

Chuť

Osviežujúci čistý sypaný zelený čaj plnej chuti s detoxikačnými účinkami, bohatý na antioxidanty, nefermentovaný.

Kde sa pestujú čajovníky pre čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásu začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna - nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná, továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.

V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je, vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.

Biodynamický pôvod produktov zastrešuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.

Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín - také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvý čaj s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995.

Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít, s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.

Príprava

Čerstvo uvarenú vodu necháme pár minút odstáť. Vychladnutou vodou prelejeme vrchovatú lyžičku čajových lístkov a necháme 1-3 minúty lúhovať. Týmto procesom predídeme horkosti a zelený čaj bude mať prirodzenú jemne sladkastú chuť.

Zloženie

Sypaný zelený čaj. Všetky suroviny pochádzajú z produkcie ekologického a biodynamického poľnohospodárstva

Balenie

100 g

Skladujte v suchu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: